17 Temmuz 2019 Çarşamba
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

DOĞRU GÖZLE BAKMAYAN DOĞRU GÖREMEZ

Hayrullah Demiray

02 Ekim 2011 tarihli yazısı

Eskiden beri alışkanlık olmuş herhalde bir yerlerde bakarsınız bir yol yada kaldırım yapılır daha sonra kazılmış yeni bir çalışma yapılıyor. Herkes doğal olarak kızar, kardeşim devletin parası neden har vurup harman savurursunuz diye.

Kimi zaman belki anlarım mecburiyetten dolayı yapılmış olabilir ama aylarca bir yol yeni yapılmış ve alt yapısının hazır olması gerekir, asfalt dökülene kadar. Ama geçtiğimiz günlerde Başiskele sınırları içerisinde Bahçecikten aşağı inen Kocaorman caddesi gayet güzel yapılmış ve belkide milyarlarca para harcanmış ben muhasebeci değilim yada belediye yetkilisi, ne kadar harcandığını da bilmem bildiğim tek şey yerel yönetimlerimiz insanların faydasına neler yapıyor.

Zaman zaman vatandaşlarımız kimi konularda şikayet ediyor, haklı oldukları her konuda yazılarımız da ve gazetemizde yer veriyoruz, ama madalyanın diğer yüzü de var, eğer ki yerel yönetimlerin yapmış olduğu çalışmalara halkımız zarar veriyorsa onu da yazıyoruz. Yani tarafsız objektif olarak bakmamız gerekir her olaya ve habere.

Şimdi yukarıda Bahsettiğim Koca Orman Caddesini görünce Başiskele Belediyesine Ve Başkan Hüseyin Ayaz’a Teşekkür ettim kendi kendime. Tabi ki bunları yapmak görevleri dedim olsun yinede bizimde vatandaşlık görevimiz yanlışı yeriyorsak doğruyu da takdir etmeliyiz.

Bu düşüncelerle gazeteye geldim ve bunu köşeme taşımak istedim. Birde ardından ertesi gün daha yazıyı yazmaya fırsat bulamadan duyarlı bir vatandaşımız bizleri arıyor ve diyor ki bu güzelim yeni yolu yaptılar sonrada burayı neden kazıyor birileri, gömü falanımı aramış diye, bende kendi kendime güldüm ve Cidden doğrumu dedim belki olur ya yanlış yerden bahsedile bilir diye arkadaşlarımı gönderdim gerçekten de doğru, şimdi şunu sormak lazım o kazıyı kim yaptı ve neden yaptı. Muhtemelen bir başka kurum kazmış orayı sormak isterim bunu vatandaşlarımızda soruyor, madem kazılması gerekiyor, orası asfalt dökülene kadar neredeydiniz ve orayı yapanda devlet kurumu kazanda muhtemelen devlet kurumu dur. Arada iletişim kurup ta neden yapmıyorsunuz devletin paraları çarçur edilmiş olmuyor mu?

Yine burada üst makamdaki yöneticilerimize görev düşüyor işi ehline teslim etmek, lütfen biraz daha dikkat edelim, bunları eminim ki kimse tasvip etmiyor ve bazen bunlardan belki de haberdar olmuyorlar. Çünkü etraflarındaki insanları hepsini tenzih ederek söylüyorum, doğrular kadar yanlış ve işi bilmeyen insanların olduğunu da unutmamalılar.

Biz gazetecilere bu tür olayları yazdığımız için bazen kızarlar. Ama unutulmamalıdır ki bizlerde bu bölgede yaşıyoruz ve bizimde içimiz de yanlış insanlar olabilir, ama bu bölgede ve Yurdumuzun genelinde çok değerli, bu ülkeyi çok seven gazeteci büyüklerimizde var. Görüşü ne olursa olsun işi sadece gazetecilik yapmak olan saygı değer insanlar, sadece yanlışlıkların düzeltile bilmesi ve üst kademedeki yöneticileri yanındakilerin yanıltmaması işlerin doğru yürümesi için gazete ve medya büyük bir şans.

Bizler zaman zaman kendimize de eleştiri yaparsak olaylara daha yapıcı yaklaşma şansımız olur.

Tarafsız gözle bakabilmek için olayı görmek için mi baktığımız yoksa sadece bakmak için mi baktığımız önemli. Doğru gözle bakmayan doğru göremez.

Saygılarımla...

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem