26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vicdanını satanların verdiği kararlar sorgulansa yeter

Hayrullah Demiray

25 Ekim 2018 tarihli yazısı

Birileri her konuda kendi vicdanlarını rahatlatmak için çabalarken insanların kararan hayatları hiçbir şekilde onları ilgilendirmiyorsa orada adaletten insan hakkından bahsetmek mümkün müdür? Sorarım sizlere.

Özellikle AK Parti’ye gönül verenlere sormak isterim lakin sadece AK Parti’ye gönül verenlere ya da milletvekillerine değil MHP dışındaki partilerin vekillerine de aynı soruyu sormak gerekir.

Elbette cezaevlerindeki insanların dışarı çıkarılması konusunda her kafadan ayrı bir ses çıkarken aynı kişiler bu ülkeye ihanet eden şebekenin içinde olanlar, onlara destek olanlar, casusluktan yargılanan FETÖ’cülerin ve papazın salınmasına neden karşı çıkmıyorlar.

Hainlerin ve kalleşlerin ellerini kollarını sallayarak dolaşmasına da ses çıkarmak gerekmez mi?

Elbette buradan şu sonuca varılmasın cezaevinde olan herkes dışarı salıverilsin demiyoruz, lakin haksızlığa uğramış ve vatan hainlerinin verdikleri kararlardan dolayı kararan hayatların da sorgulanması gerekmez mi?

Bunu neye dayanarak söylüyorum, geçmiş dönem Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Sayın Cumhurbaşkanımızın “Maalesef son yıllarda yargı ve uyap sistemini FETÖ mensupları ele geçirdi ve biz buna engel olamadık.” sözlerine istinaden söylüyorum. 

Diğer yandan bugün yaklaşık olarak FETÖ’den dolayı 4 bine yakın hakim ve savcı görevden alındı, birçoğu içerde Cumhurbaşkanımız ve Devlet bu kişilere vatan haini demiş ve bunların vicdanlarını sattığını söyleyen de yine Sayın Cumhurbaşkanımız yani bu kişilerin çoğu verdikleri kararlar vicdani ve kanaatten dolayı verilen kararlarken nasıl olur da vicdanlarını satanlar vicdani karar verebilirler bunu da düşünmek gerekir.

Diğer yandan bu hainlerin verdikleri kararlarla kararan hayatlara seyirci kalmak hangi vicdana ve insanlığa sığar diye sormak isterim. 

Öncelikle şunu ifade etmek isterim bugüne kadar Sayın Cumhurbaşkanımıza koşulsuz ve şartsız kendimce destek veren biri olarak söylüyorum hatta 15 Temmuz akşamı ve ertesi gün birileri ne yapsak diye düşünürken, o akşam ilk AK Parti önüne giden ve ardından gazetede attığımız manşetler ve duruşumuzla hem Cumhurbaşkanımızın hem Devletimizin yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz…

 Birileri gibi bireysel kaygı ve menfaat peşinde asla olmadık ve olmayacağız.

Lakin birileri bazı işlerin üzerini makamlarını kullanarak kapatıyor olabilirler bunu da Cumhurbaşkanımız bilmiyor olabilir bunu da ifade etmek isterim.

Af konusunda mahşeri vicdana uygun hale gelsin diyor ama asla bu güne kadar kimse cezaevleri ile ilgili bir çalışma yapmadı.

Kendisine haksızlık yapıldığında bizler üzülmüştük bugün de bizlere haksızlık yapıldı diyoruz ama kimseye sesimizi duymuyorlar canları sağ olsun elbette bu konuda milletvekillerimiz ve siyasiler adeta kör ve sağırlar.

Bu konuda mahşerde eğer bize haksızlık eden varsa iki elim iki yakasında olacak unutulmamalıdır.

Elbette şimdi birileri diyecek ki kendisini düşünüyor, diyebilir ama asla sadece kendi adıma söylemiyorum.

Dört duvar arasında parmaklıklar ardında vicdandan yoksun vatan hainlerinin verdiği karalarla kararan hayatlar ve yok olan ailelerin sesine de kulak vermek gerekmez mi? Bu konuyu sizlerin vicdanına bırakıyorum.

Son dönemde yaşananlara baktığımda hayretle izliyorum ama gönlüm vicdanım rahat.

Kimse kusura bakmasın bugün FETÖ’cüler ve PKK’lılarla aynı yerde kalmak bana zor geliyor. 

Bu zulmü bizlere reva görenlerden de mahşerde hakkımı alacağım.

İlahi Adalet yani Allah’ın adaletine güveniyorum.

Herkesin gönlü rahat olsun benimki çok rahat.

Duygularımı dile getirmekte gerçekten zorlanıyorum şuan hissettiklerimi anlatmak zor.

Lakin bir gün nasip olursa yaşadıklarımı sizlerle paylaşmak isterim.

Umarım sırf biz bu cezaları çektiğimiz ve haksızlığa uğradığımızı anlatamadığımız için daha güzel günler görecek ve ülkemiz daha refah bir ülke haline gelecek ise birkaç sene de fazladan yatarım. 

Gerçekten önce ülkem sonra ben diyen bir anlayışa sahip biriyim unutulmasın.

Ülkenin birliği ve dirliğini her zaman önemsedik bugün de yarın da önemsemeye devam edeceğiz. 

Ülkenin bekası her şeyin üstündedir.

Kişisel menfaat ve hırslarla hareket edenler unutmasınlar bir gün adalet onlara da lazım olacak.

Allah’ın adaleti her şeyin üstündedir.

Birisine haksızlık eden kendisi haksızlığa uğramadan mevlam canını almazmış.

MHP Lideri devlet bahçeli aslında çok önemli bir konuya değindi.

Elbette 2016 yılında yaşadığımız hain işgal girişiminden sonra adalet mekanizmasının ne duruma geldiğine hep birlikte şahit olduk.

Aslında derin yaralar açan ve toplumdaki adalete olan güveni tesis edecek ve yeni sistemin toplumla yeni bir sayfa açmasını sağlayacak bir yaklaşım ortaya koyduğu için kendisine mahkumlar adına minnettarız ve onların yakınları adına şükranlarımızı sunuyoruz.

Kimi zaman vicdani kanaatle verilmiş ve ülkesine ihanet eden vicdanlarını satanların verdiği kararlar sorgulansa yeterli olacak.

Sadece aslında toplumsal uzlaşı ve toplumun yaralarını bir nebze olsun hafifletecek bir basiret ortaya konabilirdi.

Bugün bu konuda bir adım atılmalı çünkü ülkesine ihanet edenlerin toplumdaki bireylere haksızlık etmeyeceğini düşünemeyiz herhalde.

Diğer yandan elbette işini ahlak ve vicdana ve kanunlara uygun yapan hakim ve savcılarımız bizlerin baş tacıdır bu haksızlıkların ortadan kalkması ve verilen yanlış kararların düzeltilmesi de değerli hakim ve savcılarımızın sayesinde olacaktır.

Gerçekten kanunlara göre karar verenlerin adaletin tesisinde büyük payları olacaktır.

Tarih birilerini hain olarak yazarken birilerini de isimsiz kahraman olarak yazacaktır.

 

Herkese bir gün lazım olacak olan adalet aslında bugünden sağlanmalı.

Hele bu ülkenin her şeyden daha çok adalete ihtiyaç duyduğu bir süreçten geçiyoruz.

 

Takdir sizlerin saygılarımla...

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi