20 Mart 2019 Çarşamba
Birol Aydın
Sibel Gönül
CHP-İYİ PARTİ MİTİNG
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

BUGÜN VE YARIN BELA AYNI, İSİM DEĞİŞİK. NE FARKEDER?

Hayrullah Demiray

16 Ekim 2011 tarihli yazısı

 Türkiye’ nin üzerinde oynanan oyunlar hiçbir zaman değişmedi. Sadece isimleri değişik olsa da hep aynı şeyler yapılmaya devam ediliyor.

Şimdi de KCK yapılanması diye bir şey uyduruluyor. Neden, uyduruluyor diyorum çünkü kök aynı yerden geliyor. İsmi ne olursa olsun, terör faaliyet gösteriyor ama hepsinin aynı yerden uzantıları çıkıyor. Eline silah almış ya da terör eylemleri yapmış ya da insanları kin ve düşmanlığa sevk ediyor, hepsi aynı. Meclise de gelse dağda da olsa aynıdır diye düşünüyorum. Bugün milyonlarca insanın katilini bile hala, acaba yaşam şartları “elverişli mi değil mi” bazı kişiler bunu tartışıyor. Bir taraftan birileri de neden hala bu katille ve onun uzantılarıyla görüşme yapılıyor diye yaygara koparıyor.  Bazen söylüyorum, devleti yönetmek evi yönetmeye benzemez diye, memleketi yönetmek siyasilerin işidir diyoruz ama siyasiler de sırf kendi çıkarlarına ya da oy kaygısıyla hareket etme lüksüne sahip olmamalılar.

İktidarıyla, muhalefetiyle bazen risk alınması gerekir. Son zamanlarda yaşananlar artık herkesin kafası karıştırıyor, tabi ki bir mücadele olması gerekiyor. Askeri mücadelenin yanında sivil mücadele ve halkında katılacağı yani duyarlı davranarak devlete destek vereceği unsurlar ve yöntemlerle ancak PKK, dolayısıyla KCK yapılanmasından kurtulabiliriz.

Ümit ediyorum ki bu memlekette daha çok anaların gözyaşları akmaz, birçok ocağa ateş düşmez. Umulur ki memleketin her yanında, herkesin huzur ve barış içerisinde yaşadığı ve yaşayacağı sonsuza dek memleketin tüm evlatları kardeşçe, dün olduğu gibi bugünde yaşayabiliriz.

Türkiye’ nin üzerinde oynanan oyunlar sadece bir PKK ya da KCK yapılanmasına bağlı değil tüm unsurlarıyla derin devlet, aynı devletin içerisinde, ayrı bir yapılanma olan ve dış ülkelerin ülkemizde olan casusları, hepsi aynı emellerle çalışır. Çünkü gidişatları farklı da olsa emelleri aynıdır. Bunu herkes böyle bilmeli, isimleri farklı da olsa emelleri aynı olan kişi ve gruplarla bir tek devletin mücadele etmesi kimi zaman yetmeyebilir. Bizler vatandaş olarak üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmek durumundayız. Bugün ismi KCK’ dır yarın bir başkadır, önemli olan işin kökü olan PKK ve diğer unsurları temizlemek ve başlanan işin sonu ne olursa olsun sonuna kadar gitmek gerekir.

Şimdi ortaya çıkan durumda KCK’ yı farklı göstermenin de yersiz olduğu, gün yüzüne çıkmaya başladı. Meğer KCK, Doğu ve Güneydoğuda halktan haraç topluyormuş. İddialar böyle, bakalım şimdi ne olacak.

Yıllardır benim savunduğum bir şey var PKK Kürt vatandaşların hakkını savunduğunu söyler ama zulüm ettiği halkın yüzde 95’ ide yine Kürt Vatandaşlarımızdır. Bunu neden insanlarımız hala görmez, duymazlar bilemiyorum.

Bu ülkede barışın tesis edilmesi halkın gerçek manada devletine güvenmesi ve halkla arasındaki adaletin, eşitliğin sağlanıldığına inanılan gün olacaktır.

Umutlar bu ülkede yeniden yeşermişken dünyaya karşı koyabilecek bir gücü kendimizde bulmuşken neden hala kısır çekişmelerden kaçınmıyoruz? Neden hala, sen ben diye bir şeyin çekişmesini bırakıp, ülkenin huzur ve refaha kavuşacağı güne kadar hep birlikte bir işin ucunda tutmalıyım?

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi