21 Ağustos 2019 Çarşamba
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İzmit’e yakışmayan görüntü

22 Mayıs 2018 tarihli yazısı

İzmit Cebesoy Sokak girişindeki çöp dökülen yer. Fotoğrafta görüldüğü gibi çöpler rastgele dökülmüş durumda. İzmit’in merkezi noktalarından biri olan bu bölgede böyle bir manzaranın oluşması çevre sakinleri ve esnaf tarafından olumsuz karşılanıyor. Vatandaşlar belediye yetkililerinin konuya bir çözüm bulmasını talep ediyorlar. Çöp konusu İzmit’in yanı sıra ilimizin diğer ilçelerinde de henüz doğru düzgün çözülebilmiş bir konu değil. Bu çöpleri oraya birilerinin atmasını ya da sokak hayvanlarının gelip dağıtmasını engelleyecek gerekli çalışma bir an önce hayata geçirilmeli.

ÇÖP

-----------------------------------------------------------------------------------------

ÖĞRENCİLERDEN KUDÜS’E IŞIKLI DESTEK

Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta içi Umuttepe’de çekildi. Umuttepe’de bulunan Gazi Süleyman Paşa  Erkek Öğrenci Yurdu’ndan kalan öğrenciler Kudüs’e destek vermek kapsamında ilgi çekici bir harekette bulunmak istediler. Öğrenciler odada bulunan ışıklarla “Kudüs” yazdılar. Öğrencileri bu hareket yurt yönetimi ve vatandaşlar tarafından takdirle karşılanırken bazı öğrencilerde bu anları ölümsüzleştirmek için yurdun fotoğrafını çektiler. Öğrenciler sosyal medya hesabı üzerinden de konuyla ilgili paylaşımda bulunarak Kudüs’e destek mesajları yayınladılar.

KUDÜS

-------------------------------------------------------------------------------------------

ŞAHABETTİN BİLGİSU’DA ÇALIŞMALAR HIZLANDI

Karabaş Mahallesi Şahabettin Bilgisu Caddesi üzerinde bulunan Kafeler ile kent meydanı projesi arasında bulunan yolda gerekli çalışmalar bu hafta itibariyle yapılıyor. Kent meydanı projesi de büyük ölçüde tamamlandı. Meydanda yürütülen çalışmaların yanı sıra Şahabettin Bilgisu Caddesi’nde de yol altyapı çalışması ve kaldırım yenileme çalışmaları gerçekleştiriliyor. Vatandaşlar hızlanan çalışmalardan memnun olduklarını ifade ediyorlar. Bu bölgedeki çalışmalar özellikle Ramazan ayına denk getirilmişe benziyor. Bölgedeki kafe ve restoran işletmecileri Ramazan olması sebebiyle bu kaldırım ve yol çalışması işinden biraz daha az zararla çıkabilirler.

ÇALIŞMA

--------------------------------------------------------------------------------------------

GÖNÜLLÜ KÜLTÜR TEŞEKKÜLLERİ YETİMLERİ SEVİNDİRDİ

Türk Kızılayı Kocaeli Şube Başkanı Cengiz İpek, TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Hanefi Akbulut ve Memur Sen İl Temsilcisi Şahin Yaşlık geçtiğimiz hafta Kocaeli Gönüllü Kültür Teşekkülleri tarafından toplanan yardımları iletmek üzere İdlib’e gitti. İlimizde toplanan yardımlar Doğu Guta’dan gelen mültecilere dağıtılırken bölgedeki yetim çocuklar da unutulmadı. Yetim çocuklar ziyaret edilerek, sevindirildi. İdlib’e giden isimlerin sosyal medya üzerinden yaptıkları paylaşımlarda hediyeyi alan miniklerin gözlerindeki sevinç görülmeye değer.

YARDIM

-------------------------------------------------------------------------------------------

İSU PAŞA’DA ALTYAPI ÇALIŞMASI YAPIYOR

İSU’nun altyapı çalışmaları ilimizde uzun süredir devam ediyor. Bu çalışmalar ilimizin hemen hemen her ilçesinde yoğun bir şekilde yürütülüyor. İzmit’te ise Mehmet Ali Paşa’da Doğu Kışla’da yapılan kapalı Pazar yeri güzergahına doğru olan caddede çalışmalar yapılıyor. Yol adeta çamur deryası olmuş durumda. Vatandaşlar ve esnaf çalışmaların en kısa sürede tamamlanmasını istediklerini belirtiyorlar. İSU’nun altyapı çalışmalarının İzmit’te daha ne kadar süreceği ise henüz bilinmiyor.

PAŞA

---------------------------------------------------------------------------------------------

ÇOCUKLAR ÜNLÜ RESSAMIN ESERLERİNİ İNCELEDİLER

Kartepe, Leyla Sarıgöl İlkokulu 4-C Sınıfı öğrencileri, Symbol AVM’de sergilenen Picasso resimlerini yorumladılar.  Kartepe İlçesi Maşukiye’de bulunan “Leyla Sarıgöl İlkokulu” 4-C sınıfı öğrencilerinin Picasso’nun Kübist resimlerinin yorumladığı sergi büyük ilgi gördü. Çocukların tüm yıl boyunca emek verdiği resimler için “Picasso Leyla Sarıgöl’de” başlığı kullanılırken,serginin yer aldığı Symbol Alışveriş Merkezi’nde ise “Kübistler Symbol’de” başlığı ile yer aldı. Çocuklar ünlü İspanyol ressam Pablo Picasso’nun kubist tarzda yaptığı resimleri merakla inceleyerek yorumlarda bulundular. Veliler sanata ilişkin gerçekleştirilen bu tarz eğitim programlarını desteklediklerini belirterek okul yöneticilerini ve öğretmenleri tebrik ettiler.

ÇOCUKLAR

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem