21 Temmuz 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kadın pazarcıların tuvalet isyanı

Muharrem Şenol

24 Temmuz 2018 tarihli yazısı

Kefkenli kadın pazarcılar yetkililere seslenerek pazar yerinde tuvalet bulunması gerektiğini ilettiler. Kadın pazarcılar, Kefken pazarının kurulduğu zamandan beri tuvalet inşa edilmediğini ve ihtiyaçlarını arazide giderdiklerini belirterek üzerinde “Tuvalet istiyoruz” yazılı pankart açarak yetkililerden destek istedi. Yetkililerin vatandaşın bu önemli sorununu bir an önce çözmesi gerekiyor.

KADINLAR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YAPABİLECEĞİMİZ BİR ŞEY YOK!

Teknolojinin birçok faydası var. Evimize aldığımız teknolojik aletler günlük yaşantımızı kolaylaştırıyor. Ama bazen teknoloji insanların düşmanı da olabiliyor. Telefon, şarj cihazı patlaması gibi olaylarla çok sık karşılaşır olduk. Ama bu sefer patlayan ankastre ocağının camı.  Avukat Ayhan Erdin geçtiğimiz günlerde eşinin yemek yapması sırasında ankastre ocağının camının patladığını iddia etti. Adeta bomba gibi bir patlama meydana geldiğini ifade eden Erdin yaşanan bu olay üzerine yaptığı açıklamada, "Cam kırıkları tüm mutfağa dağılıyor. Firma yetkilileriyle görüşüldü 'Ömrünü yitirmiş olabilir, zaten kullanmışsınız, cam maddesi kırılabilir bir cisimdir. Geçmiş olsun. Camı değiştirmek isterseniz size bir kıyak yaparız. Cam bedeli 685 TL. Ancak size yapacağımız kıyakla sizden yalnızca 300 TL alırız' gibi insan sağlığına değil, tamamen maddiyata değer veren bir yaklaşım sergilediler. Kendilerine 'Hanımefendi o anda siz benim misafirim olabilirdiniz, patlamayla sıçrayan camlar sizin yüzünüze gelebilirdi, sizin saçınızın bir telini milyarlara değişmem, ben size insan sağlığından bahsediyorum, siz bana basit ekonomik kolaylık sağlamaktan bahsediyorsunuz' diyorum.

 'Haklısınız ama bizim yapabileceğimiz bir şey yok' diyorlar” ifadelerini kullandı.

AYHAN-ERDİN

 

“EVİME BOMBA MI ALIYORUM?”

Erdin şikayetlerini sıralayarak, “Ben evli ve 2 çocuk babasıyım. 30 yıllık avukatım. Gerek kendimin gerek vatandaşların hakkını savunan bir kişi olarak. Bir malı üreten kişi veya kurumun ürettiği malın sonuna kadar arkasında durmasının taraftarıyım. Burada bir patlamadan bahsediyoruz. İnsanlara “cam stresle patlamıştır” denir mi? Böyle saçma şey olur mu? Ben evime bomba mı alıyorum? Vatandaşların bu konuda dikkatli olmasını uyarıyorum. Maalesef üretici firmaların ürettikleri ürünlerin arkasında durmasından ziyade miladı doldurmuş, stresten sıkışmıştır basit cümlelerle insan hayatını tehlikeye atması kötü bir şey. Bir vatandaş olarak duyarlığımı ifade etmek istedim” diye konuştu.

OCAK-(5)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GÖLÜN ADI PAS GÖLÜ OLSUN!

Mimar Sinan Köprüsü’nün sahil tarafında bulunan durakların hemen arkası yaklaşık 1 yıl önce de Sokağın Sesi’nde bahsettiğim konuya yönelik hiçbir adım atılmamış durumda. Üstelik durum giderek artarak devam ediyor. Sürekli paslı suların damladığı alan küçük bir gölcük oluşturmuş durumda. Durağın arkasında bulunan alana vatandaşlar da alışmış durumda. Oldukça kötü bir görüntü oluşturan bu kirli su gölcüğüne bir türlü çare bulunamaması düşündürücü açıkçası.

MİMAR-SİNAN--(1)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

YOLUN ORTASINDAKİ DİREK TEHLİKE YARATIYOR

Otogarın kenarında bulunan yolu belediye ekipleri genişletti. Fakat genişletin yoldaki elektrik direği yolun ortasında ve etrafı korumasız olunca araçlar için tehlike yaratıyor. Çevre sakinleri ve sürücüler o noktada yaşanabilecek bir trafik kazasında elektrik direğinin sıkıntıya sebebiyet verebileceğinin altını çiziyorlar.

OTOGAR

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YENİ BİR İZMİT İÇİN ÇALIŞILIYOR

İzmit Belediyesi tarafından Karabaş Mahallesi, Pertev Paşa Caddesinin sahil tarafına bakan girişinde kafelerin bulunduğu alanda yol yapım çalışmaları geçtiğimiz haftadan beri yoğun bir şekilde devam ediyor. Çalışmaları geçtiğimiz günlerde İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan yerinde incelemişti. Esnaf açıkçası çalışmalar yüzünden sıkıntı yaşıyor, fakat çalışmalar çok uzun sürmeyecek. Kafelerin ön tarafında yapılan çalışmalar hem tozlanma hem de kolay giriş imkanını engellediği için vatandaşlar ve işletmeciler kısa bir süre daha sıkıntı yaşayacağa benziyor.

ÇALIŞMA-(1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem