15 Aralık 2018 Cumartesi
Öztekin Kaşukci
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vatandaşın elektrik sıkıntısı bitmiyor!

Muharrem Şenol

06 Mart 2018 tarihli yazısı

İlimizde özellikle İzmit merkezde sık sık yaşanan elektrik kesintileri ve muhtarların ortak şikayet noktası olan SEDAŞ’ı geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Sokağın Sesi’nde dile getirmiştim. Bu hafta yine vatandaşlardan elektrik kesintilerine ilişkin bir mesaj aldık. Bu sefer mesaj Başiskele’nin Vezirçiftliği Mahallesi’nde ikamet eden bir okurumuzdan geldi. Okurumuzdan gelen mesajda, “Merhabalar, Yaklaşık 3 gündür Vezirçiftliği Mahallesinde sürekli elektrik kesintisi yaşanıyor. 1 Mart Perşembe akşam saat 19:10’da başlayan elektrik kesintisi gece boyu arızası giderilmedi. Daha sonrasında evlere düşük voltajlı elektrik geldi, birçok kişi bu yüzden mağdur oldu. Ve bugün (3 Mart Cumartesi) saat 13:30’dan beri yine elektrikler yok. Gündemde tutabilirseniz, belki yetkililerin biraz daha dikkatini çekmiş oluruz. Belli ki bu bölgede bir sorun var” ifadeleri yer alıyor. Yetkililerin bu elektrik konusuna acilen el atmaları gerekiyor.

ELEKTRİK

---------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞ ALTYAPI SORUNLARININ ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR

Burası gölcük belediye binası karşısı genç Osman Caddesi 358.sokak. Vatandaşlar yaklaşık 1 yılı aşkın bir süreden beri yetkililerin altyapı çalışması var diyerek sokağı bu halde bıraktıklarını ifade ediyorlar. Vatandaşlar sokağın altyapı sorununun bir an önce giderilmesini beklediklerini vurgulayarak, “Siz daha bir sokak tadilatını beceremiyorsunuz tut ki biz sizden kentsel dönüşüm yada büyük projeler bekliyoruz” şeklinde konuşuyorlar.

GENÇ OSMAN (4)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAY KURALLARINI ÖĞRENEMEDİK

Kentimizde uzun bir süre beklenen ve sonucunda kullanılmaya başlayan tramvay seferleri, şehir içi trafiğine belli bir rahatlama sağladı. Vatandaşlar da tramvaya yoğun ilgi gösteriyor. Fakat kurallara uyma noktasında ise henüz bazı alışkanlıklar geliştirilemedi. Kurallardan ilki duraklarda bulunan sarı çizginin önüne geçmemek. Duraklarda yolcuların kazaya uğramaması için var olan bu kurala uymamaları, kazalara sebebiyet verebilir. Vatandaşlar maalesef tramvay, durağa yaklaştığında bir an tramvaya binme telaşıyla sarı çizginin üzerine basıyorlar ve güvenlik görevlileri de sürekli uyarı yapmak durumunda kalıyor. Tramvay seyahatleri sırasında yolcular arasında en çok yaşanan sorunlardan biri ise iniş ve biniş önceliği konusu. Yolcuların rahat bir şekilde tramvaya inip binebilmesi için, durakta bekleyen yolcuların önce inen vatandaşları beklemeleri sonra tramvaya binmeleri gerekiyor. Bu kuralların daha hızlı şekilde vatandaşlara benimsetilmesi ve için yetkililer tarafından bazı uygulamalar yapılmalı. Örneğin gün içerisinde tramvay duraklarında, toplu taşıma araçlarının reklam panoları gibi yerlerde uyulması gereken bu kurallar ile ilgili afişlere yer verilebilir. Bu tarz çalışmalar yapılırsa sorun kısa sürede çözüme kavuşabilir.

TRAMVAY-(2)

---------------------------------------------------------------------------------------------------

KAVAKLI SAHİLİNDEKİ ÇOCUK PARKI NİHAYET DÜZELTİLİYOR

Burası ne bir sanayi atölyesi, nede bir dağ başı şantiyesi değil, burası güzel havalarda vatandaşların çocuklarını eğlendirmek için getirdiği, Kavaklı Sahili’nde, kongre salonun yanında bulunan çocuk parkı. Çevre sakinleri parkın aylardır şantiye alanı gibi olmasından rahatsız olduklarını dile getirdiler. Ve Belediye yetkilileri de ağır işleyen tadilat çalışmalarına nihayet hız verdiler. Çocuklar için oldukça tehlikeli durumlara sebebiyet verecek olan malzemeleri kaldırdılar. Çevre sakinleri yetkililerin nihayet duruma el atmasından dolayı memnuniyet duyduklarını dile getirerek parka gelen bir çocuğun başına gelebilecek bir kazada belediye yetkililerin vebalinin olacaklarını belirttiler.

eskiyeni

---------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞOFÖRDEN “ANLAYANA” MESAJ

Hemen hemen hepimizin otobüste şahit olduğumuz durumlardan birisidir. Şoförle yolcuların ön kapıdan inilip, inilmemesi üzerine yaşadıkları tartışma. Hatta çoğu otobüste, minibüste “İnişler arka kapıdandır” yazılı kağıt asılıdır. Fakat bu sefer şoför düz bir mesaj vermenin ötesine geçerek mantıksal bir önermede bulunma derdine düşmüş. Şoför otobüsün camına astığı yazıda, “Ön kapıdan biniliyorsa, arka kapıdan da iniliyor” ifadelerine yer vermiş. Şoföre duyarlı bir vatandaş destek verecek kağıda büyük harflerle “Anlayana” yazmış.

OTOBÜS

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu