21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

TERÖRÜN MİLLETİ IRKI OLMAZ

Hayrullah Demiray

25 Ekim 2011 tarihli yazısı

 

Sevgili okurlarım sürekli olarak terörle ilgili yazılar yazılıp çiziliyor ama ben bugün sizlere farklı bir perspektiften olaya bakmanızı sağlamak istiyorum.

Nedir diyecek olursanız, gelecek nesillerimizi güzel yetiştirmekle terörden kurtulabiliriz. Çünkü iyi bir eğitim almış, maddi ve maneviyat verilerek yetiştirilmiş bireylerle ancak bu işin üstesinden gelebiliriz.

Neden diyecek olursanız ikisinden biri bir insanda eksik olursa o insan illa bir tarafa meyledecektir.

Ama hem maden hem de manen güçlü bir kişilikle yetiştirilen nesillerin oluşturulduğu toplumlar daha huzurlu ve mutlu olacaktır. 

Düşünün ki birileri bugüne kadar hep kör sağır yaşamış bugünse büyüklerin söyleyemediğini ya da söylemediğini 11 yaşındaki Küçük bir kız söylüyor.

Bir kız birileri gibi Kürt olmaktan utanmayan ya da birilerinden korkmadan Bitlis’teki ve Hakkari’deki hain saldırılardan  sonra ilçe Emniyet müdürünü ziyaretinde dile getirdiği sözler herkes gibi beni de duygulandırdı. Ne diyordu o kız “bende bir Kürt kızıyım ama ben Kürt olmayı istemedim. Allah istedi onun için Kürt olarak da öleceğim buda Allahın istediği bir şey ama ben taş atan çocuk değil okuyan bu memlekete hizmet eden çocuk olacağım.”

Orada bulunanların gözleri doldu.

Söyledikleri PKK’nın ve siyasi uzantılarının yüzüne eminim tokat gibi çarpmıştır. Bende o görüntüyü izlerken oldukça duygulandım ve 11 yaşındaki bu çocuğun söyledikleri aslında birilerinin yıllardır görmediği birilerinin de görmek istemediği gerçekleri bir tokat gibi yüzlerine  çarpmıştır.

Birileri bundan ders alır almaz onu bilemem. Bildiğim tek şey var insan arkadaşını,işini seçme durumu var ama maalesef ki anne babasını, milletini ,ırkını seçme şansı yok. Hangi ırktan milletten olursa olsun ama yeter ki insan olsun.

Bizler hala şunu anlamak mı istemiyoruz yoksa işimize mi gelmiyor anlamış değilim. Ne yaparsak yapalım bir türlü birileri doğruyu söyleyemiyor.

Neden diyecek olursanız kimileri muhalif kimileri yandaş.

Bir kere bunun muhalifi de yandaşı da olmaz. Bir türlü ortak bir noktayı bulamıyoruz. Neden madem hepimiz bu memleketi düşündüğümüzü söylüyoruz. O zaman söylediğimiz gibi davranmıyoruz.

Terör madem hepimizi derinden üzüyor ve yaralıyor. Ne zaman kısır çekişmeleri bırakıp ta tek yumruk olabileceğiz tek merakım bu.

Şehit olan Mehmetçiklerimizin birçoğu Doğu ve güney doğu Anadolu bölgesinden değimli? Hala birileri bunu görmemekte ısrar etmesi körlükten başka bir şey değil...

Akıl Yaşta değil Baştadır sözü bir kez daha bunu göstermiş oldu.

           ‘’YA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL, YADA OLDUĞUN GİBİ DAVRAN’’

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem