24 Haziran 2019 Pazartesi
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Schenki vs Büyükşehir

Muharrem Şenol

20 Şubat 2018 tarihli yazısı

Schenki mahlasını kullanan grafiti sanatçısı büyükşehir belediyesine tepkili. Grafitilerinin üstünün kapatılmasından rahatsız olan Schenki belediyeye göndermede bulunarak, belediyenin logosunun bulunduğu tabelaya “Ayıp değil mi? Üzerini kapatmak” yazmış. Daha önce Schenki’nin grafitilerinin kentin birçok noktasına yayıldığını ve belediyenin bu yazıları kapatma çabasına girmemesine dikkat çekmiştim. Bu sefer müdahale edilmiş grafitinin üzerine sahibinden, adeta meydan okurcasına belediyeye espri yollu bir cevap gelmiş. Bakalım Schenki vs Büyükşehir mücadelesi nereye kadar gidecek.

SCHENKİ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAY DURAKLARINA TABELA

Tramvay duraklarına ilişkin yaşanan gelişmelere Sokağın Sesi’nde sıklıkla yer veriyorum. Geçtiğimiz hafta çöp kutusu konusunu gündeme getirmiştim. Bu hafta ise yeni asılan tabelalara yer veriyorum Sokağın Sesi’nde. Tramvay duraklarının girişine Büyükşehir Belediyesi tarafından tabelalar asıldı. Tabelalarda durağın adı ve gidiş güzergâhı yer alıyor. Yine geçtiğimiz haftalarda yolcuları bilgilendirici nitelikte elektronik tabelalar yerleştirilmişti. Tramvayın hizmete girmesinin ardından duraklardaki eksikliklerde birer birer gideriliyor.

TRAMVAY-(1)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

VATANDAŞ SEDAŞ’TAN ŞİKAYETÇİ

SEDAŞ hakkında uzun süreden beri şikayetlerin dillendirildiğine şahit oluyoruz. Özellikle muhtarların dilinden SEDAŞ ile yaşadıkları sorunlar düşmüyor. Mahalle muhtarlarına gittiğimizde mahallede hiç sıkıntım yok diyenin bir tek SEDAŞ problemleri var işte dediğine şahit oldum. Vatandaş da dolayısıyla bu konudan muztarip. Belirli bölgelerde sık sık yaşanan elektrik kesintileri vatandaşı bıktırmış durumda. Bu ve benzeri altyapı sorunlarının yanı sıra SEDAŞ’a fatura konusunda sıkıntılarını dile getiren vatandaşlar da mevcut. Mustafa Kasımoğlu isimli vatandaş sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, “SEDAŞ resmen tüketiciyi soyuyor. Bir önceki ay 113 TL olan fatura bu ay 166 TL.  48 TL dağıtım bedeli de ne oluyor?” ifadelerine yer verdi. Geçtiğimiz gün de bir vatandaş 28 Haziran Mahallesi’nde Sokak lambalarının açık unutulduğunu belirtti. Bu tarz sıkıntıların çok olmasından dolayı geçtiğimiz günlerde AK Parti Milletvekili Zeki Aygün de SEDAŞ yetkilileriyle bir araya gelerek bilgi aldı. Bakalım bu toplantının ardından vatandaşın ve muhtarların SEDAŞ’a yönelik şikâyetleri son bulacak mı?

SEDAŞ

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

“İNANMAK BAŞARMAKTIR”

Kartepe Fatih Sultan Mehmet Mahallesi’nde hizmete girecek olan sağlık ocağının inşaat çalışmaları hızla ilerliyor. Önümüzdeki günlerde hizmeti beklenen sağlık ocağı mahallelinin ve çevre mahalle sakinlerinin sağlık hizmetlerini karşılama noktasından oldukça faydalı bir tesis olacak. Yapım aşamasında olan sağlık ocağının fotoğraflarını paylaşan Fatih Sultan Mahalle Muhtarı Selami Tarakçı, Mahallemizde yeni açacağımız sağlık ocağımızın giriş ve engelli merdivenlerini yaptırıyoruz. Kısa zamanda halkımızın hizmetine sunacağız. İnanmak başarmaktır” değerlendirmesinde bulundu. Böyle bir hizmetin vatandaşa kazandırılmasında emeği geçen herkesi tebrik etmek lazım,  şimdiden Fatih Sultan Mahallesi’ne yeni sağlık ocağı hayırlı olsun.

SAĞLIK-OCAĞI-(3)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

HAT 33 VE HAT 88 İÇİN ŞİKAYETLER DEVAM EDİYOR

Vatandaş, Dünya Bankası ile Akpınar Toki Konutları güzergahı arasında sefer yapan 88 hat numaralı otobüslerin durağa geliş saatlerinden şikayetçi. Vatandaşlar otobüslerin dengesiz  zaman aralıklarıyla durağa gelmesinden dolayı sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, yetkililerin bu duruma bir çözüm bulması gerektiğini ifade ediyorlar. Vatandaşlar özellikle akşam saatlerinde bir karışıklık olduğunu belirtiyorlar. Benzer bir sıkıntıyı hat 33’ü kullananlar da ifade ediyorlar.

OTOBÜS

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
Etçi Beyler konak_dr Davetiyem