18 Temmuz 2019 Perşembe
Hayrullah Demiray

Hayrullah Demiray

hayrullah@bizimyaka.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

HAYDİ, SEÇİMDEN SEÇİME SOKAKLARA

Hayrullah Demiray

29 Eylül 2011 tarihli yazısı

Birileri bu memleket de hala oyunu bırakmış değil. Hatta daha fazla oyun oynanmakta ve insanlarımızı birbirine düşürmek için çaba sarf edilmekte.

Bırakın çabayı olağanüstü gayretler devam ediyor. Siyasiler ise hala bu konuda seçim öncesi söylediklerini ya her zamanki gibi unuttular. Ya da bu konuda bir şeyler yapmak için daha fazla insan hayatı onlar için önemli değil mi?

Seçim öncesinde ortalık çok hareketliydi. Seçim oldubitti adaylardan il ilçe başkanlarından parti üyelerinden ortalık doluydu. Ama maalesef seçim bitti herkes oturdu daha ilçe başkanlarını bile ortada gören yok. Kimi kongre derdine düşmüş kimisi ortalıkta hiç gözükmüyor adeta görünmez olmuşlar.

Bir tek AK Parti de hareketlik sürüyor. Kongre süreçlerinde olduğu için diğer partilerde hareketlilik gözlemleyemedik. Anlamadığım bir şey var seçim dönemlerinde halkımıza bazı sözler veriliyor.

Sonrada unutulup gidiyor. Bende vatandaşlarımız bir önerim olacak bir kenara not alalım unutmayalım her siyasi parti veya aday seçim öncesi kendilerini ve projelerini anlatan broşür ya da kitapçık dağıtırlar.

 Onları evimizde ya da iş yerimizde dört bilemediniz beş sene saklayalım her belgenin beş sene saklama zorunluluğu var ya o misal onları da o bağlamda saklamış olalım yarın bir gün delil sorarlarsa onları gösterebilelim.

Şimdi onu bir köşeye yazdık. Allah’tan Sivil Demokratik bir ANAYASA Yapacaklarını koro halinde hep bir ağızdan söyler gibi söyledikleri için şimdi bu konuda kim adım atmıyorsa onu da yakından izleyelim.

Görüşü düşüncesi ne olursa olsun herkes bu darbeci anayasadan nasibini almış çile çekmiş sadece darbeciler hariç onlarda bugün yaptıkları karşılıksız kalmıyor. Herkes yaptığının hesabını mutlaka verir hiç bir şey karşılıksız kalmaz.

Bizim bir matematik hocamız vardı lisedeyken dersin sonuna kadar program çözerdi. Ve teneffüse bile geç çıkardık o derdi. Allah selamet versin 2X2=4 Eder Bazen de beş eder derdi nasıl olur.

Derdik hocam oda hesapta olmayan birdir derdi evet aynen öyle birilerini hesap etmediği her şeyin bir noktası kör ya da açık noktası vardır.

Şimdi mevzu gayet açık ve net yeni ve sivil bir Anayasa yapmak için herkesin desteği ve seçerek meclise gönderdiğimiz asıl olan halk 550 kişi bizim vekilliğimizi yapıyor. Yani asıl olanın dediği olmalı vekil uygulamaya koymalı kime hangi partiye oy verirseniz verin halkımızın çoğu sivil bir anayasanın yapılabilmesi için partilere de ona göre yetki vermiş kimse diyemez ki biz mecliste değildik.

Hemen hemen her görüşten mecliste insan var bu durumda sözünüzü tutun tutun ki bir dahaki sefer halka söyleyecek bir sözünüz ve yüzünüz olsun.

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford Medicalpark BasiskeleSanayi
konak hastanesi Davetiyem