17 Haziran 2019 Pazartesi

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Mesleğimiz adına güzel hareketler

07 Mayıs 2018 tarihli yazısı

İki haftadır mesleğimiz adına güzel çalışmalara imza atılıyor.

Marmaris Belediyesi tarafından ülkemizin dört bir yanından meslektaşlarımız Marmaris’te Orka Otelinde 3 günlük çok önemli bir çalıştayda buluştuk. Konumuz yerel medya sorunları ve çözüm yollarıydı. Türkiye’de yerel medya her geçen gün ekonomik anlamda dar boğaza girmekte ve çözümleri konusunda da geç kalınmış bir toplantıya bendeniz de katıldım.

İşin gerçeği Türkiye Gazeteciler Federasyonu bu konuda yıllardır sesini duyurmaya çalışmakta, sorunlar ve çözüm yolları ile ilgili yol haritasını ilgili makamlara sürekli aktarmaktayız. Ancak Marmaris Belediyesi bu yıl çok geniş katılımlı bir organizasyon ile bana göre de çok verimli toplantılara ev sahipliği yaptılar. Dilimiz döndüğünce sorunları ve çözüm yollarını raporlara girmesi için aktardık. Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanım Yılmaz Karaca, tabiri yerinde ise kapı kapı dolaşmakta. Siyasi parti ayrımı yapmaksızın da sorunlarımızın çözümü konusunda takibimiz de devam etmekte.

Benim naçizane önerim, İletişim Fakültesinde zorunlu stajın getirilmesi ve sigorta ve asgari ücretlerinin İŞKUR üzerinde verilmesini, böylelikle tecrübe kazanmalarının sağlanması, yerel gazetelerinde böyle bir yöntem ile desteklenmesini öneriyorum. Yoksa İletişim Fakültesinden mezun olan kardeşlerimizin tecrübesiz oluşunu daha çok konuşuruz. Her geçen gün kan kaybeden gazete ve televizyonlarımız bir bir kapanmaya devam eder.

Onun için Marmaris Belediyesi’nin bu örnek çalışmasının tüm kurumlara örnek olmasını diliyorum.

Hafta sonu da ASGD Genel Merkezi tarafında Bursa ilinde gerçekleştirdiği Uluslararası seminer de çok faydalı geçti.

ASGD Genel Başkanı İbrahim Erdoğan ve yönetim kurulunu yürekten kutluyorum. Mesleğimiz adına böylesi çalışmalar geleceğe dair umudumu artırıyor.

Köşe yazımı yazarken Gebze Center’de meslektaşlarımıza yapılan saldırıyı öğrendim. Gebze Center yönetiminin şiddetle kınıyorum. Gazetecilere saldırı konusunda vukuatları bir hayli kabarık dosyaya sahip olan Gebze Center güvenliğinin kanun çerçevesine çekilmesi gerekiyor. Derebeylik ile bu işler olmuyor. Ben buradan tüm meslektaşlarımı, ailelerini ve Gebzelileri bu AVM için boykot yapmaya davet ediyorum. Hukukun üstün kılındığı, yüce mahkemelerimizin artık buradaki güvenlik terörüne son verilmesi için gerekli cezayı vermelerini istiyorum.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’in de bizim yanımızda olduğunu gösterme zamanı geldi de geçiyor. Kendi ilçelerinde her zaman yanlarında kamu görevi yapan meslektaşlarımıza sözde değil, özde sahip çıkmalarını bekliyorum.

Bugün gazeteci döven zihniyete ses çıkarılmaz ise emin olun yarın öbür gün de vatandaşları dövmeye başlar.

Talihsiz bir olay yaşanmış ve gerekli önlem alınmadığı için şu anda bir çocuğumuz yoğun bakımda yaşam mücadelesi vermekte. Gazetecilere saldıracaklarına bence gerekli önlemlere kafa yorarlarsa daha iyi olur.

İyi haftalar diliyorum.

 

Günün FOTOSU

bu

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem