20 Temmuz 2019 Cumartesi
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

DOSTLUKLAR HER ZAMAN YAŞANMALI

Hayrullah Demiray

13 Ekim 2011 tarihli yazısı

Bizler millet olarak duygusal bir milletiz. Her ne olursa olsun, herhangi bir acı yada tatlı günümüz olduğunda bir araya geliriz. Başka zamanlarda yaşanmayan ama özlenen tablolar böyle günlerde yaşanır.

Geçtiğimiz günlerde, Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ ın Annesi Tenzile Erdoğan, hakkın rahmetine kavuşmuş ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ ın o andan itibaren herkes tarafından takdir edilen hareketleri bir kez daha kameralara ve objektiflere yansımıştı.

Özellikle makam aracıyla gitmeyip cenaze arabasıyla gitmesi de, aynı görüşte olsun olmasın herkesin takdirini toplamıştı. Yine neden her ne olursa olsun toplumumuz bazı değerlere ve bazı davranışlara özel ilgi duyuyor.

Toplum olarak duygusallığımızdan vazgeçemiyoruz. Normal bir davranışta olsa geçmişte devlet yöneticilerimizde pek alışık olmadığımız bir davranıştır. Şimdi bu davranışları görünce şaşırabiliyoruz.

Burada bir şey daha gözlerden kaçmadı neden Ana muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu cenazede yoktu? Belki de siyasetin cenazeye yansımasından çekinilmiştir. Bunun da olacağını sanmıyorum ama sonrasında açılan Taziye Çadırında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ la Ana muhalefet Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ nu birlikte yan yana dua ederken görmek, halkımızın özlediği,  takdire şayan bir görüntü olarak, belki de bu günlerde en çok ihtiyacımız olan ve tarihe geçecek görüntüler, hafızalara kazınmıştır.

Belki bazıları bunu abarttığımı düşünebilirler ama bence doğru olan bu. Kimse gücenmesin, darılmasın ama bu sahneler çok uzaklarda kaldığı için ancak böyle özel zamanlarda yaşayabiliyoruz.

Birazda bu görüntülere anlam yükleyen, toplumumuzun beklenti ve özlemlerinin bu doğrultuda olmasından kaynaklanıyor. Her ne kadar cenaze dolayısıyla bu görüntüler oluşsa da, toplumun her kesiminin yüzünde bir gülümseme meydana getirdiğini de unutmamak gerekir.

Özellikle son zamanlarda yaşanan acılardan sonra Başbakanımızın bu acısı, insanın hayatında yaşayabileceği belki de en büyük acılardan biri olsa gerek,” Anne Acısı”. Ben de buradan Başbakanımızın bu derin üzüntüsünü bir kez daha paylaşıyor. Rabbim Sabır versin diyor ve Merhume annesine de Allah gani gani rahmet eylesin diyorum.

Bu görüntülerin her zaman yaşanması arzumu da bir kez daha dile getiriyor saygılar sunuyorum.Beklenen gün gelecekse çekilen çile kutsaldır.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem