20 Ocak 2019 Pazar
Muharrem Şenol

Muharrem Şenol

muharremsenolbizimyaka@gmail.com

Çıktı Al

Tüm Yazılarını Listele

Tramvay duraklarında hala çöp kutusu yok!

Muharrem Şenol

13 Şubat 2018 tarihli yazısı

5 Aralık 2017’de yayınladığımız Sokağın Sesi’ndeki o bölüm

“Geçtiğimiz yaz ayında hizmete giren tramvayda eksiklikler yavaş yavaş gideriliyor. Duraklardaki aksaklıklar da gideriliyor. Farkı farklı sistemler entegre ediliyor. Fakat bir okurumuzdan gelen mesajda tramvay duraklarında çöp kutusunun bulunmamasının önemli bir sorun olduğu dile getirildi. Biz de okurumuz aracılığıyla tramvay duraklarında çöp kutusu bulunmamasına Sokağın Sesi’nde yer vererek yetkilerin bu duruma el atmasını bekliyoruz.”

 TRAMVAY

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ERZURUMLULAR SINIFTA KALDI

Büyükşehir Belediyesi ile Kocaeli Erzurumlular Derneği işbirliğiyle 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen Erzurum Tanıtım Günleri beklentinin altında kaldı. Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılan programın açılışına kent protokolü adeta akın ederken açılıştan sonraki birkaç gün içerisinde Başbakan Yardımcısı Fikri Işık da stantları gezdi. Tanıtım çalışmaları da yoğun bir şekilde yapılan Erzurum Tanıtım Günleri etkinliği beklenen coşku etkide gerçekleştirilemedi. Daha önceki tanıtım günlerinde yapılan eleştirilerin birçoğundan Erzurumlular Tanıtım Günleri etkinliği de nasibini aldı. Özellikle kültürel faaliyetlerin yansıtılmasından ziyade işin ticarete dökülmesinden rahatsız olan vatandaşlar var. Erzurum’un meşhur lezzeti Cağ Kebabının tek şişinin 12 TL’den satılması Erzurumluları bile şaşırttı. Bu rakamların en azından daha makul seviyeye çekilmesi gerektiğini belirten vatandaşlar işin kültürel boyutunun zedelendiğini düşünüyorlar. Bir eleştiriyi de içerideki stantlara yapan vatandaşları gördüm. Bazı vatandaşlar da içeride bulunan stantların çoğunda gıda anlamında süt ürünlerinin yer almasını yadırgadığını belirtiyorlar. Velhasıl kelam benim de gözlemlediğim kadarıyla Erzurumlular tanıtım günleri etkinliğinde sınıfta kaldılar.

 ERZURUMLULAR

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TRAMVAY KAFE AÇILDI

Mimar Sinan Köprüsü’nün altında Uğur Mumcu Parkı’nın hemen arka tarafında kalan kısıma yapılan ve geçtiğimiz aylarda çalışmalara başlanan Tramvay Kafe tamamlandı. Kafe geçtiğimiz hafta itibariyle kapılarını müşterilerine açtı.  Büyükşehir tarafından gerçekleştirilen ihaleyi kazanan Ali Murat Köşeli, Uğur Mumcu Parkı’nı da içine alan bölgeyi kapsayan alan için çok şık bir proje hazırlattı. 10 yıl süreyle bölgeyi çay bahçesi ve kafeterya olarak işletecek olan Ali Murat Köşeli örneği İstanbul Galata Kulesi altında bulunan Beyoğlu Tramvayı görselinde bir kafe yaptı. İhaleye tek istekli olarak katılan BMT Kafe Hizmetleri Şirketi adına işletmeci Ali Murat Köşeli, aylık 10.500 TL’ye Uğur Mumcu Büstü’nün de yer aldığı park alanını 10 yıllığına kiralamıştı.

 TRAMVAY KAFE (1)

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

O OTOPARK ARTIK ÜCRETLİ

Geçtiğimiz haftalarda Gölcük Belediyesi Gölcük Belediyesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Gölcük trafiğini rahatlatmak için yeni bir trafik düzenlemesine gidildi.  Yeni trafik düzenlemesiyle beraber otopark sorununu kısmi olarak çözmek için yeni adımlar atılması yönünde kararlar alınmıştı. Bu kararlar kapsamında mevcutta ücretsiz otopark olarak kullanılan yıkılan eski Gazi Orta Okulu’nun alanı, kentsel dönüşüm projesi başlayana kadar düzenli otopark olacak. İşletmesini Gölcük Belediyesi’nin yapacağı otoparkın ücreti günlük 3 TL olarak belirlendi.  Bu atılan adımların ardından Gölcüklü vatandaşlar yıllardır çektikleri trafik sıkıntılarının giderilmesini bekliyorlar.

 GÖLCÜK

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

“ALDIRMA GÖNÜL”

Geçtiğimiz sabaha işe giderken bir çekçek arabası dikkatimi çekti. Çöp kutusunun kenarına yanaşıp hızlıca işini bitirip seri bir şekilde yoluna devam eden çekçek arabasının arkasında “Aldırma Gönül” yazıyordu. Çekçekçi abimiz ekmek teknesine yazdığı yazıyla adeta içinde bulunduğu zor ekonomik – sosyal duruma isyan ediyor. Çekçekçiler arabesk damarı seven meslekler sıralamasında şoförleri geçmiş olabilirler. Daha öncede şahit olmuşsunuzdur, çekçekçilerin çoğu yüksek sesle arabesk dinleyerek yollarda dolaşıyorlar.

 ALDIRMA GÖNÜL

 

 

Yorum Yaz

Adınız :

Yorumunuz :

Okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan gazetemiz hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Yorumlar
Yorumlar yükleniyor...
Kocaeli Bizim Yaka Gazetesi

Karabaş Mah. Şehabettin Bilgisu Cad. Cebesoy Sok. Esentığ Apt. Kat: 1 (Eski Valilik Karşısı) İzmit KOCAELİ

İzmit Telefon: (0 262) 325 41 00

Bu sitenin sahip olduğu tüm resim, yazı ve makale hakları Bizim Yaka Gazetesi'ne ait olup kaynak gösterilmeden izinsiz bir biçimde kullanılamaz.
Ford English Time'ın reklamı hk. Medicalpark Yuvacık su BasiskeleSanayi
YEDİ İKLİM Kültür Okulları konak_dr Gürpınar su ibrahimoğlu