21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İşte Kandıra Cezaevi'nde bulunan Ali Özcan’ın şiiri

Muharrem Şenol

29 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Kandıra Açık Ceza İnfaz Kurum’unda bulunan mahkum Ali Özcan kaleme aldığı bir şiiri gazetemize gönderdi. Özcan’ın şiirini bu hafta Sokağın Sesi’nde sizlerle paylaşacağım. Ve bundan sonra gazetemize cezaevinden şiir, mektup, mesaj gelmesi durumunda Sokağın Sesi’nde yer vermeyi düşünüyoruz.  Cezaevinde bulunan vatandaşlar şiir, mektup vb. yazılarını bizlere Karabaş Mah. Şahabettin Bilgisu Caddesi, Cebesoy Sokak, Esentığ Apt. Kat:1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit/Kocaeli adresine ulaştırabilirler.

 

İşte Kandıra Açık Ceza İnfaz Kurumda bulunan Ali Özcan’ın şiiri

 

Kurşun namlu yatağında usulca ve de sessiz bekler

Acaba bu hal beni anlatmaya ne kadar yeter!

Gülüm; Sence sevmek mi zor ya da ölmek mi?

Ölüm dediğin de elbet bir gün ölmeyecek mi

Nasıl desem eller bilmeden gözler değmeden

Kömür karası gözlerin mi inci tanesi yüreğin mi

Haydi yüreğim kalk biz de gidelim bu şehirden

Bu şehir bizi de ayıracak özlemlerimizden ve birbirimizden

Gökyüzünde yıldızlar battı, bütün gözler sükuna erdi

Nazlı nazlı kopan fırtınalarıma gök kubbe şahitlik etti

Lütfen anlamaya çalışma bendeki anlaşılmaz bu hali

Mecnunlar inci tanesi gibidirler gülüm ne olur anla beni

Şimdi satırlarımla yüreğine dokunabildim mi ey sevgili?

Oysaki dokunmak istediğim ruhunun ta kendisiydi

 

Ali Özcan

 

Kandıra Açık Ceza İnfaz Kurumu’nda bulunan Ali Özcan ve arkadaşı Kemal Can şiirin yanı sıra cezaevinde çekildikleri bir hatıra fotoğrafını da gönderdiler.

KADER-MAHKUMLARI-1

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Kocaeli’nin altyapıyla imtihanı!

Geçtiğimiz gün yağan şiddet yağmur sonrası ilimizin hemen hemen her ilçesinden benzer haberler ve fotoğraflar gelmeye başladı. Birçok ev ve işyerini su bastı, yollarda, kaldırımlarda bozulmalar meydana geldi. Vatandaşlar mağdur oldu. Birçok vatandaş evini ve işyerindeki suları boşaltmak için yoğun çaba sarf ederken bir taraftan da yetkililere serzenişte bulundu. Sokağın Sesi’nde sık sık yer verdiğimiz altyapı konusunda yetkililer hep olumlu beyanlarda bulunuyorlardı. Geçtiğimiz hafta yapılan İSU Genel Kurulu’nda altyapı çalışmaları sunumda uzun uzun anlatılmış, Kocaeli’de altyapı sorunu olmadığı vurgulanmıştı. Fakat gelin görün ki altyapının o anlatıldığı kadar sağlam olmadığını doğa bizlere geçtiğimiz gün gösterdi. Yağan şiddetli bir yağmur neticesinde birçok nokta perişan hale geldi. Şimdi tekrar yapılacak altyapı çalışmaları bakalım kentimizin kronik sorununu çözmeye yetecek mi? Yoksa yetkililer altyapı hakkında konuşacaksa “Şiddetli yağmur yağmadığı takdirde altyapımı oldukça sağlam” gibisinden bir giriş cümlesiyle söz başlamalı.

SU-BASTI-(2)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

F-4’ÜN ÜSTÜNDE SAÇMA YAZILAR

Sekapark’ta bulunan Şehit Hava Pilot Üsteğmen Hasan Tanrıverdi tepesinde bulunan F-4 uçağının dışı maalesef bazı vatandaşlar tarafından karalanmış durumda. Uzaktan oldukça güzel, görülen uçağın yanına gittiğinizde duvarlara, ağaçlara yazılmasına alışık olduğumuz tarzda saçma yazıların yazıldığını görüyorsunuz. Sekapark oldukça büyük bir alan. Her noktasına müdahale edilmesi zaten güç fakat uçağın çevresine korumak amacıyla bir şeyler yapılabilir. Yoksa önümüzdeki dönemde yazı yazmanın ötesinde uçaktan parça koparıp satmaya çalışan şahıslarla da karşılaşmamız mümkün. İzmit´te 1942 yılında doğan ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 5. Ana Jet Üs Komutanlığı´nda görev yaparken uçağı Samsun´un Kavak ilçesinde düşen Şehit Hava Pilot Üsteğmen Hasan Tanrıverdi adı verilen tepede, pilotun büstü de bulunuyor.  Tepede bulunan F-4 uçağı Eskişehir’den getirilerek monte edildi.

KARALAMA-(2)

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu