17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

SOYADI TÜRK AMA!...

Hayrullah Demiray

08 Ekim 2011 tarihli yazısı

Dün ulusal medyayı takip edenler izlemiştir belki.

İzlemeyenler de vardır. Soyadına leke sürdüğünü düşündüğüm bir milletvekili kimin vekiliyse ağzından salyalar akıyor. Önce adama bir sorarlar tabiri caizse “kelin ilacı olsa kendi başına sürer” diye.

Kim diye soracaksınız biliyorum.

Soyadı Türk ama Türk milletinden utanan ve salyalar akıtan bu zat Kürt vatandaşlarımızın da temsilcisi olduğunu söylüyor ve herkesçe mümkün olan ve beşikteki bebeklerin dahi katili olan Abdullah Öcalan’a tecrit uygulandığı saçmalıklarını seslendiriyor.

Sorarım şimdi ey Ahmet TÜRK utandığın soyadından kurtulmakla işe başlamalısın.

Kimin temsilcisi olduğunuz artık herkesin malumudur.

Neden derseniz bu ülkede kaç tane Kürt kökenli seçmen var ve kaç tane Kürt kökenli vekil var?

Bu vekillerin kaç tanesi sizin partinizden ve kaç tane oy aldınız.

Bir de utanmadan sıkılmadan halkımızı kin ve düşmanlığa sevk ediyor. Bir de daha iki gün önce bu Milletin bölünmez bütünlüğü üzerine, namus ve şeref üzerine yemin etmişlerdi.

Ben merak ediyordum acaba gerçekten bu zihniyeti bozuk kişiler halk için mi meclise gelecekler.  Yoksa kendi menfaatleri için mi? Ben cevabımı buldum sizlerde eminim bulmuşsunuzdur.

Bu ülkede, bu memleketin neresinde olursa olsun kim ne zaman hangi Kürt kökenli vatandaşlarımıza farklı davranmış anlayamadım doğrusu .

Şimdi sormak lazım siyasilere; Bir insan vekil de olsa bu kadar özgürlük fazla değil mi? Ne zaman söyledikleri içimizi acıtan, kanımıza dokunan, bu densizler,ne kadar daha özgürce,dokunulmadan salyalarını akıtmaya devam edecek.

Benim aklımın sardığı bir şey var, özellikle Kürt vatandaşlarımız bunu yapmalılar. E-mail, telefon ve faks yoluyla Ahmet Türk’ü ve diğer BDP li vekilleri kınamalarını istirham ediyorum.

Bir de eğer mümkünse, bu millet Türk’üyle, Kürdüyle, Lazıyla, Çerkezi, Muhacırı, Arnavutu, Asyalısı,  Avrupalısından kim yaşıyorsa millet olarak Türk Milletinin adını lekelemesin, soyadını değiştirsin bizler bu konuda kamuoyu oluşturmalıyız.

Bu kadar şeyi yüreğimiz kaldırmıyor.

Neden derseniz, bunların kin kusan açıklamalarını duyunca canını bu ülke için seve seve feda eden şehitlerimizin ailelerini yüreği bir kez daha yanıp kavruluyor.

Ayrıca Şehitlerimizin de kemikleri sızlıyor. Ateş düştüğü yeri yakıyor ama bu sözler yüreğimizi hepimizi yakıp kavuruyor.

Bazen ne söylediklerini bilmeyen ve insanların gözünün içine baka baka yalan söylemeleri bizleri üzmekte ve bu konuda bir şeylerin yapılması gerekir. Teklifimde ülke çapında milletvekillerinin kürsü dokunulmazlığı haricindeki dokunulmazlığının kaldırılmasıdır.

En büyük güç halkın gücüyse seçtiğimiz vekillerimiz bu söylediklerimize kulak versinler.

Saygıyı bilmeyen, Atalarını inkar eden soyadını bu kadar yıldır neden kullanır bilinmez.

Çıkıp kendiyle çelişen biri KÜRTLĞÜ SAVUNUR ama SOYADI HALA TÜRK 

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Bu Millet başta Kürt kökenli vatandaşlarımız olmak üzere sizin savunduğunuz tezleri savunduğunu asla düşünmedim bu da  seçimlerde gözler önüne serilmiştir…

Saygılarımla….

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem