18 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Kent Meydanı otoparkını su bastı

03 Temmuz 2018 tarihli yazısı

Kent Meydanı projesinin tanıtımı yaklaşık 2 hafta önce Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Vali Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleştirilmişti. Eski valilik binasının bulunduğu alana yapılan yeni kent meydanı yapım aşamasında oluşan gürültü ve projede ağaçlık alanların bulunmaması eleştiriliyordu. Kent meydanının altında bulunan otoparkın ise bu ayın sonunda açılacağı ifade edildi. Kent Meydanının “Tanıtımı” seçimler öncesinde yapılsa da tam manasıyla hizmete girmesi biraz daha zaman alacak gibi duruyor. Çünkü projede meydanın üzerinde yer yer banklar yer alacağı açıklanmış henüz banklar yerleştirilmedi.  Otopark’tan meydana çıkan asansörlerin de yapımı devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yağan yoğun yağmurdan Kent Meydanı’nın otoparkı da nasibini aldı.  Yolun kenarından uzun bir boru ve ile otoparkın içine biriken su çekildi. Bu da henüz altyapın tam olarak halledilmediğinin göstergesi. Yoksa olası her yağmurda Kent Meydanı’nın otoparkına su basacaksa işimiz iş açıkçası. Öyle bir durumda birçok mağduriyet yaşanacaktır. 

OTOPARK-(9)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

DURAKLARA NEDEN ÇÖP KUTUSU KONULMAZ?

Tramvay ile ilgili en sık dile getirdiğim konulardan bir tanesi duraklarda çöp kutusunun yer almamasıydı. Geçtiğimiz günlerde bir kez daha aynı manzarayla karşılaşınca yine yazma gereği duydum.  Duraklarda insanlar uzun süre beklememelerine rağmen çöplerini atacak bir kutu olmamasından ötürü yere atıyorlar. Bunu, insanların yere çöp atmasını haklı çıkarmak için söylemiyorum açıkçası. Fakat bir seçenek sunulmamasının böyle sonuçlar doğurduğunu belirtiyorum. O duraklarda bir çöp kutusu olsa en azından insanlar ellerindeki çöpleri oraya atabilseler şu görüntü kirliliği oluşmayacak. Bunu defalarca yazdım. Böyle manzaralarla karşılaştıkça da yazmaya devam edeceğim. Anlamadığım nokta bu duraklara çöp kutusu konulmamasının gerekçesi. Neden duraklarda çöp kutusu bulunmuyor? Belediye için maliyeti yüksek bir konu mu? Yetkililerin bu durumu çözmeleri gerekiyor.

ÇÖP-(2)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞIN HAKKI BULUT SEVGİSİ

Geçtiğimiz hafta AK Parti il binasındaki basın açıklamasından dönüyordum. Perşembe pazarından geçerken bir anda muhabir arkadaşlarımızla bir arabanın arkasındaki fotoğraf ilgimizi çekti. Fotoğrafta muhtemelen aracın sahibi vatandaş ile ünlü arabesk şarkıcısı Hakkı Bulut yer alıyordu. Fotoğrafın altında da “Efsane Ali Kaptan” ibaresi yazılı.

HAKKI-BULUT-(4)

------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAYA BİLGİLENDİRME EKRANI

Ulaşım Park tarafından tramvaylara yerleştirilen ekranlarda Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları vatandaşlara anlatılıyor. Faydalı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Özellikle hayvan hakları ve hayvanları korunmasına yönelik yapılan çalışmaların anlatıldığı bir anda tramvaydaydım ve bu durumu fotoğrafladım. İnsanların kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirilmeleri için gerekli bir güzel bir düşünce bence. Tramvay da kentimizde en yoğun kullanılan toplu taşıma araçlarından birisi zaten.

EKRAN

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞIN ÇILGIN DOLU TEDBİRİ

Geçtiğimiz hafta boyunca “Dikkat dolu geliyor” haberi en dikkat çeken haber oldu. Sigorta acenteleri, afet koordinasyon merkezleri falan hemen hemen konuyla ilgili her kurumdan uyarılar yağınca ve bu durumda doğal olarak haberleştirilince vatandaşta önlemlerini aldı. Aldı ama bu sefer öyle önlemler alındı ki dolu haberlerini geçecek boyutta  önlem haberleri yapıldı. Çünkü insanlarımız abartma huylarını bir kez daha göstererek sanki dolu değil de meteor taşı yağacakmışçasına önlemler aldılar. Araçların üzerine karton, battaniye gibi çeşitli eşyalar serilerek yaşanacak felaketten en az zararla çıkmanın çabasına düştüler. Bu çaba komik manzaraların oluşmasına sebebiyet verdi. 

DOLU-KORKUSU-(2)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

TARHAN KOCAELİSPOR’A BAŞARILAR DİLEDİ

CHP Milletvekili Tahsin Tarhan özellikle Gebze bölgesi’nde bulunduğu ve gözüktüğü  ve zaman zaman merkeze uzak bir tutumda bulunduğu için eleştiri alıyor. Kimi isimler Fatma Kaplan Hürriyet ve Haydar Akar kadar sevilmediği yönünde iddialar ortaya atıyor. Fakat Tahsin Tarhan bu sefer o iddia ve söylemlere yanıt verircesine merkeze bir selam çakıyor adeta. Bunu da Kocaelispor üzerinden yapıyor. Geçen gün Yürüyüş Yolu’nda yürürken dev Kocaelispor bayrağı gözüme çarptı. Sezon öncesi genelde esnaf bu tarz dev bayrakları asar. Bu sefer esnafın yanı sıra siyasetçilerden en hızlı davranan isim CHP’li Tahsin Tarhan olmuş. Tarhan “Kocaelispor’a Şampiyonluk Yolunda Başarılar” yazılı dev bayrağı astırmış.  Güzel bir hareket fakat tek itirazım Şampiyonluk yolu denilen yola açıkçası. O yol şu an için çok uzak gözüküyor maalesef. Bir de o dev bayrak acaba geçmiş güzel günlerden kalma mı?

TARHAN-(2)

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem