21 Temmuz 2019 Pazar
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yiğidi öldür ama hakkını yeme

Hayrullah Demiray

22 Ekim 2011 tarihli yazısı

 

     Son günlerde yapılan zamlara hükümet kanadı bir kılıf bulma çabasında, muhalefetse bunun üzerinden nasıl siyaset yapa bilirim onun derdinde. Memleket ekonomisinin iyi olduğu söylenir durur ya, memlekette hiçbir şey güllük gülistanlık değil hepsinde de felaket tellallığı yapılacak bir şeyde yok. Bu memlekette her zaman en çok yük esnafın sırtına sonra emeklinin sırtına binmiştir, bu da bir gerçek.

   Benim anlamadığım sadece bir şey var, o da herkes yaptığı işi neden hemen acele ört bas etme derdine düşer bir türlü anlamam. Bu memlekette farkına varamadığımız bir şey var. Hiç kimse tam olarak yaşadığı durumdan memnun değil, artık toplumumuzda bir denge problemi yaşadığımızı düşünmeye başlamış durumdayım çünkü durumu iyi olan da olmayan da hayatından memnun değil asla. Sigara içki içene kızarız normalde sağlığına ve çevresine verdiği zarardan dolayı ama nedense bunu biri dile getirdiği zaman, “yok kardeşim sana ne bundan” der haykırırız.

Şimdi bırakalım siyasetçilerin ne dediğini sigara içmenin insan hayatına ne gibi faydaları var. Bir tane fayda sayamazken ben diyeyim on tane, siz diyin yirmi tane zararını herkes bir çırpıda sayabilir.

İkinci fırtına içkiyle ilgili, yine onunla ilgili sigara da olduğu gibi zarar sayabiliriz. O zaman kimsenin bu konuda bir şey söylemesine gerek yok, zaten insanların faydasına olan bir şey değiller. O zaman sırf Başbakan böyle bir şey söyledi için, muhalefette sırf muhalefet edeceğiz diye buna karşı çıkmaları yok mu, benim tek takıldığım nokta orası.

Hadi şimdi hükümetin diğer yaptığı zamlara ne demeli onların da pek savunulacak bir tarafı yok. Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar bunlardan sadece birkaç tanesi buna şimdi, olur ya tabi ki hükümet yaptığı için savunacak insan kendi yaptığı işe kötü diyemez, derse o işi yapmasının bir anlamı olmaz.

Ülkemiz insansının makûs talihidir bu, nedense yıllardan beri asla değişmez bu mevcut durum. “Yiğidi öldür ama hakkını da ver”  demiş atalarımız. Neden son yıllarda yapılan zamlarla, en azından ülkemizin çeşitli bölgelerine hizmetler,  sağlık, eğitim, yol ve barınma gibi konularda önemli çalışmalar yapılıyor ve ülkemizin teröre harcadığı miktar azımsanmayacak derecede fazla, o zaman bu halk dün de bugün de sessizce susup oturuyorsa siyasilere de iş olsun diye konuşmak yakışmaz.

Herkes buradan üzerine düşen bir şeyler varsa alsın, mademki yaşamak zorundayız mademki ülkemiz bizim için değerli, herkes biraz daha fedakârlık yapacak. Siyasilere düşen bir görev daha var ki bence en önemlisi de, halkımızın bu davranışını kötüye yorup da devletin malını birilerine peşkeş çekmesin, birilerini zengin etmesin yeter.

Bu millet verdiği paranın hizmet olarak kendisine döndüğünü görürse seve seve bütün malını da verir gerekirse eğer yok iyi niyetini su istimal edildiğini anlarsa o zamanda sandık önüne konulduğunda bunun hesabını sorar bunu da en iyi bence siyasiler bilir.

Kimse koltuk sevdasından ve koltuk aşkından milletin gözünün içine baka baka boş konuşmasın derim. Demesi benden yapıp yapmamak sizlerden.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem