21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Perşembe Pazarı çöplük mü?

Muharrem Şenol

27 Mart 2018 tarihli yazısı

Burası Perşembe Pazarı alanının üstü kapalı olan bölümü. Bazı vatandaşlar akşamları burayı kafayı çekmek için kullanıyorlar. Kullanıyorlar kullanmasına da içki şişeleri, sigara izmaritleri, yiyeceklerin ambalajlarını da çöp olarak orada bırakılmış. Üstelik çöp bırakılmasının yanı sıra bir de ateş yakmışlar. Bu durum çevre sakinlerinin ve Perşembe Pazarı alanından geçen vatandaşların dikkatini çekiyor. İnsanlar bu manzaradan oldukça rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. O bölgede istenmeyen bir olay yaşanmadan yetkililerin konuya bir çözüm bulmaları gerekiyor.

PERŞEMBE PAZARI (1)

------------------------------------------------------------------------------------------------

ÇOCUK PARKININ ORTASINA BAZ İSTASYONU

Burası Gölcük Denizevler Mahallesi’nde bulunan çocuk parkı. Çocuk parkının ortasında bulunan baz istasyonu çevre sakinlerini rahatsız ediyor. Konuyu gündeme getirmek isteyen Gölcüklü vatandaş Ezgin Aydın sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu. Aydın paylaşımında, “Gölcük'te insan hayatının hatta çocuk hayatının pek kıymete alınmadığı bir icraat ile daha karşı karşıyayız... Biz bir şeyler yapılmasını bekliyoruz derken çocuklarımızın hayatına kastedin demek istemedik... Çocuk parkının ortasında baz istasyonunun ne işi var sevgili yetkililerimize sorabilir miyiz..?” ifadelerini kullandı.

ÇOCUK PARKI (1)

------------------------------------------------------------------------------------------------

O KONTEYNER KALDIRILDI

Geçtiğimiz hafta Sokağın Sesi’nde “Halkevi ışıklarındaki çöp kutuları sıkıntı yaratabilir” başlıklı bir bölüm yazmıştım. Halkevi'nde bulunan ışıkların kenarına yerleştirilen metal çöp kutularının yarattığı tehlikeyi dile getirmiştim. Durumdan haberdar olan İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Umut Ongül aradı. Ongül, duruma müdahale ettiklerini belirterek, “Bahsi geçen Halkevi'nde yola paralel olan konteyneri uygun olan bir kısma çektik. Zaman içinde Halkevi Meydanı düzenlendiğinde, Belsa önüne koyulan yeni tip yer üstü konteynerini o alana yerleştirmeyi planlıyoruz” dedi. İzmit Belediyesi  Temizlik İşleri Müdürü Umut Ongül’e konuya gösterdiği hassasiyetten ötürü teşekkür ediyorum.

ESKİ

 

------------------------------------------------------------------------------------------------

TRABZON – GÜMÜŞHANE TANITIM TIRI PERŞEMBE PAZARI’NDA

Trabzon – Gümüşhane Kültür Turizm ve El Sanatları Tanıtım TIR’ı Perşembe Pazarı'nda park etmiş durumda.  Yakın zaman önce Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilen Trabzon Tanıtım Günleri programına katılamayan vatandaşlar için bir fırsat olabilir. Trabzon ve Gümüşhane kültürünü merak eden vatandaşlar Perşembe Pazarı alanında bulunan Trabzon – Gümüşhane Kültür Turizm ve El Sanatları Tanıtım TIR’ını ziyaret edebilirler.

TIR

------------------------------------------------------------------------------------------------

YAHYA KAPTAN’A YAKIŞMAYAN GÖRÜNTÜ

“Burası Yahya Kaptan. Otobüs son durağı kapandı şimdi böyle sarhoşlar içiyorlar” şeklinde bir mesaj aldım geçtiğimiz gün. Bölge sakinlerinin durumdan oldukça rahatsız oldukları öğrenildi. Özellikle birçok okulun olduğu Yahya Kaptan’da olası tehlikenin boyutlarının daha da rahatsızlık verecek seviyeye gelmeden yetkililerin bir an önce bu soruna el atması gerekiyor.

YAHYA KAPTAN

------------------------------------------------------------------------------------------------

 OTOPARK ZEMİNİ REZİL DURUMDA

Bu hafta daha önce de dile getirdiğim bir konuyu yine gündeme getireceğim. Burası AK Parti İl binasının önünde bulunan ve otopark olarak kullanılan yer. Bu alanın zemini adeta köstebek yuvası gibi. Yağmur yağdığı zamanlarda hemen bölge bölge gölcükler meydana geliyor ve sürücüler araçlarını park etme noktasında oldukça zorlandıklarını ifade ediyorlar.

OTOPARK (3)

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu