17 Temmuz 2019 Çarşamba
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kanser hastası vatandaşın fiyat farkı isyanı

Muharrem Şenol

17 Temmuz 2018 tarihli yazısı

İzmit'te ikamet eden kemik iliği kanseri tedavisi gören 65 yaşındaki bir vatandaş, eczaneye gittiğinde ücret alınmaması gerekirken kendisinden 78,78 TL fiyat farkı alındığını iddia etti. Geçtiğimiz hafta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından Resmi Gazete’de Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’ne ilişkin yeni düzenlemeler yayımlanmıştı. Yayımlanan tebliğde, yapılan düzenlemeler ile kanser tedavisi, cerrahisi ve ilacına ilişkin yani kanser hastalığına ilişkin her türlü ilave ücret ve fark ödemesinin kaldırıldığı açıklanmıştı. Ancak İzmit'te ikamet eden Multipl Miyelom (kemik iliği kanseri) hastası 65 yaşındaki bir vatandaş, gazetemize ulaşarak tedavisinde kullanması gereken ilaçları eczaneden aldığında 78 TL fiyat farkı talep ettiklerini iddia etti.

 

“MADDİ YÜKÜN KALKMASINI İSTİYORUZ”

Ödemeyi gerçekleştiren kanser hastası vatandaş, "Yaklaşık bir yıldır kanserle mücadele ediyorum. Geçen hafta devletimiz 'Vatandaşlarımız ceplerinden hiçbir ücret ödemeyecek' şeklinde açıklama yapmıştı. Bugün ilik nakli öncesi nakil hazırlık iğnelerimi almak üzere eczaneye gittim, ancak fiyat farkı olarak 78,78 TL ödeme yaptım. Zaten kanser denen illetle uğraşıyoruz. En azından maddi yükün üzerimizden kalkmasını istiyoruz" şeklinde konuştu.

 REÇETE

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞIN SU VE ELEKTRİK SIKINTISI ÇÖZÜLMELİ!

Derince Belediyesi’ne bağlı Çınarlı Mahallesi’nde bulunan Karabey Mevkii Küme Evler’de yaşayan vatandaşlar yıllardır mağdur durumda yaşamını sürdürmeye çalıştıklarını belirtiyorlar. Vatandaşlar şebeke suyu ve yol çalışmasının bulunmaması ve elektriklerin sıklıkla kesilmesinden dolayı çok sıkıntı yaşadıklarını söylüyorlar. Çevre sakinleri Derince Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi’ne başvuruda bulunduklarını ancak bir cevap alamadıklarını dile getiriyorlar. Yolların asfaltlanmamasından dert yanan bölge halkı şebeke suyu olmamasından dolayı hayvanlarına su vermekte güçlük çektiğini ve geçim kaynaklarının zayıfladığını söylüyor.  Vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi gerekiyor. Yetkililer bir an önce bu konuyu çözüme kavuşturmalı. Yoksa 2018 yılında susuzluk ve elektrik sıkıntılarının hala sürdüğü bir Kocaeli yoksa nasıl 2023 lider ülke vizyonunun lokomotif şehri olacak.

VATANDAŞ-SIKINTI

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

AYDIN BAŞKAN KURTLARINI DÖKTÜ

Geçtiğimiz hafta sonu MHP İl Başkanı Aydın Ünlü’nün kızı Ecem Ünlü İlker Rodoplu işe Eşme Sahilinde gerçekleştirilen törenle nişanlandı. Programa çok sayıda davetli katılım gösterdi. Aydın Başkan nişan töreni boyunca konuklarıyla ilgilenirken kurtlarını dökmeyi de ihmal etmedi. MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, MHP Milletvekili Saffet Sancaklı ve davetlilerle oynayarak adeta kurtlarını döktü. Partililer de bu anları fotoğraflayarak ölümsüzleştirmeyi ihmal etmediler. Aydın Başkan’a hayırlı olsun dileklerimi iletirken, Ecem-İlker çiftine mutluluklar dilerim.

OYNADI-(2)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

SAHİL KENARI REZİL DURUMDA!

Eski Gölcük yolu olarak bilinen İzmit’ten Başiskele güzergahı boyunca uzanan sahil kenarı özellikle hafta sonları vatandaşların uğrak noktalarından biri. Kimi vatandaşlar alkol alırken, kimisi ailesiyle piknik yapıyor, kimisi yürüyüş yapıyor. Fakat vatandaşların bu bölgeyi hakkıyla kullandıklarını söyleyemeyiz. Özellikle çöplerini çöpe atma bilincinden yoksun insanlar bölgenin adeta çöplük haline gelmesine vesile oldu. Yetkililerin bu duruma bir el atması gerekiyor. Bu bölgeyi bu hale getiren şahıslara gerekli cezalar verilmeli. Yoksa zaten koku eksik olmayan sahil yolu bu pis görüntülerin ardından daha sık bir şekilde yayılacak demektir.

SAHİL-(1)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

MİMAR SİNAN KÖPRÜSÜNE MERDİVEN VE ASANSÖR

Mimar Sinan Köprüsüne eklenecek olan asansör ve merdivenlerde son aşamaya gelindi. Uzun bir süredir devam eden yol yapım çalışmalarıyla birlikte D-100 Karayolundan Mimar Sinan Köprüsüne bir merdiven ve asansör inşa ediliyordu. Büyükşehir Belediyesi tarafından inşa edilen merdiven ve asansör çalışması tamamlanmak üzere.  Yakın zamanda faaliyete geçmesi beklenen merdiven ve asansör vatandaşların kullanımına açılacak.

ÜST-GEÇİT-(2)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem