17 Temmuz 2019 Çarşamba
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ben olsam istifa ederim

Yücel Alpay Demir

27 Haziran 2018 tarihli yazısı

Öncelikle 24 Haziran seçim sonuçları vatanımıza milletimize hayırlı uğurlu olsun. Yüce Türk Milleti tercihini yapmış, kendisini yönetecek kadrolara karar vermiştir.

% 90’a yakın katılım oranı ve her siyasi partinin kendini “öyle ya da böyle” ifade imkanı bulduğu Avrupa ortalamalarının da çok üzerinde bir demokrasi örneği sergileyerek Devlet Başkanı ve Milletvekili seçimlerini tamamlamıştır.

Seçimlerin kesinlikle 2. tura kalacağını düşünen biri olarak, Cumhurbaşkanımızı ve Ak partilileri tebrik ederim.

Seçimleri partiler açısından değerlendirildiğinde de en çok çalışanı ve bence tek kazananının Milliyetçi Hareket Partisi olduğu, “bütün anket şirketlerinin kaybettiği” Cumhurbaşkanını belirleyici rol oynadığı “yanlı olmayan” herkesin kesin kabul edeceği bir gerçektir.

Kıran kırana geçen seçim süreci boyunca her lider seçimden zafer ile çıkacağını iddia etmiş ve bu iddiaya tüm partililerini inandırmıştı.

Öyle de olması gerekir, çünkü siyaset iddia işidir.

Türk siyasi hayatında İddiasını gerçekleştiremeyenlerin, biz kaybettik! Kazanan parti ve liderini tebrik ederiz! Sözlerine şahit olduğumu hatırlamıyorum, bu anlamda Muharrem İnceyi tebrik ederim.

Genelde kaybeden partiler, ne yapar ne eder, sonuçları bir şekilde kendi lehine yorumlayarak muhakkak bir kazanım bulur, hiç olmadı Milletimiz bize muhalefet görevi verdi diyerek teselli olurlar.

Seçimler bitince parti genel merkezlerinde değerlendirme kurulları kurulur, suçlu aranır ve ne hikmetse her zaman suçlu dışarda bulurlar.

Sahada çalışan partililer, üyeler!, İl ilçe teşkilatları, Oy vermeyen halk, Sandık görevlileri, Yüksek Seçim kurulları, haberi veren haber ajansı dahi suçlu olabilir!, ama partinin üst yönetimi ve seçimi kaybeden liderler kesinlikle suçlu olmazlar! Hatta mağdurdurlar!

Hiç kimse de çıkıp diyemez ki yahu başkanım! Tamam sana can feda! bizi kazanacağına inandırdın, gece gündüz demeden çalıştık, bayrak astık, kapı kapı dolaştık, kavga ettik, dost ve akrabalarımız ile aramızı açtık, iktidarın tüm imkanlarına ve her alanda ki saha hakimiyetine rağmen çok çalıştık!

Ama Sen bile; sandığında, sandığının bulunduğu okulda, okulun bulunduğu mahallende, köyünde, ilçende, hatta şehrinde dahi birinci olamadın!

Senin hiç suçun yok mu? Diye soramaz. Terbiyeden her halde!

****

Parti rozetini çıkartıp Türk Bayrağı rozeti takıp ilk önce Millet olarak Barışacağız! ben herkesin Cumhurbaşkanı olacağım ötekileşme son bulacak Adaleti tesis edeceğiz! dediğinde pek çok kişinin takdirini kazanan sayın Muharrem İnce’ nin memleketi Yalova da Ak parti kazanmış, hadi Yalova kozmopolit bir il diyelim kendi Köyünde bile Ak parti kazanmış, Sayın Muharrem İnce’ nin, ailesinin ve akrabalarının oy kullandığı okulda ve sandıkta dahi Ak parti kazanmış.

Kazanmak ne kelime! ikiye üçe katlamış.

****

Cumhurbaşkanlığı iddiası ile seçimlere giren neredeyse 2 yıl her gün bir şekilde gündemde kalan, ben başkan olacağım, 2. Tura kalacağım diyen sayın Meral Akşener hanımefendi kendi ilinde, ilçesinde, köyünde, sandığında, kazanmak ne kelime Ak parti resmen oyları silmiş süpürmüş.

Değil birinci olmak 2. Dahi olamamış. Kendi köyünde ki sandıkta Ak partinin (1/5) kadar oy anca alabilmiş!

Diğer Cumhurbaşkanı adayları kendi partilerinin oylarının üzerinde oy alırken Meral hanım kendi partililerinin oyunu dahi alamamış!

****

Güler yüzü, Barışçıl ve Müslümist yaklaşımı ile parasal projeler yerine manevi sorunlarımıza çözümler üreteceğini söyleyip pek çok kişinin gönlünü kazanan Sayın Temel Karamollaoğlu! nasıl olurda kendi sandığında 2 oy alır, hadi eş dost akraba oy vermemiş kendi sandığında kendi sandık müşahidi demi oy vermemiş! Memleketi Sivas’ ta nerdeyse hiç oy alamamış!Bence sayın Temel Karamollaoğlu’nun da sorgulaması gereken çok şey var.

****

100 binin üzerinde imza ile Cumhurbaşkanlığına aday gösterilen Doğu Perinçek’ in 100.000 oy bile alamaması kendi sandığında 6 oy alması zaten başka yoruma gerek bırakmıyor!

****

Elbette kazanmakta var kaybetmekte, buna saygı duyarım ancak!

Benim, ailemin, kuzenlerimin, akrabalarımın oy kullandığı, düğününe cenazesine gittiğim, borç alıp borç verdiğim, benim olmasa bile annemin babamın kardeşlerimin hatırlarının olduğu insanların oy kullandığı sandıklarda dahi fark yersem vallahi istifa ederim!

Siyaset iddia işidir, değil Cumhurbaşkanı adayı!, Milletvekili adayı dahi olsam, kendi sandığımdan çıkamıyorsam utanır bırakırım bu işi.

Bu seçimde de olmadı, kısmetse bir daha ki sefere diyen kadrolu siyasetçiliğe karşıyım , bir de başkaları denesin diye yol açar, vallahi ben olsam istifa ederim.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

Selam ve dua ile.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem