21 Ocak 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Bir Kocaeli klasiği

Muharrem Şenol

13 Mart 2018 tarihli yazısı

Kentimizin kronik sorunlarından olan altyapı sorunlarıyla hemen her gün, her şartta karşılaşmamız mümkün. Özellikle olağan dışı en ufak bir durum oluştuğunda bu ihtimal daha da artıyor. Örneğin yağmur yağması. Yağmur yağıyor ve müthiş! Bir drenaj sistemi olan kentimizde bu yağmur suyu bir türlü gitmiyor. Bu görüntü İzmit’te vapur iskelesinin bulunduğu bölümde çekildi. Görüldüğü gibi otoparkın bulunduğu alanda araçlar adeta suyun içerisinde kalmış. Bu manzaralara sık sık rastlıyoruz. Her yağmur yağdığında kentin birçok noktasında gölcükler oluşuyor. Yetkililerin bu duruma acilen el atması ve bir an önce bu konuyu çözüme kavuşturması gerekiyor.

GÖL

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Gölcük’te çöp sorunu bitmiyor!

Gölcük’te yaşadığım için hemen her hafta Sokağın Sesi’nde Gölcük’ten bir konu yer alıyor. Çünkü Gölcük’te hala altyapı sorunları yaşanıyor, hala çöp sorunu yaşanıyor. Şehitler Mahallesi Lozan Caddesi’nin girişinde trafonun kenarı adeta çöplük olmuş durumda. Vatandaşların bıraktıkları çöp poşetleri de köpekler, kediler tarafından kurcalanınca ortaya bu manzara çıkmış. Daha önce buna benzer birçok manzaraya yer vermiş ve “Bu Görüntüler Gölcük’e Yakışmıyor” demiştir. Artık tekrara düşmekten bıktım ama Gölcük’ün çöp ile imtihanını hayretle izliyorum.

ÇÖP

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Başbakan hala Kocaeli’de mi?

Başbakan Binali Yıldırım 25 Şubat’ta gerçekleştirilen AK Parti İl Kongresi’ne katılım göstermişti. Başbakanın gelişi de doğal olarak AK Parti İl Teşkilatı tarafından yoğun bir tanıtım faaliyeti ile vatandaşa duyuruldu. Fakat aradan neredeyse 1 ay geçmesine rağmen Başbakan’ın ilimize gelişini duyuran afişler bazı yerlerde hala duruyor. Bunun bir örneğinini geçtiğimiz günlerde Gölcük’te karşılaştık. Pankartta, “Başbakanımız Kocaeli’de” yazıyor. Gölcük’te bulunan bu pankartın artık kaldırılması gerekmiyor mu?

PANKART

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Schenki’den büyükşehire: Ne bu taciz!

Bu hafta da Sokağın Sesi’nde bizim Schenki mahlasını kullanan grafiti sanatçısına yer veriyorum. Schenki’nin çizimlerine, yazılarına defalarca yer vermiştim. Bu kez de Büyükşehir ile olan mücadelesine ilişkin bir paylaşım yapacağım. Schenki daha önce yazılarının üstünün kapatılmasına tepki göstermişti. Bu kez de kent meydanı projesinin etrafının büyükşehir logosuyla kaplanmasını eleştirerek logonun bulunduğu bir bölüme, “Zaten bir kez gören görüyor. Ne bu taciz” yazarak büyükşehire tepkisini dile getirdi. 

SCHENKİ

---------------------------------------------------------------------------------------------------

“Dinlenme tesisi mantığıyla hareket edilmemeli”

Geçtiğimiz hafta bir okurumuz gazetemize attığı mesajda kafelerde akü şarj cihazlarına ilişkin verilen hizmeti eleştirdi. Okurumuz kafelerde akü şarj cihazlarından yarım saat için 1 lira istendiğini belirterek, kafe işletmelerinin dinlenme tesisi mantığıyla yönetilmemesi gerektiğini belirterek, “Biz arkadaşlarımızla sohbet etmek için, iki bardak çay içmek için kafelere gidiyoruz. Kafede şarj etmek için priz sorduğumda garson hemen akü şarj aletiyle yarım saatte 1 lira karşılığında şarj hizmeti sunabileceklerini ifade ediyor. Bu duruma bir el atılmalı bence. Kafe işletmecileri dinlenme tesisi mantığıyla hareket etmemeli” ifadelerini kullandı.

KAFELER

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Basın müzesi anlamlı bir materyal daha kazanıyor

25 Mart 2009 tarihinde Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde helikopter kazasında Büyük Birlik Partisi (BBP) lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve yol arkadaşları ile birlikte hayatını kaybeden gazeteci İsmail Güneş'in eşi Yasemin Güneş, bugün ilimize gelecek ve çok anlamlı bir harekette bulunacak. Yasemin Güneş bugün saat 18.00’da ilimize gelerek gazeteci eşi merhum İsmail Güneş’in kullandığı bir materyali Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Basın Müzesi’ne bağışlayacak. Güneş, ardından da BBP İl Başkanlığı tarafından düzenlenen siyaset akademisi programına katılım gösterecek. Siyaset Akademisi programının sonrasında ise basın ile protokol üyeleri Yahya Kaptan’da saat 22.00’da halı sahada bir futbol maçı oynayacaklar.

İSMAİL GÜNEŞ

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu