24 Nisan 2019 Çarşamba
Galip Ataman

Galip Ataman

galipataman41@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Milletvekili Hürriyet CHP’li mi, İYİ Partili mi?

Galip Ataman

27 Nisan 2018 tarihli yazısı

Untitled-1

 

Kocaeli milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’i, CHP’den İYİ Parti’ye geçtiği 22 Nisan Pazar gününden buyana tanıyabilene aşk olsun.

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan gelen talimata uyarak “Demokrasi mücadelesi savaşına katkı vermek” amacıyla CHP’den şeklen ve geçici olarak ayrılmak Sayın Hürriyet’i değiştirmiş.

CHP üyesiyken; hakaret içermediği sürece her türlü eleştiriye açık, doğruları ve düşüncelerini cesurca söyleyebilen, çalışkan, herkesle iletişim kurabilen özgüveni yüksek bir siyasetçi idi.

İYİ Parti’ye geçmesinin ardından CHP’nin eski milletvekili Hürriyet’e bir şeyler oldu.

Önce WhatsAppprofilini değiştirdi. Ardından kendisine yakın gazetecilere konuşmaya, “transfer” sürecinin ayrıntılarının içeriğini bildiği kadarıyla anlatmaya başladı.

Benim gibi, “İYİ Parti aday göstermeyecek ama İzmit belediye başkanlığı adaylığına destek verecekmiş” iddialarını soranlara,“Şu anda Türkiye’nin çok daha önemli sorunları var. Lütfen bu konuda sizlerden hassasiyet rica ediyorum”deme gereği duydu.

Ağzı iyi laf yapan, nerede, kiminle nasıl konuşacağını bilen Fatma Hanımın bizleri hassas olmaya davet ederken kendisinin aynı hassasiyeti göstermemesi ilginçti.

Belli ki, istemediği halde genel başkan talimatıyla partisi CHP’den istifa ettirilerek İYİ Parti’nin grup kurmasına destek vermek zorunda kalması sayın milletvekilini “rahatsız” etmiş.

Varsın eski CHP’li yeni İYİ Partili Hürriyet, gazeteciler arasında ayrım yapsın.

Varsın bildiklerini, yaşadıklarını kendisine yakın gördüğü gazetecilere tüm ayrıntılarıyla anlatsın.

25 Nisan Çarşamba günkü yazımda“Hürriyet’in İYİ Parti’den seçime gireceğine hiç ihtimal vermiyorum.Önümüzdeki günlerde yuvasına dönmesi, meydanlarda CHP için oy istemesi sürpriz olmaz” yazmıştım.

Herkesin merak ettiği, “Hürriyet, hangi partiden aday olacak? İYİ Parti’den istifa edecek mi?” sorusunun cevabını okurlarla paylaşmıştım.

 

İYİ PARTİ’Lİ AMA CHP’Lİ

Gelelim yazımın başlığı, Milletvekili Hürriyet CHP’li mi, İYİ Partili mi?” sorusunun cevabına.

İYİ Partinin seçime girmesi önündeki engeli kaldırmak, grup kurmasını sağlamak amacıyla

Genel BaşkanKılıçdaroğlu’nun“Ülkemizin ve demokrasimizin geleceği için sizlerdenfedakarlık istiyorum” talep ve talimatı doğrultusunda 14 arkadaşıyla CHP’den istifa eden Fatma Kaplan Hürriyet, kağıt üzerinde İYİ Partili.

Ama gönlü CHP’de. Yuvasına dönmek, CHP’den milletvekili adayı olmak için gün sayıyor.

İYİ Parti’ye transfer talimatını verenlerden“Göreviniz tamamlandı. Partinize dönebilirsiniz” talimatını bekliyor.

Bakmayın siz milletvekili Hürriyet’in 22 Nisan Pazar günü İYİ Parti üyesi olmasına, 23 Nisan pazartesi günü özel gündemle toplanan TBMM genel kurulunda İYİ Parti Grup üyesi olarak yerini almasına.

TBMM albümünün milletvekili özgeçmiş sayfasında CHP ambleminin yerine İYİ Parti amblemi konmasına.

Fatma Kaplan Hürriyet hiçbir zaman İYİ Partili olmadı, olmaz da.

Şeklen İYİ Partili görünüyorsa, “Söz konusu vatansa gerisi teferruattır” diyerek demokrasi mücadelesi savaşına katkı vermesinden, tarihi bir görevi yerine getiriyor olmasındandır.

Öyle olmasaydı, TBMM kayıtlarında İYİ Parti Kocaeli Milletvekili yazmasına rağmen AK Parti il başkanı Şemsettin Ceyhan’ın hakaretlerine cevapsız kalmayacağı ile ilgili 25 Nisan Çarşamba günü biz gazetecilere gönderdiği metne “Av. Fatma Kaplan Hürriyet CHP Kocaeli Milletvekili” yazar mıydı?

Neymiş efendim; 22 Nisan’da İYİ Parti’ye geçen ve İYİ Parti Kocaeli Milletvekili olan Fatma Hanım, İYİ Parti değil, CHP Milletvekili imiş.

Ben söylemiyorum. Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in Çarşamba günü yaptığı basın açıklamasında yazıyor.

 

11 MAYIS’TA CHP’Lİ

Zaman öyle hızlı geçiyor ki, seçime 58 gün var.

Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet CHP’den İYİ Parti’ye geçeli 6 gün olmuş.

Demokrasi görevinin bitmesine, partisi ve yuvası CHP’ye dönmesine 14 gün kaldı.

Bir başka deyişle, 11 Mayıs’ta İYİ Parti’deki misafirlik bitecek.

Neden 11 Mayıs ve 14 gün?

Çünkü Fatma Kaplan Hürriyet 11 Mayıs’ta İYİ Parti’den istifa edecek.

Aynı gün CHP’ye geçecek.

12 Mayıs’ta CHP’den 27. Dönem Kocaeli milletvekili adaylığı için başvurusunu yapacak.

Demokrasinin çalışması için tarihi görev üstlenerek genel başkan Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla İYİ Parti’nin seçime katılmasına destek veren Fatma hanımın listelerde sıra sorunu yaşayacağını sanmıyorum.

7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 seçimlerinde olduğu gibi yine liste başı olur.

Şimdiden hayırlı olsun, başarılar diliyorum.

basın

 

 

 

***********************

HUZUREVİ, 2019’DA BAŞLAYACAK
2020 YILINDA HİZMETE GİRECEK

 

Çekirdek ailede yer bulamayan, ailesi tarafından bakılamayan yaşlıların umudu, “huzurevleri”.

Peki, yaşlılarımızın toplumla bütünleşerek, sosyal ve psikolojik travmalardan uzak yaşamlarını sürdüreceği yeterli huzurevi var mı?

Anılarını ve duygularını paylaştıkları ortamdan kopararak yaşamlarının finalinihayata küsmeden sürdürmeyi düşürdükleri mevcut huzurevleri ihtiyaca cevap veriyor mu?

Anayasa ve yasalar ile koruma altına alınan, bayramdan bayrama hatırlanarak ziyaret edilen, elleri öpülerek gönüllerialınmaya çalışılan o elleri öpülesi saygın insanlara cevabım “hayır”.

9 Aralık 1994 tarihinde hizmete açılan Turgut Mahallesinde açılan “Kocaeli Huzurevi” 12 Nisan 2016 tarihinde meydana gelen toprak kayması sonrası boşaltıldı.

huzurevi

Kalan 92 yaşlı önce Aile ve Sosyal Politikalar il müdürlüğüne bağlı kurumlarda misafir edildi.

Ardından 15 Temmuz’da darbe girişimi sonrası el konulan FETÖ’ye ait Yenişehir’deki kız yurdunayerleştirildi.

Bu arada 23 yılda yüzlerce yaşlıya ev sahipliği yapan huzurevinin yıkımına ve yeni huzurevi çalışmalarına başlandı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının 2018 yılı programına alınan “Kocaeli Huzurevi”nin yıkılan deniz manzaralı 9 bin metrekarelik alan üzerinde yapılmasına karar verildi.

3 bin metrekarelik alan üzerine 5 katlı her biri tek kişilik olmak üzere 100 yataklı huzurevinin ihalesinin Haziran ayında yapılması, inşaatına 2019’da başlanması ve 2020 yılında hizmete girmesi bekleniyor.

yekim

 

******************

 

*****************

 

KÜÇÜK RESSAM ADA’NIN

BÜYÜKBAŞARI VE ÖZGÜVENİ

 

Aile dostumuz, kardeşimiz Elif- Mükerrem Ocakoğlu’nun ilk göz ağrısı torunları, Özleyiş-Burak Bayoğlu’nun cici kızları, Deniz’in ablası Ada geçtiğimiz günlerde 7’inci yaş gününü kutladı.

Bahçeşehir okulları Anasınıfı öğrencisi olmasına rağmen el becerileriyle dikkat çeken sevgili Ada’nın resimleri herkesten beğeni ve övgü alıyor.

Sessizliği, uyumlu davranışları, kibar tavırlarının yanında sanatsal ruhu da öne çıkan Ada, 2 yıldır“Kader Aktü Yetişkin, Yaratıcı Çocuk ve Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Sanat Atölyesi”ne devam ediyor.

IMG-20180426-WA0005

7’den 70’e her yaş grubunun devam eden öğrencilerinin birer eserinin sergilendiği geçen seneki resim sergisi açılışına katılmıştım.

İl dışında olduğumdan Kader Aktü Sanat Atölyesi öğrencilerinin “bahara Merhaba Karma Resim Sergisi” açılışında bulunamadım.

Cumhuriyet Parkı Sanat Galerisinde, sevgili Ada’yı resminin önünde kutlayamadım.

Ama İzmit’e döndüğümde ilk işim her yaş grubundan ressamların birer eserinin sergilendiği sergiyi gezmek oldu.

Bir gün adını Türkiye ve dünyaya “ünlü bir ressam” olarak duyuracağına inandığım sevgili Ada’yı kucak dolusu başarı dileklerimle tebrik ediyor, gözlerinden öpüyorum.

 

*****************

23 NİSAN BAYRAMI, ÇOCUK KASABASI 

ANAOKULUNDA COŞKU İLE KUTLANDI

 

23 NisanUlusal Egemenli ve Çocuk Bayramı, Çocuk Kasabası Butik Anaokulunda da coşkuyla kutlandı.

17 Eylül 2012’de eğitim öğretime başlayan okuldaki törende konuşan yönetim kurulu başkanı Dr. İbrahim Kahraman çocuklara, anlayacağı cümlelerle milli mücadele ve bağımsızlık mücadelesini anlattı.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’dan başlayan, 23 Nisan 1920’de Büyük Millet Meclisinin açılışı sürecinde yaşananlara dikkat çekti.

Dünyada benzeri olmayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tarihçesini paylaştı.

Çocuk Kasabası Butik Anaokulu öğrencilerinin hazırladığı gösteriler törene katılan veliler tarafından beğeniyle izlendi.

çocuk-kasabası-1

Çocukların Türk Bayrağından yaptıkları Türkiye haritası büyük alkış aldı.

“Burada her şey çocuklar için tasarlandı” sloganı ile eğitim veren, benzerlerinden iyi olan, daha iyi, daha daha iyi olmak için özveriyle çalışan “Çocuk kasabası Butik Anaokulu” sahiplerini, yöneticilerini, öğretmenlerini kutluyorum.

23 NisanUlusal Egemenli ve Çocuk Bayramı törenlerine katılarak çocuklarını yüreklendiren, başarılı gösterilerini coşkuyla alkışlayan anne ve babaları tebrik ediyorum.

çocuk-kasabası-2

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi