21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Yol boşsa trafik kurallarını ihlal edebiliriz!

Muharrem Şenol

05 Haziran 2018 tarihli yazısı

Sokağın Sesi’nde sık sık dile getirdiğim konulardan bir tanesi trafikte yaşanılan aksaklıklar. Bu aksaklıkların çoğunda özellikle sürücü kaynaklı hataları dile getirmiştim. Fakat bu kez sürücüler kadar yayaların da sıklıkla yaptıkları bir yanlışı sizlerle paylaşıyorum. Bu fotoğrafı geçtiğimiz hafta sonu Gölcük’te Mobil olarak adlandırılan bölgedeki trafik ışıklarında çektim. Yayaların da en az sürücüler kadar trafik kurallarına dikkat etmesi gerekiyor.  Üstelik bu mobil olarak adlandırılan bölge Gölcük’te trafik kazalarının en sık yaşandığı bölgelerden bir tanesi. Fakat iki amcamız umursamaz bir şekilde yayalar için “Kırmızı”, araçlar için “Yeşil” ışık yanmasına rağmen karşıdan karşıya geçiyorlar. Yol boş mu? Evet boş. Fakat yinede birçok kez bu “Yol boş” rahatlığından dolayı birçok insan trafik kazalarında hayatını kaybetti.

TRAFİK

---------------------------------------------------------------------------------------------------

TRABZONLULAR’DA YENİ DERNEK BİNASI BİTİYOR

Kocaeli Trabzonlular Derneği geçtiğimiz günlerde üyeleriyle bir araya gelerek iftar yaptı. Fakat bu konuyu değerli kılan en önemli özellik iftarın yeni dernek binasının önünde yapılmasıydı. Kocaeli Trabzonlular Derneği’nin yeni binası uzun zamandır yapım aşamasında. Hatta geçtiğimiz aylarda bir türlü bitirilemeyen dernek binası gibisinden bir haber yapmıştım. O zaman sadece temel ve iskelet halinde olan binanın bugün şekli ortaya çıkmış durumda. Başkan Sami Durmuşoğlu iftar öncesi yaptığı açıklamada binanın yüzde 80’inin tamamlandığını ve peyzaj çalışmalarının tamamlanması gerektiğini belirtti. Fakat bence yüzde 80 çok iyimser bir oran. Çünkü binaların içi boş henüz. Orada da gerekli çalışmaların yapılması ve tamamlanması durumunda anca yüzde 80’lik kısım halledilmiş olacaktır. Durmuşoğlu dernek binasının açılışı için net bir tarih vermeyeceğini belirterek, “Yakın zamanda açılışımızı gerçekleştireceğiz” dedi.

BİNA-(1)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

DERTLİ VATANDAŞA YANIT: BRAVO!

Duvar yazıları, kamyon arkası yazılar gibi mesaj içeren, esprili dille yazılan yazıları vatandaşlarımız oldukça seviyor. Özellikle tozlu otomobili camlarına, kaportasına yazılan yazılar da bu kategoride ele alınabilir. Bunun örneklerinden bir tanesine geçtiğimiz günlerde denk geldim. Varoluş kaygısı yaşayan vatandaşlardan bir tanesi otobüsün tozlu camına, “Bir gün ölmek için her gün yaşıyoruz bu hayatı” diye yazmış. Ona cevap veren başka bir vatandaş da yazının yanındaki tozlu cama , “Brova” şeklinde yanıt vermiş. 

OTOBÜS
---------------------------------------------------------------------------------------------------

BAŞKANIN ŞAŞKINLIĞI

Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta Yeşilova Mahallesi’nde çekildi. Yoğun yağış ve fırtına sonrası ilimizin birçok bölgesinde hasar meydana gelmiş, birçok ev ve işyerini su basmıştı. Bu sorunların en fazla yaşandığı ilçelerden birisi de İzmit oldu. Yaşanan altyapı sorunlarında halkın yanında olmak isteyen İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’da soluğu sahada aldı. Fakat CHP’li İzmit Belediye Meclis Üyesi Engin Taşdemir’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım Başkan Nevzat Doğan’ın şaşkınlık ve üzüntü dolu bakışını gözler önüne seren cinstendi. Başkan Doğan fotoğrafta öyle bir vücut dili sergiliyor ki üzüntüsü, şaşkınlığı ve çaresizliği net bir şekilde görülüyor.

BAŞKAN


---------------------------------------------------------------------------------------------------

İLYAS ŞEKER GÖLCÜKLÜLERİN KONUĞU OLDU

FB_IMG_1528114122470

24 Haziran’da gerçekleştirilecek milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 19 gün kaldı. Malum siyasette buna bağlı olarak hareketlendi. Siyasi partilerin temsilcileri, belediye başkanları, milletvekilleri de sürekli saha çalışmaları gerçekleştirerek vatandaşlar bir araya geliyorlar. Seçim çalışmalarının ramazan ayına denk gelmesi de sürekli iftar ve sahur programlarının yapılmasına vesile oluyor. O iftar programlarından biri geçtiğimiz gün Gölcük Şehitler Mahallesi’nde gerçekleştirildi. Mahalle başkanlığı tarafından organize edilen iftar programına AK Parti Milletvekili İlyas Şeker, Gölcük Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti Gölcük İlçe Başkanı İdris Alp, AK Parti Gölcük İlçe Kadın Kolları Başkanı Saime Yalnız ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. Gölcüklüler milletvekili İlyas Şekeri ağırlamaktan gurur duyduklarının belirttiler. Vatandaşlar ayrıca iftar programında İlyas Şeker ile bol bol fotoğraf çekilmeyi de ihmal etmediler. Ardından sosyal medya hesaplarından iftara ilişkin paylaşımlarda bulundular.

İFTAR

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu