26 Nisan 2019 Cuma
Çetin Gürol

Çetin Gürol

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

KOTO’da desteklediğimiz aday yok

Çetin Gürol

09 Mart 2018 tarihli yazısı

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı, AK Parti’nin kuruluş yıllarından bu yana tanırım. Evinde çay içmişliğimiz, seçim gezilerinde ben haberci, oda İl Gençlik Kolları Başkanı olarak ilçe ilçe gezmişliğimiz vardır.

Kendini siyaseten yetiştirdi. Gitti gidiyor diyenlere inat AK Parti Genel Merkezi Şemsettin Ceyhan’ı ikinci dönem aday gösterdi ve seçildi.

Kim ne derse desin, AK Parti’nin il kongrelerini televizyonlardan izlediğim kadarıyla hiçbir ildeki kongreler, bizim ilimizde yapılan kadar heyecanlı ve farklı geçmiyor.

Tabi Ceyhan’ın genç ve dinamik olması da buna etken.

Geçen gün kendisine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdiğimizde söz döndü dolaştı, Kocaeli Ticaret Odası’nın Nisan ayında yapılacak olan seçimlerine geldi.

Ceyhan, direkt olarak, “ Hiçbir adayı desteklemiyoruz. Benim veya partimin adına birisi ben partinin adayıyım. Parti beni destekliyor diyorsa da doğru söylemiyor. Ben veya arkadaşlarım şu adayı destekleyin diye de kimseyi aramayacak” diyerek bir duruş gösterdiklerini ifade etti.

Esasında olması gerekeni söyledi.

Bu tip hizmet odaklı merkezlerde önemli olan şehrin dokusuna, siyasi erkine, bürokrasisiyle birlikte ortak hareket ederek önce üyelerine sonrasında da şehrimize katkı sağlayacak bireylerin olması ana temel olmalı.

İşte bu minvalde Kocaeli Ticaret Odası Başkanlığı için iki aday yarışacak gibi. Birisi 10 Ocak 2017 tarihinden bu yana Kocaeli Ticaret Odası Başkanlığı görevini yürüten Necmi Bulut, diğeri ise Tümsiad eski Başkanı Erdoğan Yılmaz.

Açıkça şunu ifade etmeliyim ki, KOTO’da eskiden her meclis toplantısında sataşmalar, tartışmalar havada uçuşur ve biz gazetecilerde KOTO’yu olumlu pek haber yapmazdık.

Necmi Bulut başkan ile birlikte KOTO’da sanki ateşkes imzalanmış gibi herkes sustu.

Çünkü KOTO’da herkesi dinleyen, gece gündüz telefonlarına ulaşılabilen bir başkan geldi.

Bir esnafın işyerine bir zarar mı geldi. Necmi Bulut ve ekibi duyar duymaz üyesinin yanında oldu.

Pek reklamı sevmeyen, çok fazla konuşmayan, icraatları ile herkesin gönlünde taht kuran bir Başkan şuanda KOTO’yu yönetiyor.

Bu başarının sırrı ne biliyor musunuz?

Necmi Bulut, 1968 İzmit doğumlu. Çubuklu köyünden çıkıp gelen, 1995 yılından bu yana da Kocaeli Ticaret Odasında meclis üyeliği yapan, siyaset arenasında da tozunu yutmuş bir kişilik.

Başkan olduktan sonra da alışkanlıklarını değiştirmedi ve dostları ile aynı şekilde zaman geçiriyor, çarşıda tek başına turluyor.

Kendisi ile tartışma ile başlayan dostluğumuz sonrasında kendisinin KOTO Başkanı seçildiğini duyduğumda şaşırdım.

Benim gibi kimse ondan böylesi bir performans beklemiyordu.

Kendisinin yüzüne de söylediğim için şimdi rahat yazıyorum.

Necmi Bulut başkan hepimizi şaşırttı.

Yönetim kurulu üyeleri ile uyum içersinde, yine İzmit’in yetiştirdiği baba dostu diyebileceğim sevgili Işık Anlıpak’ın oğlu Mert Anlıpak’ın da bu başarıda katkısı yok dersek haksızlık ederiz.

Meslek Komiteleri yoğun bir şekilde çalışıyor.

TOBB uzmanları ve ekipleri sık sık ilimize gelerek eğitimler ve toplantılar gerçekleştiriyor. Şimdi birileri Necmi Bulut ile dostluğumdan dolayı böyle bir yazı yazdığımı düşünebilir. Veya onun bu yazıyı yazdığını söyleyebilir.

Birilerini inandırmak içinde özel bir çabam yok. Belki de bu yazıdan sonra beni arayarak, “ Kardeşim bu yazıyı niye yazdın” diyebilir. Ama doğru bildiğimizi dilimiz döndüğünce anlatmak, kalemimiz yettiğince yazmakta asli görevimiz.

Gelelim yukarıda da bahsettiğim gibi AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ın sözlerine. Başkan Şemsettin Ceyhan,  Nisan ayında gerçekleşecek olan seçimlerde yarışacak adayların hangisine mesaj verdi bilmiyorum.

Ancak kimse arkamda AK Parti var. İl Başkanı Şemsettin Ceyhan var diyerek üyeleri gezmesin.

Bu konuda Başkan Ceyhan’ın ne kadar kararlı olduğunu bizzat gördüm.

Hamili kart yakınımdır diye bir yaklaşımında olmayacağını düşünüyorum.

Önemli olan kentimizin kazanması.

-------  

Şeker tadında müjde 

AK Parti Kocaeli Milletvekilimiz İlyas Şeker geçtiğimiz günlerde gazetemizi ziyaret etti. Ziyarette kendisine Gebze ile Körfez arasında otobanda ve D-100’de aydınlatma sorunu olduğunu hatta zifiri karanlıkta geceleri seyir halinde olduğumuzu belirttim.

Daha sözüm bitmeden Şeker, cep telefonuna sarıldı ve Karayolları Bölge Müdürünü aradı.

Meğersem sevgili milletvekilimizde bu durumdan dolayı gerekli girişimleri yapmış ve sonucunu öğrenmek için aradığı bölge müdüründen bilgileri aldı.

Sadece kavşak bölgelerinde olan ışıkların otoban boyunca olacağını telefonunu kapattıktan sonra anlatmaya başladı.

Şeker, “ Bende gece yolculuğunda karanlık bölgelerin olmaması gerektiğini düşünenlerdenim. Bu konuyu Karayolları Bölge Müdürümüze iletmiştim. İhalesi yapılmış. 1 aya kadar çalışmaların başlayacağı ve artık karanlıkta araçlarımızı sürmek zorunda kalmayacağımızı müjdeledi.

Sevgili İlyas Şeker samimi adamdır. Süslü cümleler kurmayı tercih etmez. Nettir. Kendisine şeker gibi bir müjde verdiği için çok teşekkür ediyorum.

-------------  

Ok gibi kaç başkan var 

İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Tolga Ok baştan söyleyeyim çok sevdiğim bir kardeşimdir.

Bana göre Kuruçeşme Belediyesi eski Başkanı Mürsel Ok’un oğlu Tolga Ok değil, Tolga Ok’un babası Mürsel Ok dedirtecek çalışmalara ve diyaloglara girmiş bir kişidir.

Öncelikle böyle bir evladı yetiştiren Mürsel Ok ve eşini tebrik etmek istiyorum.

Geçtiğimiz haftalarda gerçekleşen seçimle Tolga Ok tek liste ile 2500 üyeye sahip İnşaat Mühendisleri Odası başkanlığına seçildi.

Seçilir seçilmez de ilk açıklaması; “ Bu benim son dönemim”.

Bende 2.kez seçildiğim Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti kongremizde tekrar aday olmayacağımı belirtmiştim. İnsan bırakmayı bilmeli. Sizden sonra gelecek insanların önünü açmak gerekiyor.

Sevgili Tolga Ok ile onun içinde iyi anlaşıyoruz.

Oturduğu koltuktan güç alan değil, güç veren başkan olarak da 2020 Şubat ayında gerçekleşecek kongre sonrasında da böyle anılacak.

Tolga Ok’un oda başkanlığını bırakması sonrasında onun siyaset arenasında kentin yönetiminde yer almasını düşünen birçok kişiden biri de benim.

Tolga Ok’lar kolay yetişmiyor.

Onun içinde mutlaka kent dinamikleri de zamanı gelince onu değerlendirecektir.

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi