23 Nisan 2019 Salı
Sabitzade
Ozan Özgenç

Ozan Özgenç

oozgenc@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İl başkanları fena kapışacak

Ozan Özgenç

04 Mayıs 2018 tarihli yazısı

Dün AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı’nın Büyük Birlik Partisi ile yapılacak ittifak ile ilgili sözleri, Kocaeli’de aday adaylık başvurusunda bulunan ve bunun için 6 bin TL’de ücret yatıran bir çok ismi de yakından ilgilendiriyor.

Çünkü, Yazıcı’nın açıklamasına göre, BBP ile bazı seçim bölgelerinde yapılacak ittifakta, BBP’li isimler, AK Parti listesinden aday gösterilecek.

Yani, BBP’den adaylığını açıklayan İl Başkanı Serhat Duyar, 24 Haziran seçimlerinde belki de AK Parti listesinde yer alacak.

Tamam, açıklamada şehir, bölge adı ya da sayı belirtilmedi ancak, bu şehirler arasında pekala Kocaeli de yer alabilir.

BBP’den son aday sayısını açıkçası bilmiyorum da ama eğer BBP Kocaeli’den bir aday o listeye yazılacaksa, bu isim de her halde Serhat Duyar olacaktır.

Zaten geçtiğimiz gün gazeteyi ziyaret eden Serhat Duyar’la yaptığımız sohbette, kendisi de bu yönlü bir ifade kullanmıştı.

“Serhat Duyar, AK Parti’ye 24 Haziran’da katkı vermez mi?” diye de sormuştu bana.

Duyar benim sevdiğim bir kardeşimdir. Katkı konusu ayrı bir konu ama ben AK Parti’ye dişe dokunur bir katkı yapan aday sayısının zaten çok fazla olduğunu düşünmüyorum.

Aslında partililer bile, makamlarını, koltuklarını her defasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a borçlu olduklarını, defalarca dile getirmiyorlar mı?

Duyar’ın durumu tabi ki farklı. BBP’nin AK Parti’ye hiç gitmeyen oylarını tabi ki getirecek ve katkı verecektir.

Ancak aday enflasyonu yaşanan AK Parti’de bu durum, tahmin ediyorum bazı sıkıntıları da beraberinde getirecek.

Seçilebilecek bir yer için nice siyasetin döndüğü, görüşmelerin yapıldığı AK Parti’de, bir sıranın da dışarıdan gelecek bir adaya bırakılması, ihtimalleri daha da düşürecek.

İşin ilginç tarafı eğer Serhat Duyar da AK Parti’den aday gösterilirse, AK Parti’den 24 Haziran seçimlerine aday adayı olmuş tam dört il başkanı olmuş olacak.

İstifa eden İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ile Ceyhan öncesi eski il başkanı Mahmut Civelek de şansını bir kere daha denemek için aday adayı olmuştu.

Şimdi de BBP İl Başkanı Serhat Duyar’ı koyunca, buyurun listeye.

Kim listeye, kaçıncı sıradan girecek?

Elbette Şemsettin Ceyhan, en üst sıradan aday gösterilecektir ama Civelek vakası şimdi AK Partili tüm il başkanlarının kafalarının bir köşesinde illa ki duruyordur.

Öte yandan, Kahraman ve Civelek mi, yoksa –eğer olursa- Duyar mı daha üst sıradan aday olacak.

Görünen o ki, muhalefetteki partilerde hiçbir il başkanı adaylık başvurusu bile yapamazken, önümüzdeki günlerde AK Parti’de, tam bir il başkanları kapışması yaşanacak.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi