22 Ağustos 2019 Perşembe
Bellona
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Siyaset nezaket gerektirir

Hayrullah Demiray

05 Kasım 2018 tarihli yazısı

Son günlerde siyasi gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Aslında öyle söylendiği gibi meclis yeni sistemde bypass edilmiş değil, aksine meclis daha da renkli bir hal aldı.

Uzun süredir meclise giremeyen Saadet Partisi ve Büyük Birlik Partileri de mecliste temsil edilmeye başlandı. Aslına bakılırsa meclis daha önemli bir hale geldi. Eğer meclis ve milletvekilleri gerçekten vicdanlarına göre yani toplumun yararına hareket ederlerse işte o zaman çok daha verimli çalışabilir.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet sisteminde meclis, gerçekten görev ve sorumluluklarını yerine getirdiği takdirde, kanun ve yasaların yapılmasında üzerine düşen görevleri eksiksiz yapmalı. Artık gruplaşmaya ve kavga siyasetine bir son verilmeli.

Elbette siyasette eleştiri de olacak, övgü de ama dozunda yapılmalı, her ikisinde de herkes ayrı telden çalmamalı.

Öncelikle vekiller seçilene kadar bizlerin temsilcileri, yani adı üzerinde asıl halk, yani bizler, onlarsa bizleri temsil eden kişiler olarak bizlerin haklarını korumaları gerektiğini unutmamalılar.  Seçildikten sonra tersi davranışlar içerisine girdiklerinde malumunuz yani kendilerini aslın üzerinde görme huyundan vazgeçmek durumundalar.

Ülkemizdeki siyasette kısır döngünün özü aslında bu siyasi gelişmeleri izlerken bizler de objektif olmalıyız. Ben bu konuda tarafsız bir gözle bakmayı ve gördüklerimi bu satırlarda sizlerle paylaşmayı büyük bir sorumluluk olarak görüp, bunun bilinciyle hareket ediyorum.

Bugün gerçekten siyasette özellikle son dönemde Sayın Cumhurbaşkanımızın bazı konularda birileri tarafından yanıltıldığını ve Sayın Devlet Bahçeli ile aralarının özellikle açılmak istendiği dikkatlerden kaçmıyor ve Sayın Bahçeli bu durumun farkında olduğu için üslup vurgusu yapıyor. Bu da Sayın Bahçeli’nin, devletle alakalı meselelerde, gerçekten de duruşu takdir topluyor.

Burada hazır yeri gelmişken bir konunun altını çizmekte fayda var özellikle geçtiğimiz günlerde İsmail Karaosmanoğlu’nun Devlet Bahçeli ile alakalı sözlerini şiddetle kınıyorum, gerçekten de yakışıksız sözler sarf etmiş ve paylaşımlarda bulunmuştu. Bu ve benzeri söz ve davranışların kimseye fayda sağlamadığı gibi İsmail Karaosmanoğlu’na da bir fayda sağlamadığını görmekteyiz.

Hatta sadece Devlet Bahçeli ile alakalı sözleri değil ondan önce de Cumhurbaşkanı’nın affettiği öğrencilerle alakalı sarf ettiği sözler herkesin malumu. Elbette eleştiri yapılabilir ama insan boyundan büyük laf etmemeli İsmail kardeş.

Hiçbir zaman insan kendini dev aynasında görmemeli…

Saygılarımla.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem