20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

BASIN DENGEDİR UNUTMAYALIM

Hayrullah Demiray

07 Ekim 2011 tarihli yazısı

Belediyelerin meclis toplantıları sürekli olarak her ay,ayın ilk günlerinde yapılıyor.Ben de dün Başiskele Belediyesi,Meclis toplantısını izlemek üzere meclise gittim esas olan konu bu değil.

Ben olayları kendim gözlemlemeyi seviyorum ve gördüklerimi aynen nakletmeyi,paylaşmayı seviyorum.Birinci gözlemim,sizin gazeteniz bizim yaka,etkisini,gücünü okurlarından alıyor.İkinci gözlemim,basının olduğu yerde halkın yararına olan işlerin etkinliği artıyor.

Burada gördüklerimi ve duyduklarımı da aynen sizlerle paylaşmadan önce bir önerim daha var.Sonuçta bu belediyelerin,her ayın ilk çarşambası yapılan toplantıları,halka açık yapılıyor.Sizler de bu konuda bir adım atıp,meclis çalışmalarını izleyip,ona göre karar verebilirsiniz.Hem kulaktan dolma bilgiler paylaşılmamış olur.

Şimdi meclis toplantısı başladı ve Başiskele Beldiye Başkanı Sayın Hüseyin Ayaz,bizleri de basın mensubu olarak mecliste görmekten mutluluk duyduğunu ifade etti.Kendilerine teşekkür ediyorum.

Daha sonra belediyenin çeşitli çalışmalarıyla ilgili gündeme geçilmeden önce,Has Partili Belediye Meclis üyesi söz alıp,geçtiğimiz günlerde yayınlanan Biaş ile ilgili haberleri gösterip,”Biaş genel müdürünün Başiskele’yi küçümsediğini ve Biaş’ı iyi idare edemediğinin göstergesidir bu haberler ve bizleri üzüyor” dedi. Buraya kadar güzel ,ama daha sonra Has partili meclis üyelerinden biri,neden basın mensuplarını çağırmıyorsunuz derken,diğerinin de,bu aşamadan sonra basın mensuplarını  dışarıya çıkaralım sözünü şaşkınlıkla karşıladık.

Böyle bir tezat eğilim sizce mümkün müdür  bu konuda?Belediye Başkanının ve iktidar partisi meclis üyelerinin tedirgin olması gerekirken,muhalefet partisi  meclis üyelerinin bu tavrına anlam veremedim  ve doğrusu yadırgadım.Ama bir anlamda orada olmak iyi oldu.Sürekli söylüyorum; ben etraftan duyduğuma değil,gördüğüme inanırım,kulaktan dolma bilgilere değil,kendi kulağımla duyduklarıma inanırım.Herkes yaptığı işte samimi olmalı.Bence  tribünlere  oynamamalı.

Bugün meclis her zamankinden bence uzun sürdü.Burada halkımızın da seçtiği insanlar neler yapıyor,neler konuşuyor.Kim ne için mücadele veriyor.Bunları görmek açısından en az iki ayda bir meclisi ziyaret edip izlemeli.

Olaylara birebir şahit olmalıyız.Oturup sadece kulaktan dolma bilgilerle yorum yapmaktan kaçınmalıyız.Belediyeler halkın yerleri oralara sadece 5 yılda birilerini seçeceğimiz yerler değil bu şekilde düşünmeli ve davranmalıyız.

Meclis toplantısında konuşulan belkide,her şeyden önemlisi,Başiskele ile  ilgili neler yapılabilir ve Başiskele’nin kazancı neler olabilir.

Başkan Hüseyin Ayaz’ın tavrı bence önemliydi.Kurum müdürleri dahil,belediyedeki herkes hata yapıyorsa ve bu kuruma zarar veriyorsa,kimsenin gözünün yaşına bakmam demesi;herkesin buradan bir görev ve vazife çıkarması,yaptığımız haber üzerine Biaş’taki duruma el koyması ve olayı çözmüş olması gerekir.Bu konuda bizler de ilçelerimizde oluşan tüm olayların takipçisi olacağız ve yapılan güzel şeyleri de sizlerle paylaşmak üzere.

Saygılarımla…

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi