21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

AK PARTİ KENDİ İÇİNDE KAYNIYOR

Hayrullah Demiray

27 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Geçtiğimiz günlerde AK PARTİ ile ilgili neler oldu diye hatırlarsanız bununla ilgili birkaç yazı yazmıştım.

Şimdi farklı bir açıdan olaya yaklaşmak istiyorum. Bu konuda parti içerisinde farklı seslerin yükseleceği ve belkide bu yükselen sesler muhalefet olmaya cesaret edemedikleri için ve bir şeyler değişmeyeceğini gördükleri için susup oturuyorlar. Ama önce Derince şimdi de Gebze'nin ilçe kongreleri iptal edilince bu işi yönetenler olayı ya iyi yönetemiyorlar yada herkes olayı farklı taraflara çekiyor. Buda parti içerisinde demokrasi isteyenlerin tepkisini çekiyor, yada parti içerisinde kalıplaşmış bir üst yönetim var o yönetime rağmen bir şeyler yapılabileceğini göstermek istiyorlar.

Burada AK Partinin ilimizdeki temsilcilerine büyük görevler düşüyor. Çünkü bu güne kadar Ak Partinin çalışmalarının yanında bir çok insan Tayyip Erdoğan faktörünün etkisiyle bu partiye oy verdi. Böyle giderse Yerel seçimlerde AK Parti ilimizdeki bazı yerlerde seçimi bile kaybedebileceği yada oy olarak büyük bir kayıp yaşayacağı söylentileri dolaşıyor.

Elbette bunu şimdiden söylemek müneccimlik olur ama bildiğim bir şey daha var oda hiç bir şey artık eskisi gibi değil. Siyaset bir anda rüzgarı başka tarafa estiriyor. Bir fırtına belki Tayyip Erdoğan faktörü, ama bunu destekleyen unsurlar yerel yönetimler etkisiz kalırsa bunun sonuçlarını daha öncede yaşadık gördük. Önümüzdeki genel seçimlerde Parti tüzüğüne göre Recep Tayyip ERDOĞAN yeniden aday olmayacak ya o zaman ne olacak diye insanlar doğal olarak soruyor.

Bu konuda mutlaka Ak Parti dinamikleri bir formül düşünülmüştür ama yinede geçmişte örnekleri çok yaşandı. Bu dönemde de aynı şeyler yaşanırımı bilinmez ama son zamanlarda yaşananlar gösteriyor ki insanlar bazen bireysellik peşinde koşarken genel olarak bazı şeylerin farklı algılanmasına sebebiyet veriyor. Bu durumda sonradan güç savaşına dönüşüyor ardından siyasi çöküntü başlıyor ve ülkede iktidar alternatifleri aranmaya başlıyor.

Dolayısıyla son dönemlerde AKP içerisinde siyasi anlamada dalgalanmalar olmuyor belki ama bazı şeyler güç gösterisine dönüşmeye başladı bunu artık kimse inkar edemez. Bu artık gözle görülür bir şekilde fark ediliyor bunun tersini kim söylerse söylesin ben böyle görüyorum.

İktidar partilerinin genellikle başka konularda yıpranır ve Liderleri başlarından gidince yeni gelen liderler partiyi bir türlü toparlayamazlar bunun AK Parti de nasıl bir etki edeceği merak konusu. Bunu partiyi il ve ilçelerde temsil edenlerin yanında, Belediye başkanları ve vekillerinde ayrı bir denge unsuru olduğu unutulmamalıdır. Onun için bu konuda ilimizde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

Saygılarımla… 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem