19 Temmuz 2019 Cuma
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

MUHTARLAR ÖRNEK OLMALI

Hayrullah Demiray

11 Ekim 2011 tarihli yazısı

Çeşitli gazetelerde ve bizim gazetemizde de muhtarlarla ilgili olumlu yada olumsuz haberler yapıldı. Ancak ben bu konuya hiç girmedim buradan söylüyorum işini dürüstçe yapan muhtarları tenzih ederim.

Ama son olarak Başiskele Kaymakamı Ali Partal’ı ziyaret konusunda yapılan ayrımcılığı doğrusu yadırgadım çünkü ilçemizde muhtarlar derneği var ve muhtarların bir çoğu yada hepsi bu derneğe üye.

İşin o kısmı derneği ve yönetimini ilgilendiriyor ben pek o kısmıyla ilgilenmeyeceğim ama yapılan davranışlar ve hareketler halkımız tarafından takip ediliyor. Buradan seçilmiş ve halkın temsilcileri olması gereken insanlara âcizane benimde bir tavsiyem olacak.

Yaptığınız işi ciddiye alan insanlar gibi ciddiye alın ve önce kendinize saygı göstermenize sonrada kurum ve kuruluşlardaki insanlara saygı göstermemiz gerektiğine inanıyorum.

Alelacele verilen kararlar bazen insanları zor duruma sokuyor. Yâda düşünülmeden yapılan bir davranış kimi durumlarda herkesin canını sıkabiliyor. Ben burada kimseyi yermek yada kimseyi küçük düşürmek gibi bir niyette değilim.

Ancak anlaşılmaz bir durum olduğu, burada yaşanan ve zaman zaman şahit olduğumuz davranışlar hiç hoş olmuyor. Bazen gülüp geçiyorduk en son bu yaşanan neden bu şekilde davranılıyor.

Geçtiğimiz gün gerçekleşen ziyarette oluşan görüntü hiç mi hiç yakışmadı ilçemizin muhtarlarına. Bir guruplaşma söz konusu ve Kaymakam ziyareti tam bir fiyasko ile son uçlanıyor. Bazı muhtarlar kendi bildiklerini okuyor ve ziyareti içinden çıkılmaz bir hale sokuyor.

Ha burada Başiskele Muhtarlar Dernek Başkanı İsmail Özkar a büyük görev düşüyor. Derneğin bir yaptırım içinde olması gerekiyor. Fiyasko ile sonuçlanan ziyareti kısaca saygısızlık olarak değerlendiriyorum.

Kaymakam Ali Partal’ın ilçeyle ilgili ilk intibaları çok önemli bence herkes üzerine düşeni yapmalı sonra muhtarlar hangi kural ve işleyişe göre hareket eder onunda çerçevesi belli olmalı kimin temsilcileri olarak görev yaparlar ve görev tanımları nedir nerede başlar ve nerede biter onun bilinmesi gerekmez mi?

İlla muhtarların nasıl davranacaklarına dair her şeyde olduğu gibi bir kural mutlaka vardır. Ama bence önemli olan insanların kişilerin kendilerine karşı saygıdan her şey geçiyor kendisine saygı göstermeyen başkasına saygılı olamaz.

Çok merak ediyorum bu anlamsız çekişmeler her yerde var mı?

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem