20 Mayıs 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vatandaştan videolu isyan

Muharrem Şenol

10 Nisan 2018 tarihli yazısı

Körfez’de Şeyda Caddesi’nde ikamet eden bir vatandaş yolların bozuk olmasından ve kanalizasyon sularının caddeye akmasından duyduğu rahatsızlığı çektiği bir video ile dillendiriyor. Videoda “Akşamları da burada lağım fareleriyle top oynuyorum. 5 yıldır belediye, her seferinde söylememe rağmen bir türlü halledemedi” ifadelerini kullanıyor.

 

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞIN RAHATLIĞI ŞAŞIRTTI

Bu fotoğrafı geçtiğimiz hafta Hacı Bektaşi Veli Ortaokulu Müdürü Erdoğan Davut Sosyal Medya hesabı üzerinden paylaştı. Vatandaş şehir içi otobüste seyahat ederken o kadar rahat ki ayakkabılarını çıkarıp, önündeki koltuğa uzatmış. Erdoğan Davut bu ilginç manzarayı görür görmez paylaşarak, “An itibariyle 111 numaralı hatta yolculuk yapıyorum… Amca ayakkabısını çıkarmış mis gibi koku…” ifadelerine yer vermeyi de ihmal etmedi.

KOKU

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

“TAKİBE DEVAM EDECEĞİZ”

Bu fotoğraf geçtiğimiz hafta çekildi.  Fotoğrafta görüldüğü gibi Tüpraş’tan kara kara dumanlar yükseliyor. Çevre sakinleri oluşan bu manzaradan oldukça rahatsız olduklarını dile getiriyorlar.  Konuyla alakalı görüşlerini paylaşan Çevre Mühendisleri Odası Başkanı Sait Ağdacı, “SO2 kükürt dioksit olabilir koku var. Havası temiz olan kontrol olan kent bu mu? Hani çevre sorunumuz yoktu? Takibe devam edeceğiz” dedi.

TÜPRAŞ  (1)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇED TOPLANTISINDA BASINA ÇİRKİN DAVRANIŞ

2 Nisan’da Umuttepe’ye yapılması planlanan Katı Atık Yakma Tesisi’nin Çevre Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı Necati Gençoğlu Kültür Merkezi’nde oldukça gergin bir ortamda gerçekleştirildi. Protestolara rağmen sunumu yapan heyet kendi sesini bile duymakta zorluk çekti. Heyetin oturduğu sahnenin etrafı güvenlik görevlileri tarafından çevrildi. Fakat haber için fotoğraf çekmek zorunda olan emekçi basın mensupları sahneden fotoğraf almak durumundaydı. Biri güvenlik görevlisi, biri zabıta olduğu öğrenilen iki şahıs DHA Muhabiri olan Dinçer Akbir’e müdahalede bulunmak istedi. Kısa süren arbede sonrası basın mensuplarıyla bu görevliler arasında sözlü tartışma yaşandı. Bu tip programlarda polis dahi basına gerekli hassasiyeti gösterip müdahale etmezken belediyenin zabıtası ve güvenlik görevlisinin kendine görev addedip basın mensubuna müdahale edebilme cesaretini göstermesi enteresan. Haklı olduğu bu konuda meslektaşımızın yanında olduğumu belirtmek için ve yaşanan kötü hadiseyi, Sokağın Sesi’nden de yetkililere duyurmak istedim.

BASINA MÜDAHALE (1)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

DİKKAT! OTURMAK VE DİKİLMEK YASAKTIR

CHP İzmit İlçe binasının bulunduğu küçük sokakta ganyan bayiinin karşısında tadilatta olan dükkanın camına yazılan bir yazı dikkatimi çekti. Mekan sahibini artık vatandaşlar ya da gençler nasıl rahatsız ettiyse dayanamayıp, dükkanın camına yazı asmak durumunda kalmış. Yazıda, “Dikkat!!! Oturmak, Dikilmek yasaktır” ifadeleri kullanılmış. Buna benzer yazıları ülkemizde ve ilimizde görmeye alışığız açıkçası. Buradan bir örnek daha eklemiş olalım.

IMG-20180409-WA0011

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

SEKAPARKA GİDEN YAYA YOLU DÜZELTİLMELİ

Burası Orduevi’nden Sekapark’a giden yolun kenarındaki küçük yaya yolu. Vatandaşlar sanırım tadilat için açılmış olan çukurun kapatılmamasından dolayı sıkıntı yaşıyorlar. Yetkililerin bir an önce Sekapark’a giden bu yolu düzeltilmesi için gerekli talimatları vermesi gerekiyor. O  yaya yolunu  kullanan vatandaşlar oldukça zorlandıklarını ifade ediyorlar.

SEKA YOLU (2)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM mobesko konak_dr Davetiyem