23 Temmuz 2019 Salı

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

İnsan ölür kalır eseri eşşek ölür kalır semeri

30 Mart 2018 tarihli yazısı

Mutlaka eksikliklerim, hatalarım olmuştur. İnsan bu şaşar ve beşer. Önemli olan hedefe ulaşmak, mutluluklara yelken açmak değil mi? 

İnsan eksiklik aramaya kalksa, kendimde bir çok şey buluyorum. 

Göreve seçildiğim günden bu yana hep hayalimiz Basın Sitesiydi. 

İnanın kendim ile ilgili birçok konuyu öteledim. 

Aşağıda da yazdığım gibi eleştiri ile ilgili hiç sıkıntı çekmem. Ama birileri başarımızı gölgelemek için öyle ayak oyunları oynamışlar ki, beni itibarsızlaştırmak için yapmadıkları kalmamış. 

Tabi takdiri ilahinin adaletini unutmuşlar. 

Bu kişileri çok yakında ifşa edeceğim. Hiç merak etmesinler. İnsan namusu, şerefi, onuru için yaşar. 

Bu kişileri dinlediğinizde namus timsali, anlattıkları sonrasında kendimi bile suçlu ilan ediyorum. O kadar inandırıcılar ki, aman Allahım. Gözden ırak benden uzak. 

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti 16 Ocak Basın Sitesi kuraları önceki gün TOKİ yetkililerinin gözetiminde, 3. Noterimiz tarafından çekildi.  

Allah’a şükür konutlarımızın geçici kabulü de yakında yapılacak. 

Birileri hep konuştu, birileri de maalesef hep sustu. Bizler ise arkamıza bakmadan çalıştık. Çok şükür görev süremiz içerisinde örnek projemizi tamamladık. 

Başbakan Yardımcımız Fikri Işık başta olmak üzere, Kocaeli Valimiz Hüseyin Aksoy, Gümüşhane Valimiz Okay Memiş, Diyarbakır Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, TOKİ Başkanımız Ergün Turan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreterimiz İlhan Bayram, Bakanımızın danışmanları Ahmet Akyol, Fatih Alp, Yahya Coşkun, TOKİ Krediler Daire Başkanı Ahmet Öztürk, İSU Genel Müdürümüz Ali Sağlık, SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven, KOTO Başkanı Necmi Bulut, İnşaat Mühendisleri Odası Başkanım Tolga Ok, Kent Konut Genel Müdürümüz Yalçın Özön, Emlakçılar Odası Başkanımız Alpay Hacıoğlu, milletvekillerimiz, tüm siyasi partilerimizin il başkanlarını, sevgili kardeşim Talha Kös, hocam Galip Ataman’ı defalarca rahatsız ettik. 

Belki bazen ısrarlarımız can da sıktı. 

Ama başta benim ve meslektaşlarımın hayalleri için bunu yapmak zorundaydık. 

Ben dedim ya, birileri sessizliğimizi hep farklı algıladı. Halbuki kazanımlarımızı bilenler biliyor. Kazanımları ve TOKİ tarihinde olmamış bir uygulamaya imza attığımızı gitsinler sorsunlar. 

Gönül isterdi ki daha fazla kazanım olsun. Ancak günümüz koşulları da ortada. 

Bu konutlar olmaz, hayal, cemiyet seçimleri sonrası vaatler unutulur, yapılamaz denen konutların inşaatı bitmek üzere. 

Hele bazıları güzel manzaralı daireleri başkan ve ekibi seçecekler, kuraya girmeyecekler de diyenleri duydum. Önceki gün KOTO meclis salonunda herkesin gözü önünde 138 dairenin noter tarafından kuraları çekildi. Bu tezleri de çürüdü, kendileri gibi. 

Ben olmaz diyen zavallılara konutlarımızın görüntülerini gönderiyorum. 

Maket filan değil, canlı canlı. 

Hatta merak ediyorlarsa alanı da gezebilirler. Türkiye’de böylesi doğa ile iç içe, 1000 tane ağacın ekildiği, körfez manzaralı bir basın sitesi örneği varsa tüm sözlerimi geri alacağım. 

Ama sadece çalışma şevkimizi kırmak için karalama yapanları da Allah’a havale ediyorum. Hiç unutmasınlar bu kişileri tek tek Başbakan Yardımcımız Fikri Işık’a aktaracağım. 

Çünkü onu görünce el pençe duran kişilerin takiye yapmalarına izin vermeyeceğim. 

Hayatta bir dikili ağacı olmayan, toplum yararına bir şey yapmamış insanlar olarak konuşmaya devam etsinler. 

Bazen onları ağustos böceğine benzetiyorum. Ama ağustos böceğine haksızlık ettiğimi düşünüyorum. Bizim eserimiz ortada. Onların ise SEMERLERİNDEN başka ortada bir şey göremiyorum.

Sözün özü, Allah bu asalaklardan bizi korusun. 

Çünkü bunların kıblesi belli değil. 

Ama merak etmesinler üyelerimize ilk organizasyonda bunları ifşa edeceğim. 

Sağlıcakla kalın...

IMG-20180329-WA0007

IMG-20180329-WA0008

IMG-20180329-WA0009

IMG-20180329-WA0010

IMG-20180329-WA0006

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem