18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Göreve Davet

Hayrullah Demiray

26 Kasım 2011 tarihli yazısı

 

Elektrik özelleşti özelleşeli bir dünya saçmalıktır gidiyor. Bir türlü ardı arkası kesilmiyor gün geçmiyor ki elektrikle ilgili bir saçmalık meydana gelmesin hepimizin görüpte belkide lanet olsun deyip uğraşmadığımız elektrik faturalarımız da bizleri sürekli olarak tabiri yerindeyse kazıklayan ve kaz gibi yolunacak kişiler olarak gören elektrik dağıtım şirketine karşı duyarlı bir vatandaşımız gündeme getirdi.

Ama bunun bu şekilde kalmaması için bu konuda herkesin üzerine düşeni yapması gerekeni yapsın ki artık birileri de bizleri yolunacak kaz gibi görmekten vazgeçsin birilerinin yapmış olduğu haksız kazancın faturasını zar zor ödeyen yemeyip çoluk çocuğunun rızkından kesip faturalarını ödeyen vatandaşın sırtına binmeye kimsenin hakkı yok bırakın bu saçmalığı ikinci bir saçmalık daha var oda elektrik yazım ücreti onu da doğrusu hiç anlamadık çünkü saçmalıklarla dolu olan fatura da haksız yere kazanç elde ediliyor ve birilerinin suçu alenen başkalarından tahsil ediliyor.

Ülke genelinde ne olur bilemem ama bizler Kocaeli de yaşayan insanlar olarak bu konuda biraz daha farklı yaklaşımlar da bulunmamız gerektiğine inanıyorum. Diyoruz ya hep Kocaeli de yerel basının güçlü olduğunu söyleriz de bu böyle ama insanların yararına olacak bu konuda bence hep bir ağızdan bu konuda haksızlığa ortak ses olmalıyız.

Bu konuda bence Kocaeli deki Gazeteciler Cemiyeti ve Türk Basın Birliği’nin üzerine görev düşmektedir. Çünkü basın camiasını sadece seçim zamanları değil böyle önemli konularda da bir araya getirip ortak bir ses oluşturulmalı bu konuda da her iki başkana da önemli görev düşmektedir. Bu konuda buradan Sayın Halit YILMAZ ve Zafer Çakıroğlu ‘na çağrıda bulunmak istiyorum sizler bu Kocaeli deki basının daha güçlü olabilmesi için gayret sarf etmeniz gerekmektedir. Ama bunun ne kadar karşılık bulacağını bekleyip göreceğiz bence Kocaeli de bulunan basın belki Türkiye’nin çok az yerinde var ama basın bazı önemli konularda bir araya gelememesi de Kocaeli’nin en büyük şanssızlığı.

Buradan şunu da belirtmek isterim buna benzer önemli konularda basının ortak ses olması gerekir. Basınında böyle konularda bir araya gelip insanlar yararına işler yapabilmesi Basın ve yayın kuruluşlarının yöneticileri ve çalışanlarının üye oldukları Gazeteciler Cemiyeti ve Türk basın birliği gördüğüm oki son dönemler de daha pasif davranmakta ama umarım bu düşüncemde beni yanıltırlar.

Bu konuda mutlaka farklı köşe yazarları mutlaka önemli şeyler yazıyor ama ben olaya farklı bir boyuttan yaklaşmak istedim.

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem