21 Temmuz 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vatandaşın “Acil” şikayeti

Muharrem Şenol

10 Temmuz 2018 tarihli yazısı

Geçtiğimiz hafta Pazartesi günü Kocaeli Devlet Hastanesi’ne gittim. Halısaha sonrası kendini kötü hisseden, nefes almakta güçlük geçen bir arkadaşımın yanındaydım. İşlemler falan derken muayene için sıraya girdik.Sıraya girdik girmesine de sıra bildiğiniz gibi. Yıllardır, devlet hastanelerinde karşımıza çıkan manzarayla bir kez daha karşılaştık. Zaman geçtikçe, ekranda yazan sıranın geçmemesi insanları öfkelendirdi.  Kimisi içeri girip çıkanların ekranda sıra yazmamasına rağmen neden içeri girdiklerini sorguladı. Derken hastanenin acil servisinde o akşam 1 doktorun görev yaptığı görüldü. Yani Kocaeli Devlet Hastanesi gibi,  yapı olarak son teknolojiye sahip hastanenin acil servisinde saat 22.00 gibi tam bir kaos hakimdi. En azından bir yetkili gelip orada merak ve gerginlik içerisinde sırasını bekleyen insanlara bir açıklama yapabilirdi. Daha sonra ekrandaki hata giderildi ve insanlar nizami bir şekilde muayene olmaya başladılar. Velhasıl kelam özellikle acil serviste yaşanan bu gibi aksaklıklara karşı daha hızlı hareket edilmeli ve burada sistemin daha hızlı ilerlemesi sağlanmalı. Bu konuda yetkililerin gerekli önlemi alması gerekiyor. Öyle ki bazı vatandaşlar sıranın ilerleyemeyişinden duydukları rahatsızlıktan dolayı hastaneyi terk ettiler. Konu önemli ve acil bence.

 

HASTANE (2)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİR GENCİ AĞLATMAYA DEĞER MİYDİ?

Bu hafta genç bir kardeşimizden bir şikayet geldi gazetemize. 15 yaşındaki genç Yahya Kaptan’da bulunan tramvay durağındaki görevlinin tavrından şikayetçi. Genç, kent kartını kaybetmiş, merkezdeki annesinin yanına gitmesi gerekiyor. Tramvay görevlisine de kent kartını kaybettiğini, merkezde annesiyle buluşması gerektiğini ifade ediyor. Durakta bulunan güvenlik görevlisi ise gence izin vermiyor. Bu durum karşısında şok olan genç başlıyor ağlamaya. Gencin ağladığını gören bir vatandaş da kendi kartını okutarak gencin tramvaya binmesini sağlıyor. Görevlinin konuyu bu kadar da üstelememesi gerekirdi bence. Güvenememiş gence büyük ihtimalle. Yalan söylediğini düşünmüş olacak ki geçişine izin vermemiş. Yine de bir genci ağlatmaya değecek bir konu değil. Güvenlik görevlilerinin biraz daha anlayışlı bir tutuma sahip olması gerekiyor. Kaldı ki tramvaya binmek isteyen genç durumunu açıkça söylemiş. Şu anda o kadar önlem alınmasına rağmen hala tramvaya kaçak binen onca insan varken bir gencin derdini anlatmasına rağmen geçiş izni verilmemesi saçma.

 

TRAMVAY (2)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞ İSU’DAN ŞİKAYETÇİ

İSU uzun bir süredir ilimizin hemen hemen her ilçesinde altyapı çalışmaları yapıyor. Bu çalışmalar zaman zaman vatandaşların mağduriyetine neden olabiliyor. Bu tepkilerden birisine daha geçtiğimiz günlerde şahit oldum. Vatandaş özellikle sosyal medya hesaplarından tepkisini dile getiriyor. İşte bu tepkilerden biri, “Nasıl iş yapılacağını bilmiyorsan yapma! Hem iki yerde yolu kapatıyorsun hem de yönlendirme tabelası koymuyorsun.” Gördüğünüz gibi vatandaş yönlendirme tabelasının caddede bulunmamasından şikayetçi.  İSU yetkililerinin bu konuda gerekli çalışmayı yapması gerekiyor.

 

İSU (1)

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSKETE SOKAĞIN GİRİŞİ ÇÖPLÜĞE DÖNMÜŞ

İzmit Merkez’de bulunan İskete Sokak’ın girişi adeta çöplük olmuş durumda. Özellikle akşam saatlerinde bu manzara sokağın olmazsa olmaz görüntüsü. Sokağın girişine iki büyük çöp kutusu konulmasına rağmen durum bu. Böylesine görüntüler özellikle Pazar günleri kurulan köylü pazarının ardından ortaya çıkıyor. Çevre sakinleri ve o yolu kullanmak durumunda kalan vatandaşlar durumdan oldukça rahatsız. Şu çöp konusunu yetkililerin bir an önce çözmesi gerekiyor.

 

ÇÖP

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞEHİR HASTANESİ TABELASI TERS DÖNMÜŞ

Şehir Hastanesi İnşaatını gösteren yönlendirme tabelası ters çevrilmiş bir vaziyette duruyor. Yetkilerin duruma el atmaları ve ters dönen tabelayı düzelttirmeleri gerekiyor. Vatandaşları da bu konuda duyarlı davrandıkları için tebrik ediyorum.  Fotoğrafı gönderen vatandaşımızın dikkatini çeken bu durum çözüme kavuşturulmalı.

 TABELA (3)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem