17 Haziran 2019 Pazartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Seçim çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor

04 Haziran 2018 tarihli yazısı

Yüksek Seçim Kurulu 24 Haziran tarihinde gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve TBMM seçimi için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Seçimlerin olmazsa olmazlarından biri de hiç kuşkusuz oy pusulaları. Önceki günden itibaren İlçe seçim kurullarına oy pusulaları gelmeye başladı.

İlçe Seçim Kurulundaki tüm çalışanlar adeta seçimlerin sağlıklı geçmesi için cansiperane çelişiyorlar.

Kentimizde 1 milyon 335 bin 629 seçmen 3913 sandıkta oylarını kullanacak. Binlerce görevli görev alacak. 24 Haziran'da sağlıklı bir seçim gerçekleşmesi için çaba sarf edecekler.

Benim naçizane önerim seçimlerle ilgili endişeleri olanlar her sandıkta müşahitlerini belirlesinler ve sandık sonuç kağıdının bir fotokopisini alsınlar.

Sonrasında kaybedince de yok oylar şöyle oldu, böyle oldu diye ağlamasınlar.

Seçim Kurullarındaki müdüründen, katibine kadar herkes emin olun seçimlerin sağlıklı geçmesi için aylardır gece gündüz demeden çalışıyorlar. Onlara haksızlık yapmaya kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum.

IMG-20180603-WA0007

 

----------------

 

Araç muayene istasyonları isyan ettiriyor

 

Geçtiğimiz hafta Cuma günü ben de cemiyetimizin aracının muayenesi geldiği için internetten randevu aldım.

Randevu almak bile o kadar zor ki,

Şu devirde en güzel iş muayene istasyonu açmak.

Köseköy’de zar zor randevu aldım.

Randevu saatinden 1 saat önce alana gittim.

İçeride bir daha numara alıyorsun ve beklemeye devam ediyorsun. 

Bekleme salonu hınca hınç dolu.

Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker 305,62 TL

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork 226,56 TL

Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet 115,64 TL

Tabi bir de size orada egzoz gazı emisyon ölçümü 55 TL.

İşin gerçeği hayatın her noktasında kredi kartı olduğu için ben de kredi kartı ile gittim.

İnternetten okusaydınız diyebilirsiniz, haklısınız.

Ya interneti kullanmayanlar ne yapsın.

Tabi koştura koştura bankamatikten gittim 226.56 TL için 250 TL çektim.

Sıra bana geldiğinde işlemi yaptırırken görevli, ‘Egzoz gazı emisyon tarihinizde geçmiş. Onun için de 55 TL diyince tekrar bankamatiğin yolunu tuttum.

Sonrasında bekle babam bekle.

Sıra bana geldi derken bir anda baktım muayene yerinin kapıları kapanmaya başladı.

Bir anda çıldırasım geldi. Tabi benimle birlikte sıcağın alnında bekleyen onlarca kişi isyan etti.

Meğersem çay molasıymış. Hadi beklemeye durduk. Tam Cuma namazı saati olduğu için ben namaza gidiyorum diyerek görevliye anahtarı verdim ve çıktım. Sonrası mı namaz dönüşünde araç muayenesi yapılmıştı.

Ancak bence buralarda yeni düzenlemeler yapılmalı.

Burada vatandaşlar çıldırıyor. Adeta araç muayene işi işkenceye dönüştürülüyor. Hangi zincirin elinde bilmiyorum ama herkes isyanda.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın bir an evvel buraları gözden geçirmesi gerekiyor.

 

------  

 

Besin-Der’in ilk konuğu

Başkan Karaosmanoğlu

           

Bilinçli Ebeveynler Sağlıklı Nesiller Derneği, 9 Nisan 2018 tarihinde Ercan Kaplan’ın başkanlığında, Burcu Uskan Aslan, İsmail Özer, Nurullah Yılmaz ve Kürşat Bal tarafından kuruldu.

Kentimizde 3327 sivil toplum örgütü bulunmakta.

Emin olun öncelik sırasına göre Besin-Der ilk sıralarda yer almaktadır.

Topluma özellikle de çağımızın vebası olan sağlıksız beslenme ve sonrasında yaşanacak sağlık sorunlarına önleyici olmak, toplumu bilinçlendirmek adına kuruldu.

Birkaç kez kendi arasında, sonrasında ise Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut’un desteği ile KOTO Meclis Salonunda geniş bir katılım ile lansmanını yaparak, Besin-Der’in kuruluş amacını kamuoyu ile paylaşıldı.

IMG-20180603-WA0004

Kim ne derse desin, Kocaeli’de sivil toplum hareketine büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun desteğini almak işin % 50’sini tamamlamak gibi bir şey.

Önceki gün Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu dernek yönetimini ve üyelerini ziyaret etti.

Başkan Ercan Kaplan, derneğin misyon, vizyon ve yapmak istedikleri ile ilgili bilgileri başkan Karaosmanoğlu’na aktardı.

Başkan Karaosmanoğlu da derneğin amaçlarına uzak biri değil.

Antikkapı Genel Müdürü İslam Yücel de Besin-Der’i destekleyen ve Antikkapı’ya bağlı restaurantlarda sağlıklı çocuk menüleri için el ele de verildi.

Sağlıklı nesiller için Ercan Kaplan sayesinde güzel adımlar atılmaya başlandı.

Sadece çocuklar değil, ebeveyn eğitimleri için de gelecek günlerde güzel projeler ortaya konacak.

Bu nedenle önceki gün gerçekleşen ve derneğin ilk ziyaretçisi olan Başkan Karaosmanoğlu’nun desteği de dernek yönetimini heyecanlandırdı.

Besin-Der yönetimine başarılar diliyorum.

IMG-20180603-WA0003

 

------  

 

Sevgi emek ister

 

Şu sıralar Ahmet Arif’i okuyorum.

Sevdiği Leyla’sına mektubu ulaşsın diye, 25 kuruşluk posta pulu için, Diyarbakır’da iki saat hamallık yapan şairdir, Ahmet Arif.

Muhteşem bir hikayesi var.

Hikaye başladığında, Leylâ Erbil henüz 23 yaşında. İstanbul’da yaşıyor. Orta halli bir ailenin çocuğu. Lise yıllarında şiir yazarak edebiyata başlamış. 14 yaşındayken şiirleri bir taşra dergisinde yayımlanmış.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi İngiliz Filolojisi Bölümü’nde öğrenime başlıyor. 1951’de kısa süren ilk evliliğini yapıp üniversiteyi bırakıyor. 1953 sonunda hayranı olduğu Sait Faik’le tanışıyor. Oysa aynı yıllarda Ahmed Arif şair olduğunda ısrar ediyordu.

İkili tanıştıklarında Leyla Erbil de Ahmed Arif gibi yalnız. O dönemde mektuplar daha bir flörtöz havada sanki. Ama araya üçüncü kişilerin neden oldukları yanlış anlamalar ve uzaklaşmalar girmiş. O ara Leyla Erbil eşi Mehmet ile tanışmış. İkili arasındaki anlaşmazlıklar halledildiğinde Leyla Hanım evlilik kararını almış çoktan.

Ahmed Arif’in bu konuda da sessiz bir kabullenişi var. Hatta Leyla Erbil’e ‘düğün hediyesi’ olarak bir de şiir gönderir: Suskun. O ne olursa olsun Leyla Erbil’i hayatında tutma derdinde o sıra. Öyle bir yere oturtmuş ki genç kadını, neredeyse bi Tanrılaştırma söz konusu. Ki bunu Ahmed Arif de kabul ediyor.

Erbil, belki de, “Suskun” şiirinin temelini oluşturan yeşil ağlıyordur. Leyla Erbil belki de yıllar sonra pişman oluyor ama tabi iş işten geçiyor.

Gecikmiş adalet nasıl bir işe yaramıyorsa gecikmiş sevginin de bir anlamı yoktur. Ahmet Arif’ler bunu yaşamış. Tekrar birilerinin yaşamaya ve gelecek nesillere emanet aşk bırakmasına gerek olmadığını düşünüyorum.

-------   

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem