20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

ALIŞKANLIKLAR DEĞİŞMELİ

Hayrullah Demiray

01 Ekim 2011 tarihli yazısı

Sevgili okurlarım, bizler de malum insanlar bu dünyadan göçüp gittiğinde hep değerleri anlaşılır. Diğer taraftan herhalde alışkanlık olmuş. İnsanlar başarılıysa faydası olacaksa bu memlekete siyasi görüşü ne olursa olsun birileri bu insanların hayatlarına kast etmeyi göze alır ve oda faili meçhul kalır.

Yıllarca Adliyelerde Hâkim ve Savcılarımız olayları aydınlatmak için çok çaba sarf eder ama birileri hep o olayların üstünü örtmek, Hâkim ve Savcılarımızı ya görevden aldırır. Karanlık  eller memleketi aydınlık yüzlerini ortaya çıkaranları da sürgün ederler.

Zannederler ki alışkanlıklar değişmez. Çünkü derler ya ‘’İNSAN YEDİSİNDE NEYSE YETMİŞİNDE DE ODUR”. Bu olaylar yıllardır böyle oldu. Daha önce birçok değerli insanımız suikasta kurban gitti.

Bazıları aydınlatıldı bazıları faili meçhul kaldı. Birileri bu alışkanlıklarını artık devam ettiremiyor. Şimdi Rahmetli Büyük Birlik Partisi Lideri Muhsin Yazıcıoğlu ve beş arkadaşının içinde bulunduğu Helikopter kazası, kimilerine göre de suikastı hepimiz hatırlıyoruz.

Merhumlara bir kez daha Allahtan Rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Bu olay yargı sürecinde olduğu için olayı aydınlatmak adaletin görevi, bizim o konuda söyleyecek sözümüz yok. Yalnız kimilerine göre bu memlekete suçsuz yere insanlar tutuklanıyor.

Kimine göre suçsuz yere insanlar hapse atılıyor diye bir yaygara kopartılıyor ya ben asıl işin o tarafına bakıyorum. Çünkü ben şuna inanıyorum o eski köprülerin altından çok sular aktı ve eski çamlar bardak oldu neden mi?

Artık gizli bir şeyin kalması, hemen hemen imkânsız. Herkes şunu biliyor ki dokunulmayan hiçbir şey bugün yoktur.Rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının yaşadığı bu talihsiz olayı bir kez daha ümit ederim yaşanmaz.

Bu olay önceki gün Savcılar harekete geçti en kısa sürede de çözümlerin ve kim ne yapmışsa karşılığını bulur. Bir konuya daha dikkat çekmek istiyorum. Başta da söyledim ya bizler acaba insanlar hayattayken onların değerini bilmiyoruz ya da öldükten sonramı onların değerlerini anlıyoruz.

Galiba bu yarınlarda da böyle olmasın diye hep beraber bugünden önlemimizi alalım. Önümüzde iyi bir fırsat var yeni anayasa ve bu konuda partilerin şuandaki attıkları adımlardan dolayı da onları da tebrik etmek lazım.

Yine söylüyorum suç birazda biz insanlarda çünkü en büyük gücün halk olduğunu bizler bazen unutabiliyoruz. Çünkü tekrar söylüyorum kendimizi sadece seçimden seçime değil her zaman hatırda bırakalım zaman zaman seçtiğimiz insan kimse onunla sadece iş istemek ya da herhangi bir şey için değil bazen de bizler için ve gelecekte emanet edeceğimiz çocuklarımız için neler yapıyorlar.

Genel de sadece milletvekillerine has bir durum değil bu bölgemizde de seçtiğimiz insanları zaman zaman ziyaret edelim ve verdiğimiz oyla neler yapılmış bakalım.

Kalın sağlıcakla…..

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi