17 Temmuz 2019 Çarşamba
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Büyükşehir havai fişek işini abarttı

Muharrem Şenol

15 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz günlerde Sekapark 2. Etapta yapımı süren Kongre Merkezi’nin tanıtım toplantısı gerçekleştirildi. Programa Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve çok sayıda davetli katılım gösterdi. Programda ilk dikkatimi çeken şey ismiydi. Programın ismi temel atma töreniydi. Fakat binanın iskeletleri kurulmuş, yapı yükselmeye başlamış bir vaziyetteydi. Yani temel zaten çoktan atılmıştı. Programın adının tanıtım programı yapılması daha doğru olurdu. İkinci dikkatimi çeken şey ise abartılı havai fişek gösterisiydi. Program sonunda protokol üyeleri sahneye çıkarak butona bastı ve alışıldı konfeti yağmuruyla havai fişek gösterisi yapıldı. Fakat oldukça abartıl bir şekilde havai fişek atılması katılımcıları oldukça rahatsız etti. Ortalık adeta toz duman içerisinde kaldı. Üstelik fişeklerin atıkları da katılımcıların bulunduğu alana doğru düşünce olası bir kazaya da sebebiyet verilirdi. Bir tanıtım toplantısında bu kadar havai fişek kullanımı oldukça gereksizdi açıkçası.

 

HAVAİ FİŞEK (2)

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------------

KÖYLÜLER BU YOLA ÇÖZÜM BEKLİYOR

Gölcük’ün Selimi Köyü’nde ikamet eden bir vatandaş tarafından gazetemizin WhatsApp İhbar Hattına gönderilen mesajda köy camiinin yukarısında bulunan toprak yolun durumu izah edildi. Vatandaş mesajında “Fotoğraflar durumu anlatıyor. Büyükşehir Belediyesi Çözüm Masası’na konuyu 6 ay önce bildirdim” ifadelerine yer verdi. Toprak yol oldukça bakımsız ve kötü durumda gözüküyor.  Yetkililerin köylülerin sesine kulak vermesi gerekiyor. Selimiye Köyü’nde böyle bir sorun varsa gerekli işlemlerin bir an önce yapılması gerekiyor.

SELİMİYE (2)

-------------------------------------------------------------------------------------------

ÖĞRENCİLER SEFERLERİN SIKLAŞTIRILMASINI İSTİYOR

Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta içi Kandıra’dan İzmit’e gelen belediye otobüsünde çekildi. Kandıra Sağlık Meslek Lisesi ve Akçakoca Anadolu Lisesi Öğrencileri her gün bu otobüsleri kullanıyorlar. Öğrenciler sabah 06.30 gibi İzmit’ten otobüse binip, akşama doğru da İzmit’e dönüyorlar. Öğrenciler otobüs seferlerinin yarım saatte bir olmasından dolayı oldukça sıkıntı yaşadıklarını belirtiyorlar. Fotoğrafta görüldüğü gibi öğrenciler otobüste yer olmadığı için otobüsün arka kısmında bulunan bir yerde seyahat etmek zorunda kalıyorlar. En azından sabah ve akşam belli saatlerde, otobüslerin 15 dakika arayla sefer yapması, çok mu zor olur?

KANDIRA OTOBÜS (2)

-------------------------------------------------------------------------------------------

VELİLERİN FOTOĞRAF ÇILGINLIĞI

Özel Bilgili Kültür Okulları 3. Mezunlarını verdi. Okulun bahçesinde gerçekleştirilen programı takip ettim.  Programın zaman zaman velileri ve katılımcıları sıkan noktaları vardı açıkçası. Özellikle bayrak devir teslimi, okul müdürlerinin hepsine söz verilmesi falan biraz programı uzattı bence. Biraz daha kısa tutulabilirdi o kısım. Neyse asıl bahsetmek istediğim ise sıklıkla şahit olduğumuz bir durum. Anne babaların fotoğraf çekme merakı. Okul yetkilileri çocukların fotoğraflarının kendilerine verileceğini söylemelerine rağmen aileler çocuklarını çekmek için kıyasıya bir yarışa girdi neredeyse. Özellikle sahneye çok yaklaşan veliler zaman zaman basın mensuplarının çalışmalarını da güçleştirdiler. Velilerin heyecanını anlamakla birlikte bu kadar fotoğraf meraklısı bir tutum içerisinde hareket edilmesini ise anlayamıyorum. Programdan bahsedip de Özeli Bilgili Kültür Okulları’nın basın sorumlusu Erdoğan beyden bahsetmeden de geçmemem gerek. Erdoğan bey kendisi de eski bir basın mensubu olarak gazetecilere oldukça sıcak davranarak, ihtiyaçlarının karşılanması noktasında yardımcı oldu.

CEP TELEFONU

-------------------------------------------------------------------------------------------

BAŞKANLAR ANNELER GÜNÜ’NDE ÇİÇEK DAĞITTI

AK Parti Milletvekili Aday Adayı ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ile AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Aykut Çağlayan, Seka Park’ta vatandaşlara “Karanfil” hediye ederek, Anneler Günü’nü kutladı. Emre ve Aykut başkanları teşkilat mensupları da yalnız bırakmadı. AK Parti Gençlik Kolları başkanlarını Anneler Günü programlarında “Sokağa” indikleri için tebrik ediyorum. Diğer ilçe gençlik kollarının Anneler Günü programından haberim yok açıkçası, eğer onlarda bu minvalde bir program icra etmişlerse onları da tebrik ediyorum.

AK PARTİ  (1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem