16 Temmuz 2019 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Erken seçime yeni kadro

20 Nisan 2018 tarihli yazısı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti hükümetinin yanında durarak, kaos sürecinde ülkemizin dış güçlerin eline geçmemesi için parti tabanına ve bazı kesimlere karşı duruş ortaya koydu.

Önce ülkem ve milletim sonrasında siyaset diyen Bahçeli, önceki gün parti meclis gurubunda erken seçim ile ilgili söylemine karşılık buldu.

Bir sonraki gün yapılan ikili görüşmeler sonrasında 24 Haziran 2018 olarak tarih belirlendi.

Şimdi TBMM’de bununla ilgili gerekli yasal düzenlemeler yapılarak, 24 Haziran seçimleri süreci başlatılacak.

Tabi bu süreçte gözden kaçan bir şey var.

Yeni düzenleme ile ilçe seçim müdürleri nüfusa kayıtlı oldukları yerde görev alamayacak, bulundukları yerde en fazla 6 yıl görev yapabilecek ve yeni atanacak seçim müdürlerinde hukukçu olma şartı aranacak.

YSK’nın yapısının değiştirilmesi ile sayıları 600 civarında olan ilçe seçim müdürü rotasyona tabi tutuldu.

İlimizden de İzmit İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Yıldırım haricinde tüm ilçe seçim kurulu müdürlerine rotasyon çıktı.

İlimizde rotasyon çerçevesinde Gebze İlçe Seçim Kurulu Müdürü uzun zamandır bulunmaz iken, son atama ile Karamürsel İlçe Seçim Kurulu Müdürü Nazmiye Sancak Gebze İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne atandı.

Karamürsel İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne ise Sapanca İlçe Seçim Kurulu Müdürü Semiha Kantar atandı. 

Körfez İlçe Seçim Kurulu Müdürü Yüksel Koç, Edirne Uzunköprü İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne atanırken, Başiskele İlçe Seçim Kurulu Müdürü Vehbi Ecder ise Körfez İlçe Seçim Kurulu Müdürü olarak atandı.

seçimkurul

Başiskele İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne ise Samsun Terme Seçim Kurulu Müdürü İsmail İlhan atandı.

Derince ve Kartepe İlçe Seçim Kurulu Müdürü Sayalı Çakıcı, İzmir Kemalpaşa İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne atandı. Sakarya Arifiye Müdürü Fesih Saydam ise Kartepe ve Derince İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne atandı.

Gölcük İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğü görevini sürdüren Meryem Coşkun Kandıra İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne atanırken, Gölcük İlçe Seçim Kurulu Müdürlüğüne ise Kandıra İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mustafa Okan geldi.

Darıca İlçe Seçim Kurulu Müdürü Hayrettin Kaya, Yalova Seçim Kurulu İl Müdürü olurken, yerine ise Eskişehir Çifteler İlçe Seçim Kurulu Müdürü Zehra Konakçı atandı.

Dilovası İlçe Seçim Kurulu Müdürü Cevdet Çelebi, Aksaray İl Seçim Kurulu Müdürü olurken, yerine ise Ankara Gölbaşı İlçe Seçim Kurulu Müdürü Eyüp Günay atandı. Çayırova İlçe Seçim Kurulu Müdürü Mehmet Zengin, Bursa Orhangazi İlçe Seçim Kurulu Müdürü olurken, yerine ise İzmir Bayraklı İlçe Seçim Kurulu Müdürü Eşref Soysal atandı.

Çayırova Seçim Müdürü Mehmet Zengin, Bursa Orhangazi ilçesi yeni seçim müdürü oldu.

Uzun yıllardır seçim kurulundaki arkadaşların nasıl özverili çalıştığını bilirim.

Seçim kurullarının yenilenmesi, rotasyona tabi tutulması büyük bir devrimdi. Kentimizde bugüne kadar birlikte görev yaptığımız müdürlerimiz ile uyum içerisinde çalıştık. Gidenlere yolları açık olsun, ilimize gelenlere de hoş geldiniz demek istiyorum.

Yeni seçimde yeni kadro ile 24 Haziran seçimlerini geçireceğiz.

Yeni gelen müdürlerimizin içleri rahat olsun, çünkü seçim kurullarındaki ekipleri çok tecrübeli. Geçiş sürecinde sıkıntı yaşayacaklarını düşünmüyorum. 

Şimdiden 24 Haziran seçimlerinin vatana ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem