20 Nisan 2019 Cumartesi
Sabitzade
Yücel Alpay Demir

Yücel Alpay Demir

kocaeli@kopiservis.com.tr

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Reis'e yanlış yaptılar

Yücel Alpay Demir

21 Şubat 2018 tarihli yazısı

Bu haftaki yazımda sizleri! biraz gülümsetmeye çalışacağım.

Başaramaz isem hoşgörünüze talip olduğumu, şimdiden bilmenizi isterim.

Öyle çok detaylı isim vermeden ifade etmem gerekirse, bugün köprüleri yaktığımız, PYD’li terörist Salih Müslimi'den peşmergebaşı Barzani'ye ve içimizdeki pek çok hain yapılanmaya geçmişte, gereksiz müsamaha gösterdiğimizi adam yerine koyup şımarttığımızı eminim sizler de hatırlıyorsunuzdur.

Bu gereksizliği biz söylediğimiz için gereksiz değildi! Katranı kaynatsak da şeker olmayacağı! yani cinsine tükürdüklerimizin cinslerine çekeceği için, gereksiz olduğunu defalarca söylemiştik.

Hamdolsun o gri günler geçti gitti, bir daha o! dinler arası dostlukçu, herkes ile sıfır soruncu, megri megrili, sınırsız ve sınıfsız toplumcu projeler, hoşgörülü olalım belki silahları bırakırlar veya en azından gömerler!,  iyilik yapalım denize atalım masallarının bol olduğu yıllar geri gelmez inşallah.

****

Anladık ki; bizim bizden başka dostumuz gerçekten yok! 

“Azerbaycan ve diğer Türk devletleri hariç demeyeceğim!

çünkü; biz demek onlar demek onlar demek biz demek.”

Anladık ki; bir ve beraber olursak güçlü oluruz, güçlü olursak mazlumlara faydamız olur ve kötüler bizimle iyi geçinmek zorunda kalır.

Bir ve beraber olmaya başladıkça milli duygularımız kabarmaya, geçmişte biraz ihmal ettiğimiz yerli ve milli değerlerimiz öne çıkmaya başladı.

Allah için de güzel oldu.

****

Yerli ve milli duygular iktidar mensupları tarafından da öne çıkarıldığı halde yerli ve milli duygulara doğuştan sahip olan bizler yine ihmal ediliyoruz ya olsun, canları sağ olsun.

Gün olur kim bilir belki! İleride bir gün!  Vatanın cefakar ve vefakar çocukları olduğumuz için az da olsa kıymetimiz bilinir! Bu kadar değişimin olacağını 5 sene önce söyleseydik! bugün birlikte kahramanlık türküleri söylediğimiz bazı mümin dostlarımız bize dirseği ile gülerdi!

Yeter ki Allah nasip etsin bunlar oldu ya, bir gün o dediklerimiz de olur inşallah.

****

Bir nevi yeniden doğuş günümüz olan 15 Temmuz'dan sonra, dini ve milli her meselede iktidarı seven dostlarımızın yanında olduk, bizi davet ettikleri her programa katıldık, birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuzu dosta düşmana gösterdik, bundan biz de memnun olduk.

Onların programlarına gittiğimizde gördük ki, çok sakin ve sade mizaca sahip olan münferit tepki vermeyen o disiplinli insanlar!

Bizim türküler çalınca coşuyorlar, hatta bazen kontrollerini de kaybedip bizden daha Türkçü sloganlar da atıyorlardı!

Bizim türküler derken de! bir zamanlar TRT'de dahi çalınması YASAK olan Mustafa Yıldızdoğan, Osman Öztünç, Ali Kınık türkülerini kast ediyorum.

Hatta! Baş koymuşum Türkiyemin yoluna isimli marşımızın camilerde ilahi olarak okunduğunu sosyal medyada yayınlanan videolardan izlerken mutluluktan gözlerimin dolduğunu itiraf etmeliyim.

****

Olsun!

Artık meydanlar, omuzlamış bir Mehmed'i Mehmedim, bu vatan kimin, Ne mutlu Türk’üm diyene, Tanrı Türk’e yar olsun, Türkiyem ve kim bunlar Bozkurtlar! nidaları ile inliyordu.

Doz aşımı olmasın diye etkinliklerimize davet etmemeye özen gösterdiğimiz iktidarı seven vatandaşlarımızın, kırmızı elma ile “Altın vuruş” yapmaya çalışan iyi niyetli hacı amcalarımızın dindar nesil projesini Türkçü Turancı nesle dönüştürme niyetlerini, fikri ve ideolojik altyapı eksikliği hissettiklerini görünce sorumluluk hissettim.

O sorumluluk duygusu ile tanıştığım Amasyalı olmasına rağmen kırmızı elmadaki güzelliği geç fark eden nur yüzlü hacı amcanın;

Evlat! O hainlerin hepsi Reis’e büyük yanlış yaptılar ! İşte onu yapmayacaklardı, Reis'in iyi niyetini anlayamadılar, onu çok üzdüler ve bedelini çok ağır ödeyecekler sözünün ufkumda açtığı derinliği tarif dahi edemem.

****

O an içimden İyi ki de Reis’e yanlış yapmışlar, gelinen bu noktadan vatana, millete ve Reis’e yanlış yapmayanlar olarak en çok biz memnunuz! Hisleri geçti.

Çok eleştirdik ama kimseye yanlış yapmadık,  yanlış yapmak Türk Milliyetçileri olarak fıtratımızda yok!

Belki de bu ülkede hangi durumda ne tepki vereceği en belirgin insanları bizler yani Türk Milliyetçileri “ülkücüler” idik.

Ve Allah nasip ederse öyle yaşamaya da devam edeceğiz.

Sizlere; iktidara yakın yayın organlarında duymaktan izlemekten mutlu olduğum, ülkücü sanatçımız Mustafa Yıldızdoğan’ın marş tadındaki türküsünü armağan ederek yazıma son veriyor ve müzik kanallarında dinlemenizi tavsiye ediyorum.

****

Toprak bedenimi sarsa. Bayrak gönlümdeki yarsa

Selam Edirne’den Kars’a. Adım adım yürüyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Yesevi'den başlayan yol. Hacı Bektaş Yunus kol kol

Hepsinde bir beraber ol. Gönül sözü dinleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Çağlar açtım, çağlar dürdüm. Yirmi dört boy hayat sürdüm

Dünyaya adalet ördüm. Medeniyet dinleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Üç kıtada ayak izim. Üç kıtada dilim sözüm

Türk’üm Türk’üm diye sazım. Avaz avaz söyleyene

Ne Mutlu Türküm Diyene

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark Gürpınar su Yuvacık su
YEDİ İKLİM Global Gayrimenkul konak_dr Davetiyem BasiskeleSanayi