26 Mart 2019 Salı
Birol Aydın
Sibel Gönül
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Çöp sorunu bitmiyor!

Muharrem Şenol

17 Nisan 2018 tarihli yazısı

Gölcük’te çöp sorununu defalarca gündeme getirmiştim. Ama sorun çözülmediği ölçüde dile getirmeye devam edeceğim.  Gölcük’te yaşadığım için buna benzer görüntüleri hemen her gün görüyorum. Çöp kutularının sokaklardan kaldırılması böyle görüntülerin sık sık ortaya çıkmasına sebep oluyor. Vatandaşlar saat 09.00’da gelecek çöp toplama kamyonunu bekleyemeyecekleri için çöplerini kapıların önüne bırakıyor. Sokak hayvanları da doğal olarak çöpleri karıştırıyor, dağıtıyor. Böylece ortaya çıkan manzara hiç hoş olmuyor. Gölcük Belediyesi uzun zamandır bu soruna bir çare bulamadı. Gölcüklüler bu sorundan oldukça muzdarip durumda.

ÇÖP (1)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Genç Osman Caddesi eski haline dönüyor

İSU’nun geçtiğimiz kış Gölcük Şehitler Mahallesi’nde bulunan Genç Osman Caddesi’nde yürüttüğü alt yapı çalışmaları tamamlanmış ama fakat yolun onarımı bir türlü gerçekleştirilmemişti. Uzun bir aranın ardından geçtiğimiz haftalarda Genç Osman Caddesi yine asfaltlandı. Çalışmalar esnasında cadde trafiğe kapatılmış ve kazı çalışmaları yapılmıştı. Yolun asfaltlanmasının ardından Genç Osman Caddesi eski haline dönüyor.  Çalışmalar esnasında sıkıntı yaşayan çevre sakinleri,  caddenin eski haline dönmesinden memnuniyet duyduklarını ifade ediyorlar.

eski-yeni

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Vatandaştan uyarması

Bu fotoğraf Kartepe’de çekildi. Vatandaş sosyal medya hesabı üzerinden yol yapım çalışmaları nedeniyle oluşturulan çukurun etrafına daha fazla önlem alınması gerektiğini belirterek sosyal medya hesabından, “Buraya araç düştü düşecek , benden söylemesi...2 aydır tedbirsiz , önlemsiz , tekbir uyarı levhası bile yok...2..3 ay evvel böyle bir yere Suadiye’de fırıncı kamyoneti düşmüş ve 2 kişi ciddi yaralanmışlardı...Benden uyarması” ifadeleriyle paylaşımda bulundu.

KARTEPE

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Yeni Gölcük yolunda çalışmalar sürüyor

 

Yeni Gölcük yolu sanayi mevkii üzerinde yürütülen Sanayi Köprülü Kavşak Proje çalışmalarından ötürü özellikle sabah ve akşam saatlerinde yoğun araç trafiği yaşanıyor. Son günlerde yoğunlaşan çalışmalardan ötürü İzmit’e geliş güzergahı trafik ışıklarından yaklaşık 500 metre önce tek şeride düşüyor. Kamyon ve TIR’ların da bu yolu kullanmasından ötürü trafik zaman zaman kilit noktasına ulaşıyor. Sürücüler ve yolcular adeta isyan ediyorlar ve çalışmaların bir an önce sona ermesini istiyorlar. Özellikle sabah saatlerinde o bölgede bulunan işyerlerine gidecek olan vatandaşlar sıkıntı yaşadıklarını dile getiriyorlar.

SANAYİ ÇALIŞMALAR (1)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

Kartepe’de yol genişletme çalışmaları

Kartepe’de Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde yol genişletme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Kent Meydanı ana bağlantı yolu Asiller Caddesi’nin yol açma ve genişletme çalışmaları Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülüyor. Çalışmaları Büyükşehir Belediyesi ulaşım daire Başkanlığı bölge şefimiz Süleyman Abacığa ve çalışma arkadaşları da yakından takip ediyor.

YOL GENİŞLEME (6)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

KOÜ’NÜN “ARENASI”

2017’de yılından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerçekleştirdiği bir konuşmada, stadyumlardan “Arena” ibaresinin kaldırılması yönünde talimat verdiğini söylemiş ve ardından stadyumlardan “Arena” ibaresi kaldırılmıştı. Hatta Türkiye’nin en güzel stadı olan Beşiktaş’ın  Vodafone Arena’sının adı , Vodafone Park’a dönüşmüştü.  Geçtiğimiz günlerde Kocaeli Üniversitesi öğrencisi bir kardeşim Umuttepe’de bulunan Gazanfer Bilge Spor Salonu’nun içerisinde “Arena” diye bir salonun bulunduğunu belirtti.  Salonun adında “Arena” bulunmuyor sonuçta, içerisinde bir bölüme “Arena” ismi verilebilir mi? Bilmiyorum açıkçası.

ARENA

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su Davetiyem
YEDİ İKLİM KÖZDEN CAFE Gölcük Belediye Başkan adayı Ali Yıldırım Sezer konak_dr BasiskeleSanayi