25 Ağustos 2019 Pazar
Bellona

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Dev yatırım heyecanlandırdı

13 Şubat 2018 tarihli yazısı

Bizim Yaka Kocaeli Gazetesi olarak ilkleri sizlere duyurmaya devam ediyoruz.

Sevgili Galip Ataman hocamın dün köşesinde aktardığı gibi birçok ilki sayesinde sizlere duyuruyoruz. Yine Pınar Gül ve Muharrem Şenol kardeşlerim de sokağın sesi olmaya devam ediyorlar. 

Bugün sizlere bir belediye başkanının ilçesine olan sevdasını aktarmak ve bana göre ilçesinde bugüne kadar yaptığı projeleri taçlandıran çalışmasından bahsetmek istiyorum. 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, gece gündüz demedi. Bilime inandı. Sonucunda ise, kentimiz adına çok önemli bir projeye imza atıyor. 

Kocaeli denince akla hemen sanayi gelir. İşte bu algının değiştirilmesi için Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere ilçe belediyelerimiz birçok projeye imza atıyorlar. 

Ancak son dönemlerin en heyecanlandırıcı projesi bana göre Başiskele'de geçtiğimiz aylarda ortaya çıkarılan termal su kaynağı ve devamında Siirtli işadamının 160 milyon TL'lik yatırımı. 

Kaplıca denince akla hemen Yalova, Kuzuluk, Afyon gelir. 

İşte bir kentin markalaştırılması adına bu tip projeler çok önemlidir. Hatta yatırımcıya da her türlü kolaylık sağlanmalıdır. Sonuçta yatırımcıya cazip hale getirilecek kolaylıklar da kamu yararına yapıldığı için sorun olmaz. 

Ama bizim ülkemizde hele bizim kentimizde öyle tipler var ki, her şey onların tekelinden geçsin isterler. Eğer onun dediklerini yapmaz iseniz sizi ve projelerinizi karalar dururlar. 

İşte tüm bu engellere rağmen sevgili Hüseyin Ayaz kulaklarını tıkadı ve ilçesine katkı sağlamak, yatırım olanakları oluşturmak için elinden geleni yapmakta. 

Başiskele ilçesinde oturmak bir ayrıcalık haline geldi. Modern sitelerin yanı sıra markalaşmış eğitim kurumları Başiskele ilçesine akın ediyor. 

Sizce bunların hepsi tesadüf mü?

Tabi ki hayır. Bir belediye başkanı ilçesine değer katmak için elinden geleni yapmalı ve cazibe merkezi haline getirmeli. İşte Ayaz bunu yaptı. 

Müteahhitler Başiskele ilçesinde birçok projeye imza atarken, bölgeyi tesadüf mü seçti?

Başiskele ilçesinde arazi fiyatları 10 yıl öncesine oran ile çok büyük katma değer yaptı. Bölge halkı kazandı. Belediye kazandı. 

Yeni yatırım bana göre 7 Yıldızlı kent Başiskele için çok önemli. Hem suyun sıcaklığı hem de rezerv durumu ile bölgede birçok yatırımcının gelmesine de neden olacak. 

Ama ilkler çok önemlidir. Siirtli işadamı Hüsamettin Örkmez de bana göre böylesi bir yatırıma giriştiği için Başiskeleli olmuştur. 

Kim kentimize bir artı değer katarsa biz de onları baş tacı yapmalıyız. 

Tabi bir gerçek de var. 

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz bu projeleri hayata geçirirken kentimizin abisi Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile koordineli çalışarak başarıya ulaşıyor. 

Bizleri heyecanlandıran termal tesis projesinin temelleri bir an evvel atılır ve kentimizin marka değeri de yükselir diyorum.

Sevgili Başiskele Belediye Başkanı ve dostum Hüseyin Ayaz'ı da kutluyorum. 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford BasiskeleSanayi
konak hastanesi Medicalpark Davetiyem