21 Temmuz 2019 Pazar
Enes Şen

Enes Şen

senenes41@hotmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İki söylem tesadüf mü?

Enes Şen

22 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde CHP’nin adayının Muharrem İnce olarak açıklanmasının ardından gündem olarak sıkça kendisinden bahsetmeye başladık.
Bu anlamda İnce’nin köşe yazılarına misafir olmaya başlamasındaki sebep bisiklet ile dolaşmayı tercih edeceğini söylemesi idi.
Kaldı ki bu açıklamasının ardından yaptığı mitinglerde konuşma alanı olarak kürsüyü değil bisiklet koltuğunu tercih etmeye başladı.
Yaptığı mitinglerde bisiklet ile şovlara muhakkak yer ayırıyor.
Erdoğan’ı gerek dini hassasiyetleri gündeme getirmesi gerekse Cami çıkışlarında görüntüleniyor olması sebebi ile şov yapmak ile suçlayan bir düşünce yapısının çıkardığı adayın benzer şekildeki bir yaklaşım sergiliyor olması enteresan değil mi?
Bana kalır ise oldukça enteresan.
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin startının verilmesinden itibaren CHP kesiminin en çok eleştirildiği nokta Atv, Ülke Tv, Trt vb. iktidara yakın görüntü çizen kanalların gerek haber bültenlerinde gerekse özel yayın anlamında kendilerine yer verilmemesi.
Bu konudaki eleştirileri yerinde buluyorum.
Amma…
Aması şu;Fox Tv Halk Tv vb. CHP kesiminin tercihi olan kanallarda da AK Parti aleyhine aynı durum mevcut..
Demem o ki daha önceki yazılarımda sıklıkla dillendirdiği ideolojik holiganlık durumu yayıncılık anlamında da kendisini gösteriyor.
Nasıl ki Sözcü gazetesinden AK Parti ve Erdoğan lehine bir yaklaşım yahut söylem ile karşılaşmamız mümkün değilse Sabah gazetesinden de CHP ve Kılıçdaroğlu ya da İnce lehine tutum mümkün değildir.
Hal böyle olunca her iki tarafta toplumdan çok kendi kesimine hitap ediyor.
Bunun ile birlikte önümüzdeki süreç Cumhurbaşkanlığı seçimi olduğundan iki kesimde birbirlerini alaşağı etmenin çabası içerisinde..
İnce Hakkari’den önceki mitinginde zaten ücretsiz olan sağlık hizmetini ücretsiz yapacağını vaat edip alay konusu olunca taktik değiştirdi.
Ne yazık ki elinde patladı..
İnce geçtiğimiz gün Hakkari’de yaptığı miting kendisini rezil etmesinden başka işe yaramadı.
İnce yaptığı konuşmada Erdoğan’ın kendisine Hakkari’deki mitingde Türk bayrağını dağıtıp dağıtamayacağını sorduğunu anlattı.
Hemen ardından İnce’nin konuşma yaptığı platformun ön bölümlerinde elinde Türk bayrağını sallayan bir grup kameralara yansıdı.
Ancak ne hikmet ise İnce’nin konuşması terörist başı Öcalan lehine yapılan sloganlar ile kesildi.
Bununla birlikte televizyon yayınında geniş açıdan ve havadan verilen görüntülerde öndeki grup dışında hiç kimsenin elinde Türk bayrağı görünmüyordu.
İnce’nin konuşmasının başında Erdoğan ile ilgili oluşturmak istediği algı operasyonun başarısız olması bir yana ekranlara gelen görüntüler yapılan eleştirinin ne denli yerinde olduğunu da gözler önüne serdi.
Bahsettiğim yoğun temponun içerisinde İnce birde Fox Tv’ye konuk oldu.
Programda sarf ettiği bir cümle CHP ve CHP kesimi için Erdoğan’ın ne anlam ifade ettiği gerçeğinin anımsanmasına yardımcı oldu.
İnce sorulan bir soruya cevaben ‘’Özal nasıl gitti ise Erdoğan’da öyle gidecek’’ diyor.
Yine geçtiğimiz günlerde ABD’li emekli bir askerin ‘’İsrail suikastçileri Erdoğan’ı yok etmek için Türkiye’ye giriş yaptı’’ şeklindeki söylemi akıllara geldiğinde İnce’nin kullandığı ifadenin de önemi birkaç kat daha artıyor.
Bu birbiri ile örtüşen iki açıklama sizce tesadüf mü?
Bunun ile ilgili tabii ki bir yargıda bulunma şansımız yok ancak şunu söylemek mümkün ki CHP kesimi Erdoğan’ı siyasi arenadaki bir rakipten öte bir an önce ortadan kaldırılması gereken azılı bir suçlu gibi görüyor.
Eskiler olası tehlikenin farkındadır ancak gençlerde bu durumun farkında olmalı diye düşünüyorum.
Ve unutmadan…
Erdoğan 24 Mayıs’ta seçime yönelik vaatlerini kamuoyu ile paylaşacak.
Ne vaat edilir bilmem ama seçmenin oyunu alabilmek adına yapılması gereken en önemli hamle taşeron işçiler ile ilgili çalışmanın gözden geçirilmesi ve taşeron işçilerin KHK öncesinde haklarını alabilmek adına açtıkları davalardan feragat etmelerine rağmen avukatların sanki davalar kazanılmışcasına %3’lük bir hak talep ediyor olması tezatlığının ortadan kaldırılmasının artı bir puan olacaktır.
Aksi halde mevcut durumda gösteriyor ki AK Parti mecliste çoğunluğu sağlama noktasında ciddi sıkıntı yaşayabilir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem