14 Kasım 2018 Çarşamba
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çok güzel şikayet ederim

Yücel Alpay Demir

09 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Şikayetinizi bize, memnuniyetinizi dostlarınıza iletiniz!

Diye bir söz var, genelde iş yerlerinde yazar, sizlerde duymuş  ve okumuşsunuzdur.

         Ben de Allah için çok güzel şikayet ederim, öyle sadece şikayetçi olduğum kişiye değil “sosyal medya ve gazete yazılarım ile de yetinmem ayak üstü sohbetlerde resmi toplantılar da dahi konuyu ne yapıp ne edip oraya getirir” yerden yere vurur yedi düvele duyururum, yani meramımı güzel anlatırım, ama öyle kuru kuruya değil! Gerekçeleri ile izah ederim.

Ama çözüm de üretirim! kindar biri değilim, uzlaşmaya açığım usulünce izah edilirse! Kolay ikna olurum, barışmayı severim, teşekkür etmesini hata edersem özür dilemesini de bilirim, kronik muhalif sürekli eksik arayan biri değilim, eleştiri üslubunun dozunu genellikle kaçırmamaya dikkat ederim.

         Kimseden lütuf veya ayrımcılık istemem, sadece hakkımı isterim, Allah için hakkımsa! Çok önemli bir konu olmasa bile takipçisi olur, ölene kadar talebimden vaz geçmem.

Gerçi ölsem de vaz geçmem, en azından helal etmem!

Memnun olmadığım hakkımızı alamadığım zaman, özellikle Kocaeli Büyükşehir Belediyesine karşı eleştiri hakkımı sonuna kadar kullanmış biri olarak memnun olduğum konuların çoğalması bu yazıyı yazmama farz oldu diyebilirim.

Öyle ya madem eksileri görebiliyorum artıları da göz ardı etmemeliyim!

İltifat marifete tabiidir, Belediyemizin marifetli idarecileri ve çalışanlarına da haklarını bir tamam teslim etmeliyim.

Yaptığımız pek çok büyük toplantıya, konser, konferans ve panele Türk Ocağımızın salonu ve fiziki ortamı yeterli olmadığı için her talep ettiğimizde kullanabildiğimiz Dr. Şefik Postalcıoğlu salonundan tutun da, SDKM şehir tiyatrolarına, 9 gün boyunca binlerce okuru misafir edebildiğimiz konuşmacılar davet edip kentin tüm sivil toplum kuruluşları ile düğün bayram tadında geçirdiğimiz kitap fuarını öve öve bitiremem dersem emin olun abartmış olmam.

Öncelikle bu yazı boyunca yazacağım faydalanabildiğimiz tüm imkanlar için gece gündüz rahatça aradığım telefonu meşgul olduğunda Whatsapp’ dan rahat bırakmadığım ve her talebimize adaletli, yapıcı ve çözümcül yaklaşan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter yardımcımız Ali Yeşildal bey’e  hususen…

Kent konseyi başkanımız Adnan Uyar ve Genel Sekreter Gültekin Görüm beylere…

Kültür ve sosyal işler daire başkanımız Raşit Fidan Bey’e, Gençlik ve Spor Daire başkanımız Ali Bilgi bey’ e, Otobüs İşletmesi Şube Müdürü Mehmet Akkaya, Kara Ulaşım Şube Müdürü Övünç Yılmaz Bey’ e…

Kocaeli Kitap fuarı yetkilisi Hakkı Çağman Bey’ e ve son olarak Türkçülük Bayramı vesilesi ile 3 Mayıs’ta davetimize icabet ederek yurdumuzun dört bir yanından şehrimize gelen Türk Ocaklı üniversiteli ocaklı kardeşlerimizi misafir ettiğimiz ve mükemmel bir organizasyon ile hatıralarda iz bırakılacak şekilde bizlere ev sahipliği yapan, “özellikle güler yüzleri ile” beklentilerimizin çok üzerinde memnun kaldığımız…

Aytepe Kamp sorumlusu Aziz Bayram Bey’ e, Şube müdürü Fatih Dizdar Bey’ e, kamp öncesi çok zahmet verdiğimiz Yalçın Uzuner Bey’ e Gençlik liderleri Yunus Karabulut, Abdussamet Doğan ve Atamurat kardeşlerime ve isimlerini bilmediğim tüm kamp personeline, kitap fuarı ve Dr. Şefik Postalcıoğlu çalışanlarına, ulaşım hizmetlerinden Mesut Şahin kardeşime…

 Hem Türk Ocakları şube başkanı olarak hem de şahsım adına canı gönülden teşekkür ederim.

Allah razı olsun.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
pirelli başsağlığı mobesko Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM murat yıldız aday adayı konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu