25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çelik ve ekibi eğitimde çığır açıyor

11 Eylül 2018 tarihli yazısı

İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik’in 28 Nisan 2014 tarihinde ilimize atanması sonrasında yerlerde olan eğitim durumumuz her geçen gün çıtasını yükseltiyor.

Kocaeli gibi her yıl göç alan bir kentte bu başarıyı sağlamak kolay olmuyor.

Çelik’in dinamikliğini bizzat yaşayanlardan biri olarak Kocaeli adına kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

Tabi bu bir takım oyunu. Takımı da çok iyi kuran Müdür Çelik, İlçelerde de koordinasyonu çok iyi sağladı.

Bugün size bizzat tanıdığım ve çalışmalarına şahit olduğum 3 İlçe Milli Eğitim Müdürümüzden bahsetmek istiyorum.

Eğitimde yerlerde olduğumuz bir ilçe hiç kuşkusuz Dilovası İlçemizdi.

Dilovası İlçesine Murat Balay gibi bir ismi atayarak ne kadar doğru bir karar verildiğini şimdi daha net görüyorum.

Daha düne kadar Dilovası’nda kadrolu öğretmen ile ücretli öğretmen sayısı birbirine başa baş giderken, şimdilerde ise neredeyse % 80’leri aşan bir kadrolu öğretmenlere, bugün 5 yıl ücretli öğretmenlik yapanlara kadro verilmesi ile ilgili açıklanacaklarla birlikte belki de kadrolu öğretmen sayısı % 100’leri bulacak.

Dilovası İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Balay’ın yanı sıra ilçelerine değer katan isimlerden biri de Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz.

Okul Müdürlüğü döneminden bu yana tanıdığım Oğuz, Darıca İlçesinde göreve gelir gelmez yarım kalan okulların inşaatlarını tamamlanması ve eğitimde kalitenin arttırılması ve eğitimcinin motivasyonuna yönelik sosyal faaliyetlerde bulundu.

Şimdilerde Darıca İlçesinde kaymakamlıkla, belediye ve sivil toplum örgütleri ile el ele vermiş ve eğitimde zirveye koşan bir yapı oluşmuş durumda.

Son olarak Kartepe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ferhat Dilek’te geçtiğimiz yıl atandı ama atanır atanmaz hızlı bir çalışma içersine girdi. Kartepe İlçesindeki bu yıl eğitim faaliyetlerini yakından takip edin. Mesela göreve atanır atanmaz Türkiye’de hiçbir okulda bulunmayan Gazetecilik ve Radyo Televizyon Bölümü Haber Merkezi ve Stüdyoları projesi ile Türkiye’ye örnek oldu.

Biz eğitimcilerimiz ile gurur duyuyoruz. Her zamanda geleceğimizin teminatlarını yetiştirdikleri için her türlü desteği vermeye de hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum.

İyi ki varsınız.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem