24 Haziran 2019 Pazartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Karayolları sınıfta kaldı

13 Ağustos 2018 tarihli yazısı

Kentimiz her geçen gün gelişiyor. Yeni yatırımlar ile yeni yaşam alanları oluşturuluyor.
Tek gelişmeyen ve yerinde sayan konu ise yol mevzusu.
Artık yollarımız yet-mi-yor...
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu ve Genel Sekreter İlhan Bayram yeni çalışmalar konusunda yeniliklere açıklar.
Ama maalesef Karayolları Genel Müdürlüğü yapması gerekeni yapmadığı için trafikte her gün çileden çıkıyoruz.
Sanayinin başkentinde hala yol sorununu konuşmak abesle iştigal olsa gerek.
Türkiye ekonomisine verdiğimiz katkının ne kadarını kentimizde yatırıma dönüştürüyoruz o da tartışılır.
İzmit sevdalısı olan ben bile bu kentten sırf yol sorunu nedeniyle başka bir ile taşınmayı düşünüyorum.
Artık yükü kaldıramayan yollarımıza tırlar da eklenince insanın çıldırası geliyor.
Ama esas çıldırdığımız nokta ise Karayolları Genel Müdürlüğünün mevcut yollar için başlattığı ama kağnı hızıyla bile ilerlemeyen yol çalışmaları eklenince insanın avazı çıktığınca bağırası gelir.
Mesela Yahya Kaptan otoban girişi.
Mesela Kartepe’deki battı çıktı. Gerçi geçen gün geçerken yanlış görmediysem 41 milyon TL’ye ikinci kez ihalesi yapıldı. Çalışmalarda istenen seviyede olmasa da ilerliyor.
Bana göre bu bahsettiğim yol çalışmalarında değil yürümek, koşmalıyız.
Gece gündüz çalışılmalı. En azından okullar açılana kadar bu çalışmalar tamamlanmalı.
Zaten kırık notu bulunan Karayollarına okuldan uzaklaştırma vereceğiz.
Umarım birileri üzerine alınır.

KARAYOLLARI-(2)

———
Cevap hakkımı saklı tutuyorum

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını 4 yıldır sürdürüyorum. Son günlerde başarıyı kıskanan ve her fırsatta cemiyetten kişisel menfaat sağlayamayan birileri basın özgürlüğü adına aynaya bakmadan sallıyor.
Halbuki yanında çalıştırdığı muhabirinden grafikerine kadar herkese borcu olan zavallılara şu anda cevap vermeyeceğim. Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti'nin dünü de bugünü de ortada. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ne yazarsanız yazın. Yazılarınızın altına çakma isimlerle ne yorum yaptırırsanız yaptırın. Umrumda değil.
Basın Sitesi ile ilgili olarak hiç kimse merak etmesin artık ruhsat sorunu da çözüldü. Evleri teslim ederken acaba bu zavallılar ne diyecek? Konutlardan rant elde etti diyen şerefsizler bunu ispatlamazsanız namertsiniz. Daha önce de kendine daire seçecek dediler. Herkes gibi kuraya girdik. Yok seçimlerde malzeme yapmışız. Aday mı vardı da seçim vaadi olarak duyurduk. Tek listeli kongrede bana destek verdiğini söyleyen vatandaş bana kefil olmuş. Sen bir yerlerde gezerken ben bu mesleği yapıyordum. Senin kefaletin bende geçmez. Binalar biteli 4 ay oldu. Ama prosedür gereği bazı işlemler yavaş gitti. Şükürler olsun ki yakında teslim edeceğiz. Bakalım o zaman ne diyeceksiniz? Aklınız sıra belden aşağı vurarak benim üzerimden rant elde etmeye çalışmayın. Kimin kaç kuruş olduğunu herkes biliyor. Önce aynaya bakın sonra konuşun. Cemiyete mal varlığı kazandırdığımız için mi şimdi ağzınızın suları aktı. Boşuna heveslenmeyin.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem