17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Adalet herkes için mülkün temelidir

Hayrullah Demiray

09 Ekim 2011 tarihli yazısı

Son dönemlerde yaşanan gelişmelere baktığımızda seçilmiş de olsanız, atanmış da olsanız yeriniz garanti değil. Neden diyecek olursanız, AK Parti bu üçüncü dönemde de iktidara gelirken, isminden de anlaşılacağı gibi seçmenlere verdiği sözlerinden biri ‘Adaletli kalkınma’ sözüydü.

Bundan dolayı seçilen ve vatandaşlara hizmetten başka işi olmayan ve özellikle de belediye başkanları,meclis üyeleri ve seçilmiş insanları atadıkları birim müdürleri, çağrılıp sorgulanıyor.

Gerekli görüldüğünde de içeriye atılabiliyorlar.

     Bu bir nevi AK Parti iktidarının kendisini seçen halka karşı bir görevidir diye düşünüyorum. Önceki gün Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan ve Belediye Meclis üyeleri sorgulandı. Aynı zamanda Kartepe’ de de bir süreç işliyor. Kartepe A.Ş Genel müdürü Hüseyin Turan ve Şükrü Kalabalık’ın da mahkemesi vardı. Yani kimse dokunulmaz değil ama bizlere yakışmaz bir şey duyduk. Kendimizi hakim ve savcıların yerine koyup hem yargılayıp hem suçlu ilan edip, hem de bunları infaz etmek kimsenin ne görevi nede haddine olan bir şey yok. Unutulmamalıdır ki herkes suçu ispatlanana kadar suçsuzdur.

    Burada AK Parti idarecilerinin ve yönetim kadrosunda olan insanların üzerine büyük bir görev ve sorumluluk yüklemiş olan bir millet ve her iki kişiden birinin oyunu almış olan bir iktidar var . Kocaeli’de ve çevresinde bulunan ilçelerden % 50 nin üzerinde oy almış ve şuanda 12 belediyenin de AK Partili olması, omuzlarındaki yükü daha da arttırmıştır.

Bu bağlamda gereken bilinç ve sorumluluğu AK Parti Yöneticilerinin ve Milletvekillerinin bu konuda bazı şeyleri kulak ardı ettiklerini asla düşünmüyorum.

Belki şuan kongre süreci hızlanan ve bu konuda büyük bir hareketliliğin yaşandığı İktidar partisin de düşünülebilir ki bu konulara zaman ayrılmıyor ve  bu konularla ilgilenilmiyor. Ben de merak ettiğim için AK Partili yöneticilere bu konuları sormaktan çekinmiyorum ve aldığımız cevapları sizlerle paylaşma gereği duydum çünkü kim olursa olsun insanların kanun önünde eşitliği sağlansın.

Adalet Mülkün Temelidir ilkesi bu memlekette yerleşmesi için Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın verdiği mücadele ve söylemlerine kimin söylediğine bakılmaksızın oy pusulasına mührünü basan T.C  vatandaşları  bir gün bu hesabı sorar.

Sayılı günler gelir geçer önümüzde yerel seçim süreci yaşanacak ve bilinçli vatandaş yapılan doğru ve yanlış iş ve eylemlerin hesabını sormasını bilir.

 Bu millet unutmayın, Başbakan’ın delikanlı duruşunu tasvip ve tasdik ediyor, sizlerde dik durur bir yerlere eğilip bükülmezseniz  bu millet sizinde arkanızda durur. Yok eğer durmazsanız bu millet eğilip bükülenleri ve hakkını birilerine yedirenleri asla affetmez.

Konuştuğum hemen hemen herkes aynen şunu diyor, “bu olaylardan Başbakan haberdar olsa bu durumlar daha farklı olur.”

Adalete herkesin güvenmesi gerekir.

Herkese adalet lazım unutmayalım.

    Herkes kongre var yada Seçilmek ve de birilerinin önünü açmak için adam kayrılmayacağını cani gönülden arzuluyorum ve her kim yanlış yaparsa onları bu gazeteden ve bu satırlardan öğrenebileceksiniz.

Tekrar söylüyorum biz tarafız doğrudan taraf; Bi taraf olan Ber taraf olur

Biz yanlışa yala dolana menfaate değil doğrudan yana olduğumuzu sırf birilerini karalamak yada menfaat sağlamak değil ilkeli duruşumuz bizim sizin gözünüzdeki değerimizi arttırdığına her gün biraz daha şahit olmak ilkeli duruşumuzu sağlamlaştırıyor. Bu konuda tüm okurlarımızı saygıyla selamlıyorum.

Saygılarımla…

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem