17 Temmuz 2019 Çarşamba
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Seçimlerin kesin galibini açıklıyorum!

Yücel Alpay Demir

20 Haziran 2018 tarihli yazısı

Sonucu ilk kez tam olarak kestirilemeyen “hatta pek çok anket firmasının dahi, her seferinde farklı sonuçlar çıkarttığı” enteresan sonuçlara gebe bir seçim olacak(!) diye düşünüyorum.

Bakalım! 20 yıllık Aziz Yıldırım'ı devirdiği iddia edilen dip dalgası! 16 yıllık kesintisiz AK Parti iktidarını devirebilecek mi?

Ben de sizler gibi, seçim sonuçları her ne olursa olsun, vatanımıza, milletimize ve devletimize hayırlı olsun diyenlerdenim.

Seçilecek Cumhurbaşkanı hepimizin Cumhurbaşkanı olsun, herkese eşit mesafede olsun, “içerde ve dışarıda bu kadar bizi bölmeye çalışan hainin yüzünden!”, oluşan siyasi ötekileşme ve kutuplaşmayı azaltsın, en büyük projesi, her alanda adaleti tesis etmek olsun! İnşallah.

Seçim kazananını değerlendirmeden önce!

Hata yapan üyelerinin cezasını kendi içinde veren, kolu yen içerisinde usulüne uygun kıran! rehabilite eden, tekrar hizmet eder hale getiren, enerjilerini heba etmeyen, her kafadan ayrı bir ses çıkartmayan, kolay kolay hiçbir mensubunu dışarda ve yalnız bırakmayan “kendisine oy verenleri sahiplenen, önemseyen” yaptırdıkları anketler ile halkın nabzını tutan, seçim olmadığı dönemlerde dahi! yarın seçim olacakmış gibi çalışan, AK Parti teşkilatının sahadaki gücünü hesaba katmamız lazım.

Türk siyasi hayatının gelmiş geçmiş en disiplinli partisinin öyle kolay kolay seçim kaybetmeyeceği gerçeğini eminim sizler de kabul edersiniz.

Elbette ki bu başarının mimarı, Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Buraya kadar yazdıklarımı giriş cümlesi kabul ederek gelelim yazımın ana fikrine.

Eminim sizler de, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Rizeli olduğunu, ülkemize başarılı sanatçılar, sporcular, sanayiciler, komutanlar, iş adamları, belediye başkanları ve bürokratlar yetiştirmiş Rize ilimizin yetiştirdiği  ilk başarılı siyasetçinin de Recep Tayyip Erdoğan olmadığını biliyorsunuzdur.

Ben de nüfusu son sayımlarda yaklaşık nüfusu 331.000 olan, meclise 3 milletvekili gibi az bir temsilci göndermesine rağmen Türk Siyasi hayatına yön veren yüz ölçümü olarak da küçük bu Karadeniz ilimizin ünlülerini araştırdım.

Mesut Yılmaz, Murat Karayalçın, Yaşar Okuyan, Köksal Toptan, Mehmet Bekaroğlu, Besim Tibuk, Mehmet Haberal, Kocaeli siyasetine yön veren eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Meclis Başkanımız İsmail Kahraman, Devlet Bakanımız Hayati Yazıcıoğlu ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da aslen Rizeli olduğunu!

İlimizde de pek çok Rize kökenli eski ve yeni milletvekili, diğer illere nazaran çok sayıda Rizeli il müdürü, belediyelerde çokça yerel yönetici, parti - dernek başkanı ve başarılı sanayici olduğunu, hatta 80 öncesi sol gençlik hareketlerinin lideri kabul edilen Deniz Gezmiş'in dahi Rizeli olduğunu öğrendim.

Diğer alanlardaki başarılı ve ünlü Rizelilerin isimlerini yazsam köşe yazısı değil kitap olur!

İnternetteki herhangi bir arama motoruna Rizeli ünlüler diye yazarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlarsınız.

Her alanda birbirine sahip çıkan, kalkınması ve başarılı olması için destek olan, kurdukları dernekler ile de en fazla üyeye sahip olmamalarına rağmen! en fazla söz sahibi olan Rizelileri gerçekten hem takdir ettim hem de kıskandım.

Rizeli olsam! İbrahim Karaosmanoğlu başkanımız referandumdan 1 hafta önce, 106 yaşındaki kamu yararına çalışan derneğimiz için sözünü verdiği yer meselesini yerine getirir, yılın en başarılı sivil toplum kuruluşu ödülünü dahi almış, her yıldüzenlediği yaklaşık 200 etkinlik ile bu kentin fikirsel ve sosyal hayatına katkı sağlamış hemşerisini ve derneğini mağdur etmezdi diye düşündüm!!!

Gerçi yer konusunda biz de son kozumuzu daha oynamadık! Kimilerine çok cömert olan İbrahim Başkanımızı değiştirmeye kimsenin gücü yetmeyeceğine göre!

Biz de “son çare” en kısa zamanda derneğimize Rizeli bir başkan bulup! derneğimizin ve hizmet ettiğimiz gençlerimizin mağduriyetini böylelikle çözeceğiz inşallah.

Keşke’ler bir yana! bu yazıya konu olan araştırmamın aslında bir gazete haberinde Cumhurbaşkanı adayı Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin Rize için, dede ocağım dediğini annesinin Rizeli olduğunu söylediğini okuduktan sonra başladığını söylemeliyim.

Ve bu yazıyı okuyunca olası bir ikinci tur seçiminde, iki Rizeli hemşerinin karşı karşıya geleceğini yani bir Rizelinin alternatifinin yine başka bir Rizeli olduğu düşündüm.

Yani sonuç olarak önümüzdeki seçimleri “bence” her halükarda bir Rizeli kazanacak.

Avantajın hem anne tarafından hem de baba tarafından tam bir Rizeli olan sayın Cumhurbaşkanımızda olduğunu düşünmekle beraber, şimdiden her iki Rizeli Cumhurbaşkanı adayımıza da başarılar dilerim.

         Dip not; İhtimal’en,3. sıradaki Meral Akşener de Rize gelini!

Yani sadece Temel Karamollaoğlu hocamızın Rize ile akrabalık bağı yok!

         Velhasıl seçimin kesin kazananı her halükarda Rizeliler olacak!

Ben de 42 yıl Rize çayı içmiş, yolu Rize’den geçmiş, ekşaşi-pepeçuri yemiş korkoto çorbası içmiş bir Karslı olarak, şimdiden bütün Rizeli hemşerulerumi teprik edeyrum.

Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

Selam ve dua ile.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem