14 Aralık 2018 Cuma
Öztekin Kaşukci
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Vatandaş tren seferlerinin arttırılmasını istiyor

Muharrem Şenol

27 Şubat 2018 tarihli yazısı

Geçtiğimiz hafta gazetemizin sosyal medya hesabına bir mesaj atan okurumuz Adapazarı’na tren seferlerinin arttırılmasını talep ediyor. Okurumuzdan gelen mesajda, “Adapazarı treninin eskisi gibi günde 24 sefer yapmasını istiyoruz. Ayrıca halen ilimizde birçok tren istasyonu kapalı. Kuruçeşme, 42 Evler, Köseköy, Derbent, Tuzla, Darıca, Tavşancıl tren istasyonları biran önce faaliyete alınmalı. Son duraklar Pendik ve Arifiye olduğu için vatandaş trenden faydalanamıyor. Haydarpaşa ve Adapazarı garları hizmete açılmalı” ifadeleri yer alıyor.

TREN-(2)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

MAHALLELİNİN ŞİKÂYETİ SÜRÜYOR

“mahalleliden şikâyet var”  başlığıyla 28 Ocak’taki Sokağın Sesi’nde yer verdiğimiz sorun hala mahallenin gündeminde yer almaya devam ediyor. Vatandaşlar 28 Haziran Mahallesi’nde Atalay Sokak’ta yapılan duvarın kenarının düzenlenmesini istiyor. 28 Ocak’ta Sokağın Sesin’de yer konuyu, “

28 Haziran Mahallesi’nde bulunan Asri mezarlık yollu olarak bilinen Atalay Sokak’ta inşa edilen duvarın kenarı felaket durumda. Yolun kenarı adeta çamur deryası durumunda. Çevre sakinleri inşa edilen duvarın kenarının da uygun bir şekilde onarılması gerektiğini belirterek yetkilileri göreve davet ediyorlar” ifadeleriyle dile getirmiştim. Mahalleli aynı durumun devam ettiğini belirterek konunun çözüme kavuşturulmasını bekliyor.

eski

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

DUYARLI VATANDAŞ KÖPEĞE YELEK GİYDİRMİŞ

Fotoğraf bu sefer okurlarımızdan gelmedi. Ben Yahya Kaptan’daki tramvay duraklarında çektim. Çelimsiz bir sokak köpeğinin durumunu gören bir vatandaş hayvana acıyarak üşümesin diye yelek giydirmiş. Köpeği tramvay durağında gören vatandaşlar şaşkınlıklarını dile getirdiler. Zaman zaman dile getirilen konulardan olan hayvanların korunması oldukça önemli ve değerli bir konu. Ben de Sokağın Sesi aracılığıyla özellikle zorlu iklim şartlarının yaşandığı günlerde hayvanlara yiyecek ve barınma anlamında daha duyarlı olunması gerektiğini ifade ediyorum.

KÖPEK-(1)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

HELAL OLSUN TRABZONLULARA

Birçok hemşeri derneği ilimizde son bir iki yıldır adeta moda haline gelen tanıtım günleri organizasyonuna imza atıyor. Geçtiğimiz hafta 22-25 Şubat tarihleri arasında da Trabzon Tanıtım Günleri etkinliği Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Tanıtım günlerinin açılış programına kendisi de Trabzonlu olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılım gösterdi. Bende açılışta olmasa dahi birkaç gün içerisinde tanıtım günlerini ziyaret ettim. Açıkçası gördüğüm en iyi tanıtım günleri etkinliği Trabzonluların etkinliğiydi. Gerek fuar merkezinin dışının hazırlanması gerek içerideki stantlardaki ürünler bakımından dolu dolu bir etkinlik olmuş. Stantlarda “Gerçek” Trabzon ürünleri vatandaşlara tanıtıldı. Fiyatlar bazı illerin tanıtım günlerinde olduğu gibi haddinden fazla pahalı da değildi. İnsanlar ekmek, peynir başta olmak üzere birçok gıda ürünü satın alabiliyordu. Stantta güleryüzlü görevliler insanlara bilgiler veriyorlardı. Bakırcılık yapan Ahmet Bayram isimli vatandaş birçok fuar gezdiğini ama Kocaeli’deki kadar başarılı bir etkinliği görmediğini bana ifade etti. Velhasılı kelam hem Kocaeli’ye hem de Trabzon’a yakışır bir organizasyon olmuş. Başta Kocaeli Trabzonlular Derneği yönetim kurulu üyeleri olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etmek gerekiyor.

FUAR

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPOR SALONU ÇALIŞANLARINA TEŞEKKÜR

Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu Danışma bölümünde çalışanların yüzlerine karşı teşekkür ettim bir teşekkürü de Sokağın Sesi’nden etmek istedim. Geçtiğimiz ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilen AK Parti İl Gençlik Kolları kongresinde Vınn’ımı Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda kaybetmiştim. Kongrenin ardından bir ay geçmesine rağmen spor salonuna gidip, bir türlü soramadım Vınn bulup bulmadıklarını. Geçtiğimiz gün Başbakan Binali Yıldırım’ın katıldığı il kongresi programını da takip edecektim. Kongre öncesi hazırlıkları fotoğraflamak için kongreden iki gün önce salona gittim. Ve açıkçası pek umudum olmasa da bir sorayım dedim görevlilere. Danışmadaki görevlilere Vınn’ımı kaybettiğimi söylediğimde daha cümlem bitmeden Vınn’ımı masanın kenarından alıp bana uzattılar. Açıkçası öyle bir hır gür içerisindeki etkinlikte yere düşürülmüş bir Vınn’ı bulan ya alıp kendi kullanmaya başlamıştır, ya da temizlik görevlileri çöp olarak almıştır diye düşünüyordum. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda görev yapan tüm personele kayıp bir eşyayı sahibine teslim edene kadar sakladıkları için tebrik ediyorum. Birçok kurum açıkçası bu hassasiyeti taşımıyor.

SALON

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
mobesko okşin beçet çolak Ford Medicalpark Yuvacık su Beykar Davetiyem BasiskeleSanayi
Ekcan YEDİ İKLİM konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu