22 Şubat 2019 Cuma
global gayrimenkul
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Sokaktan seçim görüşleri

Muharrem Şenol

12 Haziran 2018 tarihli yazısı

Bu hafta Sokağın Sesi’nde seçimlere yaklaşık 10 gün kala vatandaşın görüşlerini aldık, tercihlerini ve seçimlere yönelik tahminlerini öğrendik. Vatandaşların kimi Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turda kimi ikinci tura kalacağını belirtirken, kimi vatandaşlar da mevcut durumun değişmeyeceğini ifade etti. İşte vatandaşların Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili seçimleri için tahminleri…

 

HARUN ÖZORAL (ÖĞRENCİ-22)

24 Haziran seçimleri bence ilk turda bitecektir. Mevcut Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ilk turda zafer kazanacaktır. İkinci tura kalma ihtimalini zayıf görüyorum. Milletvekilliği seçimlerinde de AK Parti parlamentoda çoğunluğu elde edecektir.

HARUN-ÖZORAL

--------------------------------------

MEHMET LAFÇI (ESNAF-50)

Bence OHAL sürecinde kesinlikle seçim olmaması gerekiyor. İki aylık bir seçim sürecinde de zaten normal hiçbir şey olması beklenemez. İnşallah iyi günler yakındır diyorum.  Cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalır, ve ikinci tura kalması durumunda da İYİ Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener kazanır.

LAFCI

--------------------------------------

TUĞBA KOÇER (ÖĞRENCİ – 21)

Ben milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti’ye, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ise Meral Akşener’e oy vereceğim. Bu seçim diğer seçimlerde farklı olacaktır. Muhalefetin beklentileri oldukça yüksek.  AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı oldukça zorlanacaktır.

TUĞBA-KOÇER

--------------------------------------

FERHAT ERTEM (ŞAİR-22)

24 Haziran’daki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri siyasi partiler açısından oldukça çetin geçecektir. Öngörüde bulunmak da zor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanırsa da çok büyük farkla kazanamayacağını düşünüyorum. Milletvekilliği seçimlerinde İYİ Parti’den beklenmedik bir çıkış olabilir.

FERHAT-ERTEM

--------------------------------------

NİHAT TURGUT(EMEKLİ-68)

Ülkeye daha faydalı olacağı için oyumu Muharrem İnce’ye vereceğim. İnce’nin söylemlerini doğru buluyor ve destekliyorum. Seçimin ikinci tura kalacağını ve Muharrem İnce’nin kazanacağını düşünüyorum.  AK Parti iktidarının artık sona ermesi gerekiyor bence. 

NİHAT-TURGUT

--------------------------------------

YILMAZ ÖZÜNAL (EMEKLİ-75)

Maalesef erken seçim doğru bir karar değil. Şuanda bu yaşadığımız süreç itibari ile ülke erken seçimi kaldırmaz çünkü ülkede çok fazla sorun var. Bence hiç bir parti de söylediklerinin aksine erken seçime hazır değil. İktidar maalesef oldu bitiğe getirmek isteniyor. Artık iktidar da bir değişiklik şart haline gelmiştir. Ve ülke olarak olumlu anlamda büyük bir yenilik yaşamalıyız.

ÖZÜNAL

 

--------------------------------------

ONUR İLBAY (ÖĞRENCİ – 26)

Cumhurbaşkanlığı seçimleri ilk turda bitmez. İkinci tura kalır. Milletvekilliği seçimlerinde ise AK Parti’nin yine kazanacağını düşünüyorum. Kocaeli özelinde ise 6-7 vekil yine çıkaracaktır. Siyasette söylemlerde hareketlendi.  İYİ Parti’nin ben umduğunu bulamayacağını düşünüyorum.

ONUR-İLBAY-(3)

--------------------------------------

NİYAZİ KAYA  (EMEKLİ – 57)

Ben AK Partiliyim. Cumhurbaşkanlığı seçimini Recep Tayyip Erdoğan kazanacaktır. Bu konuda tereddüdüm yok açıkçası. Milletvekilliği seçimlerinde de Kocaeli’de 8 vekil çıkarırız. 9 milletvekilini de zorlarız. AK Parti yine seçimlere açık ara damgasını vuracaktır.

NİYAZİ-KAYA-(1)

-----------------------------------------------------------------------------------------------

KANATLI YAYA YOLU TABELASI!

İzmit’te Yeni Cuma Camii’nin karşısında bulunan kaldırımda bulunan Yaya Yolu tabelasındaki detay dikkatimi çekti. Standart yaya yolu tabelasının yanı sıra bu tabelaya bazı şahıslar tarafından kanat stickerı yapıştırılmış. Oldukça esprili olan bir görsel olarak dikkatimi çekti açıkçası. Fakat bu tabelaların durumuna yetkililerin de dikkat etmesi gerekiyor.

YAYA-YOLU

-----------------------------------------------------------------------------------------------

CHP GAZETECİLERİ UNUTTU

CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce geçtiğimiz günlerde ilimize gelerek Perşembe Pazarı’nda miting yaptı. Mitinge katılım beklendiği gibi yoğun oldu. Böyle bir etkinlikte ise gazeteciler haber yazmaları için alan ayrılmaması büyük eksiklikti. Burada organizasyonu yapan il yönetimi açıkça sınıfta kaldı açıkçası. Kameralar için sahnenin yanına bir platform kurulmuş onun dışında basına bir masa, sandalyelik yer ayrılmamış. Muhabir arkadaşların kimi ayakta, kimi ise yerlerde oturarak haberlerini yazmak zorunda kaldı. Bu durum daha önce İYİ Parti mitinginde de olmuştu. Fakat oradaki eksikliği iyi Parti’nin acemiliğine vermiştik. Bu sefer ise CHP gibi tecrübeli bir partinin organizasyonunda böyle temel bir aksaklık yaşanması şaşırttı.

GAZETECİLER

-----------------------------------------------------------------------------------------------

BAYRAMIN FOTOĞRAF MAKİNESİYLE İMTİHANI

Büyükşehir  Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, geçtiğimiz haftalarda Antikkapı’da bir iftar programına katılım gösterdi. Programda basın mensuplarıyla sohbet eden Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram duayen gazetecilerden Murat Yoldaş’ın fotoğraf makinesi alarak fotoğraf çekti. Bayram fotoğrafı çekti çekmesine ama fotoğraf makinesinin alışılmışın dışında tutması, deklanşöre de farklı bir şekilde basması eğlenceli anların yaşanmasına vesile oldu.İLHAN-BAYRAM

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su BasiskeleSanayi