16 Temmuz 2019 Salı
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Ben de adayım!

Yücel Alpay Demir

25 Nisan 2018 tarihli yazısı

Hepinizin malumu olduğu üzere tedavisi en zor hastalıkların başında kanser hastalıkları geliyor.

Başta kan kanseri olmak üzere, pek çok kanser türüne yakalanan hastalar, zorlu-uzun ve maliyeti yüksek tedavi süreçleri ile karşı karşıya kalıyor.

Türkök' ün yürüttüğü kök hücre bağışı projesi sayesinde birçok kanser türünde hayat kurtaran kök hücre tedavisi gün geçtikçe yaygınlaşıyor.

Hastalara tam uyumlu bağışçı bulunduğunda kesin sonuçlar veren hayat kurtaran kök hücre tedavisi için gereken bağışçı sayısının bir an evvel artması gerekiyor.

****

Bizler de kanser Hastalarına destek olmak ve bağışçı olmanın önemini vurgulamak için geçtiğimiz Ocak ayında yaptığımız Türk Ocakları Kocaeli Şube Kongremizde kongreye başlamadan önce Türkök yetkilisini konuşmacı olarak davet etmiş, konunun önemini kongremize gelen üyelerimize, katılan dernek başkanları ve siyasilere anlatmasına bu vesile ile bağışçı sayısının artmasına bir nebze de olsa katkı sağlamıştık.

****

Tabi bu iyi niyetle yapılan destekler maalesef yeterli değil, bu konu milli bir mesele gibi sahiplenilmeli kampanyalar düzenlemeli insanlarımızın Kızılay'a giderek verecekleri kan örnekleri ile bağışçı olmalarını sağlamalıyız.

20 yıldan fazladır tanıdığım arkadaşım Caner Aksoy'un Kızılay’ a bir süre önce verdiği kök hücre örneğinin ihtiyaç sahibi bir hasta ile eşleşmesi sonucunda kök hücre bağışında bulunduğunu öğrendim. Yaptığımız telefon konuşmasında bir insanın hayatını kurtarmanın mutluluğu ve gururunu yaşıyor, hepimizin bu hastalığa yakalanma ihtimalinin olduğunu vurgulayarak herkesi bağışçı olmaya davet ediyordu.

İnsani yönünün güçlü olduğunu bildiğim Caner Aksoy arkadaşıma duyarlı davrandığı için çok teşekkür ederim, inşallah ona nasip olan bu büyük sevap hepimize nasip olur.

****

Evet saygıdeğer dostlar; başta ben olmak üzere hepimiz birer kanser adayıyız, yarın Allah korusun bu hastalıkla karşı karşıya kalınca aklımıza hemen kan örneği vererek Türkök Bağışçı Listesi'nde yer alan yardımsever insanlar gelecek ve bağışçılar dan birinin kök hücrelerinin bizim örneklerimiz ile eşleşmesi için dua edeceğiz.

Aynen şimdi bu durumda olup, bağışçılardan gelecek güzel haberleri bekleyen hastalar gibi.

****

Kabul etmeliyiz ki; ben de, sizler de, çocuklarımız da, sevdiklerimiz de maalesef birer kanser adayıyız.

Hava kirliliğinden kıyafetler de ki kimyasal boyalara, doğal olmayan besin kaynaklarından, samimi olmayan insanlara, adaletsiz uygulamalardan, 300’lü insanlara varıncaya kadar hepimizi kanser edecek yeterli argüman yaşadığımız yüz yıl da mevcut.

Öyle ya, kimini yediği içtiği, kimini giydiği taktığı, kimini de gördüğü duyduğu okuduğu kanser ediyor!

Ben de bir kanser adayı olarak! sizlere adaylığımı açıklarken, vakit geçirmeden Kızılay'a gidip kök hücre örneği vereceğimi, sizlerin de kök hücre örneği vermenizi, kanser hastalarına umut olmanızı, tanımadığımız birilerine hiçbir çıkar gözetmeksizin sadece Allah rızası için umut olmanızı, ümit ederim.

Çünkü yarın beklenen değil, bekleyen biz olabiliriz.

Haydi hemen Kızılay’ a, niyet etti iseniz sakın ertelemeyin!

Çarşamba günümüz de mübarek olsun inşallah.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem