22 Nisan 2019 Pazartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İKİ İLÇEDE AK PARTİ YARIŞI SON SÜRAT

Hayrullah Demiray

20 Ekim 2011 tarihli yazısı

  

AK Parti Kongreleri yaklaştıkça partide hareketlilik de artmış durumda Gölcük ve Başiskele’ de her geçen gün demokratik haklarını kullanmak isteyenler bir bir adaylıklarını açıklıyorlar. Şu an Kartepe’ ye biraz daha sessizlik hakim ama yakında orada da hareketlilik yaşanması kaçınılmaz.

Gölcük ve Başiskele’den daha aday çıkar mı?

Bilinmez ama en çok rahatsız olunan konuların başında, parti menfaatlerinin yerine kişisel ve bireysel menfaatlerin öne çıkmaması geliyor. Çünkü, Türkiye siyasetine yön veren bir partinin içerisinde, tabi ki belli başlı kişiler kendilerine yer bulmak isteyecekler ama şu da bir gerçek ki herkesin demokratik hakkı nasıl seçiyorsa öylede seçilebilme hakkı var.

İşte bazen denir ya, ne gerek var. Belki Başiskele başarılı bir ilçe, bir daha aday değiştirmek için. Ama insanlarla konuştuğunuz zaman birçoğundan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ismini duyarsınız. Her şeyden önce bu da şunu gösteriyor, yerel yöneticilerin elbette faktörleri var ama genel siyaset yerelde de belirleyici rol oynuyor. Parti içerisinde, kimilerine göre demokrasinin bir gereği, kimilerine göre ise gereksiz davranışlar olarak algılanabilir ama bence dün olduğu gibi, bugün de yarın da herkes demokratik hakkını kullanmalı. Bence diğeri parti yöneticilerinin düşünebileceği bir iştir.

Bir de dikkat çekmek istediğim bir konu daha var hiçbir şey tek başına yapılabilen bir iş değil. Bir başarı varsa bunu ekip başarısı olarak algılamak ve öyle görmek gerekir. Bir partide başarı varsa o başarı sadece başkanın ya da bir başkasının değil, bence o parti içerisinde yer alan herkesin, tüm ekibindir.

Emin olun bizden örnek verecek olursak bu gazetede çalışan herkesin katkısıyla ve okuyucularımızın bile çok katkısı, desteği var. Bunu laf olsun diye söylemiyorum gerçekten böyle bu iş ve bütün işler bir ekip işidir. Atalarımız boşuna dememiş “Bir elin nesi var, iki elin sesi var” diye.

Tabi ki farklılıklar olacak, farklı düşünceler olacak ondan da kimsenin gocunmaması gerekir. Bence farklı düşüncelerin olduğu yerde, bazı şeyler eleştiriliyorsa bundan da kimse korkmamalı. Elbette farklılıkların olduğu yerde güzellikler ortaya çıkmış olur, diğer konular partiye yön verenlerin düşüneceği bir iştir. Halkın beklentilerini, bazı dengeleri gözetmek onların görevi bizden söylemesi.

Gölcük ve Başiskele’ de sonucu hep birlikte göreceğiz aldığımız duyumlara göre Kartepe’ de aday yarışı içten içe devam ediyor bu bağlamda tüm adaylara başarılar diliyorum.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi