21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Belediye aracı da kaldırıma park edilirse…

Muharrem Şenol

20 Mart 2018 tarihli yazısı

Büyükşehir Belediyesine ait 41 PN 117 plakalı otobüs Mehmet Ali Paşa’da öyle bir yere park edildi ki görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sürücüsü koca otobüsü kaldırıma park etti.  Üstelik aracın park edildiği yer bir dükkanın önü aynı zamanda. Yani hem yayaların geçiş güzergahı işgal ediliyor, hem de dükkanın önü kapatılıyor. Bu manzarayı gören esnaf ve vatandaşlar sıkıntılarını dile getirdiler. Kentimizde sık sık rastlanan hatalı – yasaklı parklanma sorunlarının bir an önce giderilmesi gerekiyor.  Üstelik Mehmet Ali Paşa’da yaşanan bu parklanma hatasını büyükşehir belediyesine ait bir otobüsün şoförünün yapması işi iyice içler acısı hale sokuyor maalesef.

PAŞA (2)

 

---------------------------------------------------------------------------------------

YİNE ENGELİ PARK YERİ İŞGAL EDİLDİ

Burası Yenişehir’de bulunan İzmit Kaymakamlığın otoparkı. Fotoğrafta gördüğünüz gibi yine bir hatalı parklanma sorunuyla karşı karşıyayız. Bu kez de engelli park yeri işgal edilmiş. İzmit Kaymakamlığı gibi bir kurumun otoparkında da bu görüntülere rastlıyorsak diğer otoparklarda yaşanan engelli park yeri işgallerine ne diyeceğiz. Vatandaş bu konularda yetkililerin daha hassas hareket etmesi gerektiğini düşünüyor.

park

---------------------------------------------------------------------------------------

DURAKTAKİ TEHLİKE

Bu fotoğrafta hem hatalı parklanma hem de durağın kenarındaki zemin bozukluğunun oluşturduğu tehlikeyi görüyoruz. Dolphin AVM’nin karşısında yer alan durakta çekildi bu fotoğraf. Gördüğünüz gibi bir sürücü aracını kaldırıma park etmiş bir vaziyette duruyor. Fotoğrafı gönderen okurumuz durağın kenarında bulunan zemin bozukluğuna insanların düşüp, sakatlanmasına sebep olabileceğini belirtti. Bu durakta gerekli tadilat yapılması gerekiyor.

DURAK (1)

---------------------------------------------------------------------------------------

HALKEVİ IŞIKLARINDAKİ ÇÖP KUTULARI SIKINTI YARATABİLİR

Halkevinde bulunan ışıkların kenarına metal çöp kutuları öyle bir yerleştirilmiş ki sürücüler adeta isyan ediyor. Metal çöp kutuları neredeyse yolun ortasına kadar gelecek.  Vatandaşlar ve sürücüler durumdan rahatsız olduklarını dile getiriyorlar. Özellikle sürücüler çöp kutuların biraz daha içeri bir noktaya alınması gerektiğini ifade ediyorlar. Yetkililerin bu duruma acilen çözüm bulmaları gerekiyor. Aksi halde yakın zamanda çöp kutuları yüzünde halkevi bölgesinde bir kaza haberi duyabiliriz.

ÇÖP 2

---------------------------------------------------------------------------------------

LÜTFEN GERİ DÖNÜŞÜM KUTUSUNA İZMARİT ATMAYIN

MHP İl binasında kapıya asılan bir uyarı yazısı dikkatimi çekti. Partililerin daha önce basın odasında “Sigara İçilmez” uyarısına rağmen sigara içtikleri ve duman avcısı muhabirler tarafından eleştirildiklerine şahit olmuştum. Fakat bu seferki durum biraz daha farklı. Partililer geri dönüşüm kutusuna sigara izmariti atmışlar ve bu durum üzerine parti yönetimi tarafından uyarı yazısı kapıya asılmış. Maazallah o geri dönüşüm kutusunun kartondan olduğunu düşünürsek olası bir yangın tehlikesinin de bu uyarı sayesinde önüne geçilmiş olduğunu söyleyebiliriz.

SİGARA

---------------------------------------------------------------------------------------

ESNAF SEDAŞ’TAN ŞİKAYETÇİ

Tahsin Marmara Sokat’ta bulunan cafelerin işletmecileri geçtiğimiz hafta sokak lambalarının yanmasından şikayetçi olduklarını ifade ettiler. Esnaf son bir haftadır sıkıntı olmadığını fakat zaman zaman akşam saatlerinde sokak lambasının yanmamasından dolayı insanların tedirginlik yaşadıklarını ifade ediyorlar. Yaşanan bu sıkıntıdan dolayı SEDAŞ’tan vatandaşlar ve esnaf sıkıntılı. Bu sorunların bir an önce giderilmesi gerekiyor.

TAHSİN MARMARA (1)

---------------------------------------------------------------------------------------

DURAKTAKİ ELEKTRONİK TABELA BOZULMUŞ

Yenicuma’da bulunan tramvay duraklarından Yahya Kaptan güzergahına gidiş için kullanılan durakta yer alan elektronik tabela bozulmuş durumda.  Geçtiğimiz aylarda duraklara yerleştirilen elektronik tabelalarda saat, tramvayın durağa geliş zamanı, sıcaklık derecesi gibi bilgiler yer alıyordu. Yetkililerin duraktaki bu sorunu çözmeleri gerekiyor. Karşı duraktaki elektronik tabelada herhangi bir  sorun bulunmuyor.

TRAMVAY (1)

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu